Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři ve Frýdku-Místku zvou na 10. výstavu s velikonoční tematikou

Centrum aktivních seniorů ve Frýdku-Místku připravilo další výstavu s velikonoční tematikou. Podíleli se na ní senioři společně s handicapovanými školáky. Na vernisáži představili také několik kroužků navazujících na velikonoční práce. Korálkování, pletení nebo výrobu keramiky.

Centrum aktivních seniorů ve Frýdku-Místku zaplnily desítky seniorů, kteří se přišli podívat na zahájení tradiční Velikonoční výstavy. Letos jde už o desátý ročník.

Dalibor Kališ, předseda městské organizace Senioři ČR, Frýdek-Místek: "Každý rok před Velikonocemi ji otvíráme, připravujeme dlouho dopředu a tradičně děláme se školami. Děti dokáží vytvářet velmi zajímavé, velmi hezké věci, tematické k Velikonocům. Oživí to tu výstavu. My senioři samozřejmě děláme něco, co je umělecky hodnotnější. Možná je to i pracnější. Ale s těmi dětmi se nám to vždycky osvědčilo."
Jitka Vachtarčíková, ředitelka SŠ, ZŠ a MŠ Frýdek-Místek: "My jsme škola pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Vyučujeme děti s mentálním postižením a tady tyto výtvarné práce, které vystavujeme a jsou součástí této výstavy, dělaly děti se svými vyučujícími v rámci kreativních činností."

Výstava je tradičně koncipována tak, aby si ji mohli prohlédnout návštěvníci, ale také náhodní kolemjdoucí. Část je totiž k vidění za sklem Centra aktivních seniorů.

Dalibor Kališ, předseda městské organizace Senioři ČR, Frýdek-Místek: "Jsou tady koláže, děti malovaly výkresy, dělaly koláže. My tady máme takové jarní aranžmá. Domečky ze dřeva. Některé vypadají velmi hezky, ale jsou udělané z lepenky, kterou jsme sbírali kolem popelnic, ale nabarvili ji a upravili tak, že jsou to velmi dekorativní věci. Dokonce nám vyrostlo i zelené osení. Takže to jaro je vidět i na čerstvé zeleni třeba."
Anketa: 1.) - Co říkáte na tu výstavu? Podílely jste se na ní? - "Je hezká, je hezká. Moc hezká. Tam tu paní obdivuji s těmi vajíčky a perličkami, že má dobré oči. Nezávidím, ale přeju." 2.) "Je to pěkné, opravdu, fakt. Děcka ze školy si dala na tom záležet. Opravdu je to pěkné." 3.) "Já můžu říct to samé, líbí se mi to opravdu, pěkné."

Součástí výstavy byly také prezentace několika kroužků, které se v centru provozují. Cílem bylo pomalu navodit velikonoční atmosféru.

Anketa: 3.) "Hodně, pro mě určitě hodně, protože já mám vnoučata, vnuky, takže se na to těším."
Olga Krkošková, vedoucí kroužku Korálkování: - Na čem pracujete a co děláte? - "Obšívám vajíčka korálky." - A jak je to složité? - "Není to složité. Je třeba umět počítat, třeba do osmi. Víc nepotřebujete. Máte vzor, barvy a šijete." - Za jak dlouho tak vyrobíte třeba jeden? - "Takovéto vajíčko tak tři hodny, když mě nikdo neruší. Manžel mi přinese kávu a je pohoda."
Dalibor Kališ, předseda městské organizace Senioři ČR, Frýdek-Místek: "Je tady třeba Olinka Krkošková, která ukazuje, jak se opletají vajíčka a korálky. Je tady Miluška Adamcová, která vede kroužek pletení. Má tady své výrobky a ukazuje, jak se to dělá. Děláme keramiku, takže Lenka Steiningerová vede skupinu keramiky a vystavují tady své výrobky. Takže se snažíme vždycky i ukázat, jak probíhá ten tvořivý proces. A jaké krásné věci senioři v sedmdesáti, osmdesáti letech dokáží ještě vytvořit."

Samotná Velikonoční výstava bude v Centru aktivních seniorů k vidění do 14. dubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy