Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA Frýdek-Místek hledá dobrovolníky k seniorům ve městě a do Nového světa v Pržně

Frýdek-Místek |

Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek opět hledá dobrovolníky. Aktuálně jsou potřeba hlavně u osamocených seniorů. Dále se mohou hlásit také zájemci, kteří by byli ochotni pomáhat svou přítomností lidem se zdravotním postižením v zařízení Náš svět v Pržně.

ADRA má ve Frýdku-Místku zhruba dvě stovky dobrovolníků, kteří jsou zařazeni do různých programů. Od práce s dětmi až po setkávání s klienty v hospici.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Teď aktuálně máme potřebu nových dobrovolníků v domácnostech seniorů. Tam nám asi desítku seniorů, kteří na toho svého parťáka čekají. Tak budeme moc rádi, když se noví dobrovolníci nám budou hlásit. Sejdeme se s nimi. Probereme, jakou mají představu o potkávání. My je seznámíme s tím, jaká je realita. No a kdyby to nebyly ty domácnosti, tak všechny ostatní programy také přijímají."
Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Určitě jsme rádi za každého dobrovolníka, který přijde a má zájem věnovat svůj čas lidem, kteří to potřebují. Teď primárně hledáme lidi do programu v Našem světě v Pržně. Je to program zaměřený na osoby se zdravotním postižením a s postižením intelektu a podobně. Není to jednoduchý program, ale je krásný, protože lidé, kteří tam chodí jako dobrovolníci, tak mám informaci, že si užívají tu společnost s těmito lidmi."
Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Dobrovolníci se nám hlásí na různé kampaně, výzvy, když to u nich ta myšlenka uzraje, tak stačí zavolat k nám do dobrovolnického centra. Kontakt najdete na našich webových stránkách. A my si s nimi domluvíme setkání."

Celoročně se hledají také dobrovolníci k dětem s autismem.

Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Rádi bychom rozšířili naše aktivity v této oblasti a k tomu, abychom je mohli rozšířit, tak potřebujeme právě ty ruce našich dobrovolníků. Těch programů je víc. Určitě program, který souvisí s Naším světem v Pržně. Také je to program na Anenské, jsou tam lidé, kteří bydlí v chráněném bydlení a my k nim potřebujeme ty parťáky, kteří by jim zpříjemnili den. Zašli s nimi na procházku, do kavárny, do cukrárny a podobně."

ADRA ve Frýdku-Místku aktuálně pomáhá 45 rodinám dětí s autismem. Ve městě je jich ale podle statistik až třikrát víc.

Nahlásit chybu


K tématu

ADRA Frýdek-Místek připravila další tábor pro děti s autismem

27. července 2023 12:46 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Děti s poruchou autistického spektra si opět užily týden plný her a zábavy. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek pro ně totiž připravilo tradiční letní příměstský tábor. Hlavní stanoviště měli táborníci tradičně ve Faunaparku, ale i letos nechyběly ani atraktivní výlety.

ADRA Frýdek-Místek hledá dobrovolníky a připomíná Světový den porozumění autismu

Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek se připojila ke Světovému dni porozumění autismu. Už několik let pomáhá rodinám s autistickými dětmi a zároveň hledá dobrovolníky, kteří by se chtěli zapojit do práce s těmito klienty.

ADRA chystá další ročník běhu na podporu dobrovolnictví, v MSK bude ve třech městech

15. května 2023 16:36 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Přijďte si ve středu 24. května zaběhat k Faunaparku a podpořit dobrou věc. Dobrovolnické centrum ADRA pořádá další běh s mottem Běžím pro radost. Hlavní je se zaregistrovat a nemusíte ani běžet, ale přijít třeba na procházku nebo běžce jen podpořit. Výtěžek půjde na podporu dobrovolnictví.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Včera 10:44 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Včera 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Hasiči z Čeladné připomínají sté výročí založení výstavou

Sezona v Památníku Josefa Kaluse začala po zimní přestávce hned velkou událostí, výstavou ke 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Čeladné. K vidění je tu i zakladatelská listina a zápis z ustavující schůze z 21. dubna 1924.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

ADRA Frýdek-Místek hledá dobrovolníky k seniorům ve městě a do Nového světa v Pržně
Vydáno 17. dubna 2023 12:32, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek opět hledá dobrovolníky. Aktuálně jsou potřeba hlavně u osamocených seniorů. Dále se mohou hlásit také zájemci, kteří by byli ochotni pomáhat svou přítomností lidem se zdravotním postižením v zařízení Náš svět v Pržně.

ADRA má ve Frýdku-Místku zhruba dvě stovky dobrovolníků, kteří jsou zařazeni do různých programů. Od práce s dětmi až po setkávání s klienty v hospici.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Teď aktuálně máme potřebu nových dobrovolníků v domácnostech seniorů. Tam nám asi desítku seniorů, kteří na toho svého parťáka čekají. Tak budeme moc rádi, když se noví dobrovolníci nám budou hlásit. Sejdeme se s nimi. Probereme, jakou mají představu o potkávání. My je seznámíme s tím, jaká je realita. No a kdyby to nebyly ty domácnosti, tak všechny ostatní programy také přijímají."
Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Určitě jsme rádi za každého dobrovolníka, který přijde a má zájem věnovat svůj čas lidem, kteří to potřebují. Teď primárně hledáme lidi do programu v Našem světě v Pržně. Je to program zaměřený na osoby se zdravotním postižením a s postižením intelektu a podobně. Není to jednoduchý program, ale je krásný, protože lidé, kteří tam chodí jako dobrovolníci, tak mám informaci, že si užívají tu společnost s těmito lidmi."
Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Dobrovolníci se nám hlásí na různé kampaně, výzvy, když to u nich ta myšlenka uzraje, tak stačí zavolat k nám do dobrovolnického centra. Kontakt najdete na našich webových stránkách. A my si s nimi domluvíme setkání."

Celoročně se hledají také dobrovolníci k dětem s autismem.

Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Rádi bychom rozšířili naše aktivity v této oblasti a k tomu, abychom je mohli rozšířit, tak potřebujeme právě ty ruce našich dobrovolníků. Těch programů je víc. Určitě program, který souvisí s Naším světem v Pržně. Také je to program na Anenské, jsou tam lidé, kteří bydlí v chráněném bydlení a my k nim potřebujeme ty parťáky, kteří by jim zpříjemnili den. Zašli s nimi na procházku, do kavárny, do cukrárny a podobně."

ADRA ve Frýdku-Místku aktuálně pomáhá 45 rodinám dětí s autismem. Ve městě je jich ale podle statistik až třikrát víc.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036729/adra-frydekmistek-hleda-dobrovolniky-k-seniorum-ve-meste-a-do-noveho-sveta-v-przne