Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti si zábavnou formou vyzkoušely ve Frýdku-Místku trénink hokejisty

Hokejový klub HC Frýdek-Místek se i letos zapojil do akce Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb. Pro malé zájemce připravil dopoledne plné zábavných her, díky kterým si mohly jednoduše vyzkoušet trénink opravdových hokejistů. Klub v létě pořádá i hokejové kempy pro děti ze svého týmu.

Šest jednoduchých stanovišť na suchu, která mají za cíl rozpohybovat děti a třeba je přilákat k hokeji. Klub HC Frýdek-Místek si připravil pro děti akci Sportovní trénink v rámci projektu Prázdnin ve městě – Vraťme dětem pohyb.

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Najdeme tam klasickou techniku střelby, aby se děti třeba zkusily naučit, jak to ten hokejista zvládá. Máme tam nějaké opičí dráhy, plus hody míčky na přesnost. Hrajeme tam i minigolf a snažíme se celkově to zapracovat tak, aby ty děti fungovaly jak nohama, tak rukama."
Anketa: 1.) Řekneš nám, co sis tady dneska vyzkoušel a co se ti nejvíc líbilo? – "To, jak jsme hráli ten hokej, že jsme museli tu branku trefit." 2.) "Mě se nejvíc líbilo házení do takových desek, které měly v sobě díru a my jsme tam házeli pytlíky." 3.) "Mě se nejvíce líbila asi ta opičí dráha, jak jsme tam skákali a podlézali." – A co ty a hokej? – "Hodně se mi líbí a chtěl bych na něj chodit." 2.) "Někdy to určitě začnu hrát, protože mě to baví. Střílet do branky umím a bruslit též."

Po splnění úkolů dostaly děti nálepky do letního plánu akcí a také drobné dárky přímo od hokejového klubu.

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Snažíme se dětem co nejvíce přiblížit takový trénink klasického hokejisty ve věku, ve kterém to preferujeme. Tudíž od čtyř do jedenácti let. Je to takový i náš náborový věk. A zároveň tady máme ještě akci pro naše děti, které už hokej hrají. A máme tady na ledě týdenní kempy, kde jsou dva ledy denně, jedno sucho, oběd a všechno zorganizováno tak, aby se rodiče nemuseli starat."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Letošní akce Prázdniny ve městě je znovu obohacena o akci Vraťme dětem pohyb, do které se zapojily sportovní kluby a spolky. A já jim velmi děkuji za tuto aktivitu, protože my jsme jako město, které i v tomto roce navýšilo podporu právě sportovním klubům, chtěli, aby i tyto kluby částečně vrátily tuto podporu města našim dětem. O prázdninách, kdy nemají tu pravidelnou náplň, a to se děje. A já jsem rád, že tato tradiční akce se rozvíjí. Má další přidanou hodnotu a setkává se s velkým zájmem dětí i klubů."

HC Frýdek-Místek má v klubu přibližně 300 dětí, od přípravky až po juniory. Právě samotná přípravka čítá největší počet, až osm desítek a stále se mohou hlásit další.

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Nábory probíhají teoreticky pořád, kdykoliv můžete přijít na trénink přípravky a zúčastnit se ho. Nebo potom jsou tady takzvané akce Pojď hrát hokej, které probíhají jednou nebo dvakrát za rok. Podle toho, kolikrát se uskuteční. A to je vyloženě akce pro děti, které nikdy nehrály hokej a chtějí se nějak zapsat do našeho klubu."

Kompletní program dalších aktivit pro děti v rámci projektu Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb najdete na webu Střediska volného času Klíč.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy