Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek už má studii pro úpravu starého autobusového stanoviště

Frýdek-Místek už má k dispozici studii k úpravě zastřešení starého autobusového stanoviště. Výrazně se zkrátí, zbytek se opraví a přidají se nové moderní prvky. Stanoviště je nyní ve špatném stavu a ze dvou třetin nevyužívané. Jeho kompletní oprava by navíc byla velmi nákladná.

Zastřešení na bývalém autobusovém nádraží ve Frýdku-Místku už je v nevyhovujícím stavu. A tak se řešily možnosti, co s ním.

Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: "Zadali jsme vytvoření architektonické studie architektu Liškovi a ten nad tím stávajícím zastřešením přemýšlel v tom smyslu, že se část odstraní a zůstane pouze nutná délka pro nynější potřebnost."

Část původní konstrukce se tak opraví a využije. Zastřešení by mělo zůstat zhruba pro dva autobusy.

Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: "Rozměry zastřešení té zastávky zůstávají stejné, co se týká šířky zakrytí. Určitě se bude dát pořád nastoupit suchou nohou do autobusu. Zkrátí se pouze délka. A ještě ta zastávka bude doplněna o nějaké zástěny, aby tam nefoukalo nebo lidé nebyli na dešti, na sněhu."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme teď v konečné fázi, kdy už jednáme s technickými službami, které by to měly revitalizovat. Plán jste viděli, společně s hlavní architektkou jsme dospěli do konečné podoby."
Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: "Bude v současných barvách, v antracitové, uvažuje se o tom, že by se doplnila fotovoltaickými panely a byla pěkně nasvětlená. Odstraní se stávající lavičky a ty se nahradí nějakými moderními prvky. A samozřejmě ještě informační tabulí o odjezdech autobusů."

Oprava původního zastřešení byla odhadnuta na částku kolem čtyř milionů korun. Plánované úpravy mají být o více než polovinu levnější.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme přemýšleli, jestli je to skutečně nutno v takovém rozsahu tam mít tak velkou zastávku. A chtěli jsme to také s ohledem na finance pořešit nějak úsporně. Už není potřeba tak velká, protože tam nezajíždí tolik autobusů. Je to městská zastávka, která do budoucna nevíme, jestli tam zůstane, s ohledem na úpravy na Hlavní třídě, tak jak plánujeme do budoucna po dokončení obchvatu. Takže zatím je toto řešení, které by mělo být pro všechny přijatelné."

Práce by měly začít v průběhu letošního roku. Město chce postupně pracovat na opravách všech zanedbaných míst a zastávek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy