Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru domu zahynul majitel. Co oheň způsobilo, zjišťují vyšetřovatelé

Ve Frýdku Místku likvidovali ve čtvrtek hasiči požár rodinného domku. Při jeho hašení našli člověka bez známek života a ani záchranářům už se ho nepodařilo oživit. Po příčině pátrají vyšetřovatelé.

Šest minut před 17 hodinou byl na tísňovou linku ohlášen požár rodinného domku ve frýdecko-místecké části Bahno. Na místo okamžitě vyrazili profesionální hasiči, ale i dobrovolné jednotky z Frýdku a Paskova. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MS kraje: "Hasiči vnikli v dýchací technice, s termokamerou a vodním proudem do domu, v prvním nadzemním podlaží našli v požárem zasaženém pokoji muže bez známek života. Samotný požár dostaly jednotky pod kontrolu přibližně za čtvrt hodiny po příjezdu na místo, v průběhu zásahu hasiči vypnuli přívod elektřiny a plynu. Pro odvětrání nasadili přetlakový ventilátor.

Na místo samozřejmě dorazila také zdravotnická záchranná sužba. Bohužel, ale mohla pouze potvrdit, že muž je skutečně mrtvý. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Posádka ZZS již nemohla pomoci jednapadesátiletému muži, který se nacházel uvnitř domu. Následkům požáru podlehl před jejich příjezdem. Ošetřena byla o dva roky mladší žena, která jevila známky interních obtíží. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji záchranáři ponechali na místě události, její transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný."

Uvnitř domu bylo potřeba rozebrat část stropu mezi podkrovím a půdním prostorem a dohasit jednotlivá ohniska. Průzkumem hasičů bylo zjištěno, že v domě nebyl nainstalován detektor kouře - tedy tzv. hlásič požáru. Příčina vzniku požáru je v šetření jak hasičů, tak specialistů z řad policie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy