Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Světoví umělci podpořili koncertem ve Frýdku-Místku Centrum pro rodinu Lumpíkov

Frýdek-Místek |

Velký sál Národního domu ve Frýdku-Místku rozezněly klasické operní melodie i oblíbená pop opera se známými písněmi. Známé hity přivezli do města světoví umělci. Zaujala je totiž nezisková organizace Lumpíkov, která pomáhá hlavně matkám samoživitelkám. A rozhodli se ji podpořit formou společného koncertu.

Národní dům ve Frýdku-Místku se stal dějištěm koncertu světových operních melodií v podání světových umělců. Sopranistka Olga Koblížková přijela společně s tenoristou Matějem Kocourkem a přizvali si rakousko-brazilského barytonistu a sólistu Opery Národního divadla Maestra Miguelangela Cavalcantiho spolu s italskou klavíristkou Silvií Magagni.

Olga Koblížková, sopranistka: "V prvním půli zazní hned na začátku „Nella fantasia“ od Ennia Morriconeho, pak například z muzikálu „Muž z La Mancha“ „Impossible dream“ nádherná píseň, kterou zazpívá Maestro Miguelangelo Cavalcanti. V druhé půlce se posluchači můžou těšit na árie od Giaccoma Puccini nebo George Bizeta. A na závěr na ně čeká takové menší překvapení."

Do Frýdku-Místku přijeli umělci cíleně. Zaujala je totiž nezisková organizace Lumpíkov a rozhodli se ji podpořit formou koncertu a bez nároku na honorář.

Olga Koblížková, sopranistka: "Za to může Matěj Kocourek a náhoda, i když náhody neexistují. Matěj Kocourek viděl krásnou reportáž o Lumpíkovu a protože nás spojuje tématika dětí a podpora matek s dětmi. Jak samoživitelek, tak matek pracujících, tak jsme se rozhodli, že bychom rádi Lumpíkov podpořili našim uměním."
Petra Petrušková, ředitelka Centra pro rodinu Lumpíkov: "No já jsem moc vděčná, protože jsem to fakt nečekala a když mi volali, že by pro nás chtěli udělat koncert, tak jsem si myslela opravdu ze začátku, že je to nějaký joke a že si z nás někdo dělá srandu. Ale když jsem zjistila, že je to pravda, tak jsme všichni v Lumpíkovi byli rádi, že nás přijeli podpořit."
Olga Koblížková, sopranistka: "Snažíme se pomáhat a zároveň je nám to blízké i osobně. Tím, že už máme velké děti a jsme pracující rodiče, není nám ta situace jedno. Zvláště situace pracujících matek, ta jejich pozice, jak k nim přistupuje třeba současná společnost a jsou různě znevýhodněné."
Petra Petrušková, ředitelka Centra pro rodinu Lumpíkov: "Obecně bych řekla, že jsme tady pro ženy s malými dětmi a ve všech situacích kdy ony potřebují pomoc a potřebují pomocnou roku. Nejsme schopni to za ně úplně vyřešit, ale jsme schopni jim tu pomocnou ruku podat a pomoct jim, aby si to vyřešily samy."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem rád, že ve F-M vznikla taková společnost, skupina pozoruhodných dam, které začaly dělat věci, které nějakým způsobem chyběly. Našly je a věnují se svým kolegyním, které buďto se vracejí po mateřské, nebo mají jiné problémy a já jsem moc rád, že mě oslovily, abych symbolicky převzal záštitu nad touto dnešní akcí, protože obecně si myslím, že je velice přínosné podporovat obecně všechny aktivity, které vzniknou spontánně, které nejsou nikde naplánované v kanceláři. Opravdu, když se spojí lidé, kteří mají společný zájem a vyznávají stejné hodnoty a pustí se do něčeho co obecně ve společnosti pomáhá."

Výtěžek z koncertu půjde na aktivity spojené s chodem centra Lumpíkov.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek chce využít šanci na proměnu města

21. srpna 2023 13:11 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Otevření obchvatu a proměna ulice Hlavní. Postupný plán realizace rekonstrukce Národního domu, bývalé Moravia banky a vznik nového sálu. Co by mohl přinést městu Český dům? I stav výstavby nového bulváru. Témata pro rozhovor s primátorem Frýdku-Místku Petrem Korčem.

O dotace na hybridní vozy je zájem. Frýdek-Místek letos rozdělil už přes 3 miliony

15. června 2023 15:10 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

O dotace na pořízení hybridních aut je ve Frýdku-Místku velký zájem. Město letos vyplatilo žadatelům přes 3 miliony korun. Cílem programu je snížení negativních vlivů dopravy na zdraví obyvatel a životní prostředí.

Žáci ZUŠ Frýdek-Místek vystavují své práce v bývalé záložně

18. května 2023 12:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Výtvarný obor Základní umělecké školy Frýdek-Místek si připravil tradiční výstavu žákovských prací. Letos zaplnila jedinečný výstavní prostor, budoucí městskou galerii Záložna. Výstava má název Nejprve najdi, potom hledej. Zastoupena je na ní malba, keramika i zajímavé modely.


Ostravské děti mohou zase vyrazit na čerstvý vzduch. Letos město vyčlení 27 milionů kč

Ostrava znovu podpoří ozdravné pobyty pro děti z mateřských a základních škol. Letos pro tyto účely město připravilo 27 milionů korun a díky tomu mohou děti za čistým ovzduším třeba do Beskyd nebo Jeseníků.

Provoz na D1 před Ostravou půl roku omezí oprava mostu, další se opravuje v opačném směru

Dnes 9:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nejbližších 5 měsíců budou muset řidiči strpět omezení na dálnici D1, kde na 340. kilometru ve směru na Ostravu probíhá celková rekonstrukce mostů.

Ostravané tvoří prostor. Podpořeno bylo dalších 5 projektů

V Ostravě už několik let funguje oblíbený dotační program, který umožňuje obyvatelům města zvelebit si okolí svého bydliště. Nese název Tvoříme prostor a v těchto dnech zastupitelé schválili dalších 5 zajímavých projektů.

Většina věřitelů schválila restrukturalizační plán Liberty Ostrava

Dnes 14:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Věřitelé společnosti Liberty Ostrava schválili restrukturalizační plán. Hlasovalo pro něj více než 90 procent věřitelů, překonali tak hranici 75 procent, která je potřebná pro schválení restrukturalizace.

Komisariát MP v Balzacově ulici se bude stěhovat

Už příští týden se otevře zrekonstruovaná budova pro městskou policii v Kubelíkově ulici. Právě zde se přestěhuje komisariát z Podlesí. Přípravy si vyžádají částečné omezení provozu.

Žena se poranila o jehlu v zahradnickém substrátu, testy budou trvat rok

Velmi nepříjemná událost se stala jedné zaměstnankyni Muzea Těšínska. Při práci v archeoparku se poranila o injekční jehlu, která byla v zahradnickém substrátu. Žena teď podstupuje testy, zda není nakažená některou z infekčních nemocí.

V opavské nemocnici pokračuje stavba nadzemních koridorů mezi pavilony

Včera 17:31 | Opava | Jiří Cileček

Ve Slezské nemocnici Opava se staví nadzemní koridory mezi pavilony S,V a L,N. Zakázku ve výši 150 milionů korun financuje zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj. První část by měla být hotová do konce roku.

Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Hasiči z Čeladné připomínají sté výročí založení výstavou

Sezona v Památníku Josefa Kaluse začala po zimní přestávce hned velkou událostí, výstavou ke 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Čeladné. K vidění je tu i zakladatelská listina a zápis z ustavující schůze z 21. dubna 1924.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Světoví umělci podpořili koncertem ve Frýdku-Místku Centrum pro rodinu Lumpíkov
Vydáno 23. března 2023 15:12, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Velký sál Národního domu ve Frýdku-Místku rozezněly klasické operní melodie i oblíbená pop opera se známými písněmi. Známé hity přivezli do města světoví umělci. Zaujala je totiž nezisková organizace Lumpíkov, která pomáhá hlavně matkám samoživitelkám. A rozhodli se ji podpořit formou společného koncertu.

Národní dům ve Frýdku-Místku se stal dějištěm koncertu světových operních melodií v podání světových umělců. Sopranistka Olga Koblížková přijela společně s tenoristou Matějem Kocourkem a přizvali si rakousko-brazilského barytonistu a sólistu Opery Národního divadla Maestra Miguelangela Cavalcantiho spolu s italskou klavíristkou Silvií Magagni.

Olga Koblížková, sopranistka: "V prvním půli zazní hned na začátku „Nella fantasia“ od Ennia Morriconeho, pak například z muzikálu „Muž z La Mancha“ „Impossible dream“ nádherná píseň, kterou zazpívá Maestro Miguelangelo Cavalcanti. V druhé půlce se posluchači můžou těšit na árie od Giaccoma Puccini nebo George Bizeta. A na závěr na ně čeká takové menší překvapení."

Do Frýdku-Místku přijeli umělci cíleně. Zaujala je totiž nezisková organizace Lumpíkov a rozhodli se ji podpořit formou koncertu a bez nároku na honorář.

Olga Koblížková, sopranistka: "Za to může Matěj Kocourek a náhoda, i když náhody neexistují. Matěj Kocourek viděl krásnou reportáž o Lumpíkovu a protože nás spojuje tématika dětí a podpora matek s dětmi. Jak samoživitelek, tak matek pracujících, tak jsme se rozhodli, že bychom rádi Lumpíkov podpořili našim uměním."
Petra Petrušková, ředitelka Centra pro rodinu Lumpíkov: "No já jsem moc vděčná, protože jsem to fakt nečekala a když mi volali, že by pro nás chtěli udělat koncert, tak jsem si myslela opravdu ze začátku, že je to nějaký joke a že si z nás někdo dělá srandu. Ale když jsem zjistila, že je to pravda, tak jsme všichni v Lumpíkovi byli rádi, že nás přijeli podpořit."
Olga Koblížková, sopranistka: "Snažíme se pomáhat a zároveň je nám to blízké i osobně. Tím, že už máme velké děti a jsme pracující rodiče, není nám ta situace jedno. Zvláště situace pracujících matek, ta jejich pozice, jak k nim přistupuje třeba současná společnost a jsou různě znevýhodněné."
Petra Petrušková, ředitelka Centra pro rodinu Lumpíkov: "Obecně bych řekla, že jsme tady pro ženy s malými dětmi a ve všech situacích kdy ony potřebují pomoc a potřebují pomocnou roku. Nejsme schopni to za ně úplně vyřešit, ale jsme schopni jim tu pomocnou ruku podat a pomoct jim, aby si to vyřešily samy."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem rád, že ve F-M vznikla taková společnost, skupina pozoruhodných dam, které začaly dělat věci, které nějakým způsobem chyběly. Našly je a věnují se svým kolegyním, které buďto se vracejí po mateřské, nebo mají jiné problémy a já jsem moc rád, že mě oslovily, abych symbolicky převzal záštitu nad touto dnešní akcí, protože obecně si myslím, že je velice přínosné podporovat obecně všechny aktivity, které vzniknou spontánně, které nejsou nikde naplánované v kanceláři. Opravdu, když se spojí lidé, kteří mají společný zájem a vyznávají stejné hodnoty a pustí se do něčeho co obecně ve společnosti pomáhá."

Výtěžek z koncertu půjde na aktivity spojené s chodem centra Lumpíkov.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036347/svetovi-umelci-podporili-koncertem-ve-frydkumistku-centrum-pro-rodinu-lumpikov