Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce pobočky Domova pro seniory ve Frýdku-Místku je před zahájením

Plán rekonstruovat pobočku domova pro seniory v ulici Školská ve Frýdku-Místku je těsně před zahájením. Město už podepsalo smlouvu se zhotovitelem a práce by měly začít v nejbližších dnech. Po rekonstrukci získá domov jedno patro navíc a výrazně zvýší se komfort pro budoucí klienty.

Frýdek-Místek pokročil ve fázi příprav rekonstrukce pobočky domova pro seniory v ulici Školská.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: Stojíme před objektem sociálního zařízení. Je to domov pro seniory na ulici Školská. Cílem je udělat rekonstrukci, udělat další patro, vyměnit střechu. Udělat tady celkovou rekonstrukci. S tím, že se zvýší komfort pro klienty."
Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Budova je dlouhodobě nedostatečná v rámci absencí sociálních zařízení. Chybí tady WC na pokoji, není tady sprcha na pokoji. Noví uživatelé, kteří si přijdou budoucí domov obhlédnout, tak vesměs odmítnou nástup na tuto budovu. Čekají až na zařazení na možné zařazení na volné místo na 28. říjnu."

Rekonstrukce se plánovala více než rok a byla opravdu potřeba. V průběhu posledních měsíců se navíc několikrát měnila i cena.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Měli jsme s tím značné problémy, protože ta doba není úplně optimální pro stavění. Nicméně se nám podařilo vybrat zhotovitele. To znamená, odbor zadávání veřejných zakázek vypsal soutěž a k našemu milému překvapení klesla cena, která byla rozpočtována na 63 milionů. Vysoutěžená cena je 47 milionů včetně DPH, což znamená určité oživení na trhu. Samozřejmě i trošku ceny začínají klesat, což je dobrá zpráva."

Klienti byli postupně přestěhováni na budovu 28. října. Dnes už je prázdná a připravená k zahájení prací.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chceme začít co nejdřív. Zpráva pro obyvatele v okolí. Bude tady trošku rušno. Hlavně ze začátku tady budou nějaké bourací práce a prach, ale myslím, že to firma zvládne. Doufáme, že firma přistoupí k rekonstrukci zodpovědně. Máme zhruba na to rok. Teď jsme splnili jeden z požadavků dotačního orgánu, to znamená, že musíme mít do konce června podepsanou smlouvu o dílo, což se stalo. Takže jsme optimisté v tom, že dostaneme i dotaci."

Ministerstvo práce a sociálních věcí v minulosti přislíbilo, při splnění všech podmínek, dotaci na rekonstrukci ve výši 23 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy