Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalá záložna ve Frýdku-Místku ožije o víkendu unikátní akcí Art of život

Frýdek-Místek |

Spojení designu, módy, hudby i gastronomie. Taková má být historicky první a unikátní akce ve Frýdku-Místku s názvem Art of život. Vystavovatelé na ní dostanou jedinečnou možnost představit svůj talent široké veřejnosti. Akce proběhne od pátku 28. do neděle 30. dubna v bývalé záložně.

Prostory bývalé Moravia banky se postupně proměňují k nepoznání. Chystá se tady totiž unikátní událost, která tady ještě nebyla. Bývalá záložna doslova ožije akcí art of život. Za celým konceptem stojí mladý frýdecko-místecký podnikatel a umělec Dominik Vrobel.

Dominik Vrobel, organizátor akce Art of Život: "Moje vize byla propojit místní podnikatele a umělce a udělat tady uměleckou akci, která tady ještě nebyla. Oslovil jsem město, jestli by mi nenabídlo nějaké prostory, které jsou navíc zničené. A dostali jsme se k bývalé záložně. A ti mi nabídli tři patra této budovy, kde bude hlavně sál s hudbou, ulička do gastra, otevřeme i prostory, kde je sklep a tak dále. A nahoře potom bude velký market, kde od interiéru po fashion, řemeslo, urban a green zóna, budou tam vystavovatelé."

Prostory si organizátoři postupně proměňují k obrazu svému. Vše pečlivě uklidili, provedli i drobné opravy a na jednom místě chtějí nabídnout akci spojující design, módu, hudbu i gastronomii.

Dominik Vrobel, organizátor akce Art of Život: "Chtěl jsem nějaký starý Slezan, ale potom jsme se dostali k bance, protože jsme zjistili, že potřebujeme nějaký parking, elektřinu, toalety a takové věci. Je to první ročník, takže nevím ještě, co to všechno přinese, ale podařilo se nám získat dobré umělce, na které se můžete těšit. Jak z hudby, tak z gastro, tak i z marketu. Asi 80 procent, si myslím, budou tvořit místní, ale dokázali jsme sehnat i lidi z Brna, Prahy a z takových velkých měst.
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Cílem města je rekonstruovat bývalou záložnu, historický Národní dům a vystavět nový sál k těmto dvěma budovám. Našim cílem je samozřejmě, aby ty objekty žily a je velmi dobře, že přirozeně vznikají akce, které oživují ještě před rekonstrukcí bývalou místeckou záložnu. A v prostorách, kde má vzniknout v budoucnu městská galerie, proběhne akce Art of život, která má spojit umění a gastronomii A ten prostor oživí na několik dnů akcí, která bude velmi zajímavá. A spojí obory, které třeba pro některé jsou nespojitelné. Nicméně se ukazuje, že opravdu budovy mohou ožívat různými způsoby a věřím, že tato akce, která bude pro všechny zdarma, ukáže potenciál tohoto místa."

Akce začíná v pátek 28. dubna v 16:00 hodin a potrvá do neděle 30. dubna do 17:00 hodin. Vstup je zdarma pro všechny věkové kategorie.

Nahlásit chybu


K tématu

Den řemesel představil výuku i práce studentů SŠ řemesel F-M, škola otevřela i nový polygon

29. června 2023 14:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Střední škola řemesel Frýdek-Místek připravila zajímavou prezentaci svých oborů. Uspořádala Den řemesel, kde studenti předváděli jednotlivá řemesla v praxi. Akce měla za cíl také motivovat budoucí studenty, kteří mají na školu nastoupit už v září.

Žáci ZUŠ Frýdek-Místek vystavují své práce v bývalé záložně

18. května 2023 12:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Výtvarný obor Základní umělecké školy Frýdek-Místek si připravil tradiční výstavu žákovských prací. Letos zaplnila jedinečný výstavní prostor, budoucí městskou galerii Záložna. Výstava má název Nejprve najdi, potom hledej. Zastoupena je na ní malba, keramika i zajímavé modely.

Beskydský Montmartre chystá další ročník. Do Frýdku-Místku zve umělce i veřejnost

31. července 2023 11:11 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Umělci z Beskyd se opět sejdou ve Frýdku-Místku a dalším ročníku výstavní akce Beskydský Montmartre. Malíři, fotografové, keramici nebo šperkaři, ale i další. Všichni mohou na začátku září představit veřejnosti svá díla. Akce se tradičně uskuteční ve Faunaparku a připraven bude bohatý program pro veřejnost.


Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Nemocnice Karviná-Ráj připravila pro páry čekající potomka předporodní pokoj v porodnici

22. dubna 2024 16:30 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Nemocnice Karviná-Ráj investovala peníze do vybudování předporodního pokoje pro páry, které čekají na příchod svého potomka. Po celou dobu hospitalizace, v době porodu i po porodu, tak nemusí být partneři vůbec separováni.

Handicap centrum Škola života funguje ve Frýdku-Místku už 33 let

Handicap centrum Škola života letos oslaví své 33 narozeniny. Za tu dobu pomohlo už stovkám klientů s mentálním postižením. Stále s nimi pracuje a adaptuje je do společnosti. Od příštího roku se stacionář transformuje na centrum denních služeb.

Frýdek-Místek zve školy i veřejnost na Den Země ve znamení Světa zvířat

Sady Bedřicha Smetany v Místku se promění na „Svět zvířat“. Stane se tak v rámci oslav Dne Země. Letošní ročník proběhne v pátek 26. dubna. Dopoledne hlavně pro školy a odpoledne pro veřejnost. Připraven bude tradičně bohatý program zvířecích, ekologických a vzdělávacích aktivit.

Frýdek-Místek zpevní některé chodníky za Centrálním hřbitově

Procházení mezi hrobovými místy na Centrálním hřbitově ve Frýdku-Místku bude komfortnější. Radnice nechá ještě letos zpevnit některé travnaté chodníčky v urnovém háji. Dostanou pevné zatravňovací dlaždice. Město tak postupně pokračuje ve zlepšování komfortu pro návštěvníky hřbitova.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Bývalá záložna ve Frýdku-Místku ožije o víkendu unikátní akcí Art of život
Vydáno 24. dubna 2023 16:12, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Spojení designu, módy, hudby i gastronomie. Taková má být historicky první a unikátní akce ve Frýdku-Místku s názvem Art of život. Vystavovatelé na ní dostanou jedinečnou možnost představit svůj talent široké veřejnosti. Akce proběhne od pátku 28. do neděle 30. dubna v bývalé záložně.

Prostory bývalé Moravia banky se postupně proměňují k nepoznání. Chystá se tady totiž unikátní událost, která tady ještě nebyla. Bývalá záložna doslova ožije akcí art of život. Za celým konceptem stojí mladý frýdecko-místecký podnikatel a umělec Dominik Vrobel.

Dominik Vrobel, organizátor akce Art of Život: "Moje vize byla propojit místní podnikatele a umělce a udělat tady uměleckou akci, která tady ještě nebyla. Oslovil jsem město, jestli by mi nenabídlo nějaké prostory, které jsou navíc zničené. A dostali jsme se k bývalé záložně. A ti mi nabídli tři patra této budovy, kde bude hlavně sál s hudbou, ulička do gastra, otevřeme i prostory, kde je sklep a tak dále. A nahoře potom bude velký market, kde od interiéru po fashion, řemeslo, urban a green zóna, budou tam vystavovatelé."

Prostory si organizátoři postupně proměňují k obrazu svému. Vše pečlivě uklidili, provedli i drobné opravy a na jednom místě chtějí nabídnout akci spojující design, módu, hudbu i gastronomii.

Dominik Vrobel, organizátor akce Art of Život: "Chtěl jsem nějaký starý Slezan, ale potom jsme se dostali k bance, protože jsme zjistili, že potřebujeme nějaký parking, elektřinu, toalety a takové věci. Je to první ročník, takže nevím ještě, co to všechno přinese, ale podařilo se nám získat dobré umělce, na které se můžete těšit. Jak z hudby, tak z gastro, tak i z marketu. Asi 80 procent, si myslím, budou tvořit místní, ale dokázali jsme sehnat i lidi z Brna, Prahy a z takových velkých měst.
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Cílem města je rekonstruovat bývalou záložnu, historický Národní dům a vystavět nový sál k těmto dvěma budovám. Našim cílem je samozřejmě, aby ty objekty žily a je velmi dobře, že přirozeně vznikají akce, které oživují ještě před rekonstrukcí bývalou místeckou záložnu. A v prostorách, kde má vzniknout v budoucnu městská galerie, proběhne akce Art of život, která má spojit umění a gastronomii A ten prostor oživí na několik dnů akcí, která bude velmi zajímavá. A spojí obory, které třeba pro některé jsou nespojitelné. Nicméně se ukazuje, že opravdu budovy mohou ožívat různými způsoby a věřím, že tato akce, která bude pro všechny zdarma, ukáže potenciál tohoto místa."

Akce začíná v pátek 28. dubna v 16:00 hodin a potrvá do neděle 30. dubna do 17:00 hodin. Vstup je zdarma pro všechny věkové kategorie.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036871/byvala-zalozna-ve-frydkumistku-ozije-o-vikendu-unikatni-akci-art-of-zivot