Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní smíšený volejbalový turnaj R22 CUP nabídl ve Frýdku-Místku kvalitní zápasy

Frýdek-Místek |

Opět po roce hostila tělocvična 6. základní školy ve Frýdku-Místku mezinárodní volejbalový turnaj R22 CUP. Smíšená družstva současných i bývalých profesionálů volejbalu se v něm utkala o pohár vítězů pohárů. Poměřit své síly přijely týmy z Česka, Slovenska i Polska.

Tělocvična 6. základní školy ve Frýdku-Místku se stala dějištěm dalšího ročníku mezinárodního volejbalového turnaje R22 CUP. Utkalo se v něm 16 smíšených družstev.

Radim Zym, pořadatel turnaje a kapitán Perfect Team BVK: "Smíšených znamená, že na hřišti v té době musí být minimálně dvě ženy. Většinou je to forma 4+2, čili 4 muži a 2 ženy. V podstatě pořádáme ho na mezinárodní úrovni s týmy z Česka, Polska a Slovenska, tady na tom pomezí."

Týmy jsou vždy složené ze současných, ale i bývalých profesionálních hráčů. 8 družstev bylo z Česka, 5 z Polska a 3 ze Slovenska.

Magdalena: "Všechny srdečně zdravím, jsem Magdalena Šlachta, reprezentuji mezinárodní družstvo Perfect Teamu. zatím můžu říct, že jsme vyhráli dva zápasy. Je tady velmi dobrá úroveň a organizace. Uvidíme, co bude dál, máme naději, že vyhrajeme."
David: "Ahoj, jmenuji se David Chlíbek, jsem z Brna, přijel jsem s týmem Aliens Sokol Jehnice. Jsme tady již poněkolikáté. Jsme tady dlouhodobí účastníci. Děkujeme Radimovi za kvalitní turnaj, je to skvělá úroveň. Je to jeden z nejlepších turnajů v republice. My jsme tady za vítěze republikové AVL, což je amatérská volejbalová liga."
Kamil: "Jsme Kamil Martiňák z družstva Zmieszani Krakow. Jsme tady poprvé díky pozvání organizátora. Úroveň je velmi vysoká."
Lubo: "Volám sa Lubo Bedáň, jsme z Oravy. Hrajeme za tým Vegeťáci. Chodíme tu každý rok, odkedy sa tento turnaj organizuje. Je to nejlepší turnaj ohladom kvality, ktorý moze byt zorganizovaný."
Michaela: "Jmenuju se Michalea Hadáčková, letos hraju poprvé na R22 CUP za tým Czech Perfect Team. A musím říct, že je to hodně vyrovnané. Skupiny jsou opravdu našlapané."
Radim Zym, pořadatel turnaje a kapitán Perfect Team BVK: "Ten turnaj je o pohár vítězů pohárů, čili se ho zúčastňují týmy, které buď někde vyhrály turnaj nebo se účastní finále nebo jsou na nějakých medailových pozicích. Takže je to takový výběr toho nejlepšího, co se v těch mixových turnajích dá potkat tady v okolí."

Ve 44 zápasech bylo odehráno 3 602 míčů a vítězství si odnesl pořadatelský Perfekt Team, který tím i obhájil loňské prvenství. Druzí byli RUCE RVE z Brna a třetí ZMIESZANI z Krakowa.

Nahlásit chybu


K tématu

Školáci soutěžili v malé kopané a volejbalu O pohár radnice Slezské Ostravy

20. června 2023 11:08 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Žáci základních škol mají za sebou další sportovní turnaj. Tentokrát soutěžili o pohár radnice Slezské Ostravy. Tradiční soutěž byla letos ve znamení chlapecké malé kopané a dívčího volejbalu.

Parkour se těší ve Frýdku-Místku velké oblibě, přidat se může každý

1. května 2023 15:49 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Dělali sport, který je baví a rozhodli se předávat zkušenosti dál. Parkouristé si ve městě po mnoha letech vybudovali vlastní tréninkové zázemí a nyní se jejich hala i akce těší velké oblibě. Otevřeni jsou dalším zájemcům, ať už jde o děti nebo dokonce dospělé.

Středoškoláci ze tří zemí soutěžili ve svařování na SOŠ Frýdek-Místek

1. května 2023 12:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Na Střední odborné škole Frýdek-Místek proběhl 24. ročník mezinárodní soutěže ve svařování. Studenti mezi sebou poměřili zkušenosti v devíti kategoriích. Soutěž měla teoretickou i praktickou část a vše vyhodnocovala odborná porota.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Mezinárodní smíšený volejbalový turnaj R22 CUP nabídl ve Frýdku-Místku kvalitní zápasy
Vydáno 15. května 2023 13:38, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Opět po roce hostila tělocvična 6. základní školy ve Frýdku-Místku mezinárodní volejbalový turnaj R22 CUP. Smíšená družstva současných i bývalých profesionálů volejbalu se v něm utkala o pohár vítězů pohárů. Poměřit své síly přijely týmy z Česka, Slovenska i Polska.

Tělocvična 6. základní školy ve Frýdku-Místku se stala dějištěm dalšího ročníku mezinárodního volejbalového turnaje R22 CUP. Utkalo se v něm 16 smíšených družstev.

Radim Zym, pořadatel turnaje a kapitán Perfect Team BVK: "Smíšených znamená, že na hřišti v té době musí být minimálně dvě ženy. Většinou je to forma 4+2, čili 4 muži a 2 ženy. V podstatě pořádáme ho na mezinárodní úrovni s týmy z Česka, Polska a Slovenska, tady na tom pomezí."

Týmy jsou vždy složené ze současných, ale i bývalých profesionálních hráčů. 8 družstev bylo z Česka, 5 z Polska a 3 ze Slovenska.

Magdalena: "Všechny srdečně zdravím, jsem Magdalena Šlachta, reprezentuji mezinárodní družstvo Perfect Teamu. zatím můžu říct, že jsme vyhráli dva zápasy. Je tady velmi dobrá úroveň a organizace. Uvidíme, co bude dál, máme naději, že vyhrajeme."
David: "Ahoj, jmenuji se David Chlíbek, jsem z Brna, přijel jsem s týmem Aliens Sokol Jehnice. Jsme tady již poněkolikáté. Jsme tady dlouhodobí účastníci. Děkujeme Radimovi za kvalitní turnaj, je to skvělá úroveň. Je to jeden z nejlepších turnajů v republice. My jsme tady za vítěze republikové AVL, což je amatérská volejbalová liga."
Kamil: "Jsme Kamil Martiňák z družstva Zmieszani Krakow. Jsme tady poprvé díky pozvání organizátora. Úroveň je velmi vysoká."
Lubo: "Volám sa Lubo Bedáň, jsme z Oravy. Hrajeme za tým Vegeťáci. Chodíme tu každý rok, odkedy sa tento turnaj organizuje. Je to nejlepší turnaj ohladom kvality, ktorý moze byt zorganizovaný."
Michaela: "Jmenuju se Michalea Hadáčková, letos hraju poprvé na R22 CUP za tým Czech Perfect Team. A musím říct, že je to hodně vyrovnané. Skupiny jsou opravdu našlapané."
Radim Zym, pořadatel turnaje a kapitán Perfect Team BVK: "Ten turnaj je o pohár vítězů pohárů, čili se ho zúčastňují týmy, které buď někde vyhrály turnaj nebo se účastní finále nebo jsou na nějakých medailových pozicích. Takže je to takový výběr toho nejlepšího, co se v těch mixových turnajích dá potkat tady v okolí."

Ve 44 zápasech bylo odehráno 3 602 míčů a vítězství si odnesl pořadatelský Perfekt Team, který tím i obhájil loňské prvenství. Druzí byli RUCE RVE z Brna a třetí ZMIESZANI z Krakowa.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037212/mezinarodni-smiseny-volejbalovy-turnaj-r22-cup-nabidl-ve-frydkumistku-kvalitni-zapasy