Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž cukrářů Podbeskydský ještěr hledala ve Frýdku-Místku nejlepší dort

Střední školu gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku opět po roce ovládla soutěž Podbeskydský ještěr. Žáci z oboru cukrář tam vytvářeli dorty na libovolné téma. Akce motivuje účastníky k mimořádným výkonům a zároveň představuje žádaný cukrářský obor.

Budoucí cukrářky se sjely do Frýdku-Místku, aby zde poměřily síly v 8. ročníku soutěže Podbeskydský ještěr.

Anketa soutěžící: 1.) "Přijeli jsme z Ostravy-Poruby. Jsme škola Zdeňka profesora Matějčka a přihlásili jsme, protože jsme chtěli vyzkoušet něco nového." 2.) "Přijela jsem ze Slavkova u Brna a přihlásila jsem se do soutěže, protože mám ráda kreativní výzvy." 3.) "Přijela jsem z Ostravy-Hrabůvky, ze Střední školy společného stravování. A přivedlo mě to zpátky tady, protože mi to přineslo spousty nových zkušeností a nakoplo mě to do toho oboru, že mě to opravdu baví a stojím si za tím."
Marie Lachetová, zástupkyně ředitele SŠ GOS F-M: "Zadání soutěže je volné pro žáky, to znamená slavnostní výrobek dort, který může být na volné téma. Z různých materiálů, z různých korpusů, z různých surovin. Fantazii se meze nekladou. Co se týče výzdoby, žáci mají volnou ruku."
Anketa soutěžící: 3.) "Vytvářím dvoupatrový dort s námětem Vítání jara. Je to dort z bílé čokolády a jsou tam příchutě Crème brûlée a maracuja. 2.) "Dneska dělám dort s názvem Tam kde končí krajina. A budu tam mít slečnu, která se natahuje pro hvězdu a budu tam mít planety z isomaltu a měsíc z jedlého papíru." 1.) "Dort s citrusovými plody, citron a limeta a citrusový květ."

Soutěžící měli 5 hodin na splnění úkolu a 30 minut na instalaci a aranžování svého dortu.

Eliška Dernerová, porotkyně: "Jedno ze zásadních, to už jsme si říkali několikrát, při těchto soutěžích, je to vlastní zpracování a chuť toho výrobku."

Během soutěže probíhal na škole Den otevřených dveří. O obory, včetně cukráře, je totiž v dnešní době velký zájem.

Marie Lachetová, zástupkyně ředitele SŠ GOS F-M: "Zájem je velký, dá se říci, že nemůžeme splnit všechny požadavky, které jsou na nás kladeny. Nemůžeme všechny žáky přijmout a je to opravdu obor, který je v dnešní době velmi žádaný."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem samozřejmě rád, že na území města máme takovou školu. I když zřizovatelem školy je kraj. Nicméně si myslím, že spolupráce se školou a s panem ředitelem funguje velmi dobře i na úrovni města. A jsem o to radši, že tato škola, jak je vidět právě dnes, připravuje opravdu mladé lidi do života a učí je věci, které budou potřebovat. A které, když mají rádi, tak si myslím, že je budou i naplňovat."

Ceny do soutěže věnovalo město Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj a firma jedné z porotkyň.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy