Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci ve Frýdku-Místku navrhují podobu nové pokladničky pro sbírku Vánoční strom

Žáci základních škol ve Frýdku-Místku navrhují novou podobu pokladničky pod vánočním stromem. Ze všech nápadů se vybere jeden, který se nechá následně vyrobit a také pečlivě zabezpečit. V minulosti se totiž stalo, že byla sbírka u stromu terčem zlodějů.

Skupina žáků základní školy v Lískovci intenzivně pracuje na výrobě návrhů podoby budoucí vánoční pokladničky.

Veronika Janečková, pedagog ZŠ a MŠ Frýdek-Místek, Lískovec: "Byla nám nabídnuta nabídka z města, že se můžeme účastnit projektu o novou pokladničku pod vánoční strom ve Frýdku-Místku. Jsme moc rádi, protože uvítáme každou nabídku, kdy naši školáci se mohou podílet na dění ve městě."

Pokladnička se v minulosti stala několikrát terčem zlodějů, proto se ji rozhodlo město lépe zabezpečit.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Řekli jsme si, že nebudeme jenom dělat bezpečnější pokladničku, ale chtěli bychom do toho procesu, jak bude vypadat, zapojit naše školáky. Není to poprvé, například v loňském roce jsme zdobili vánoční stromečky před magistrátem a ta aktivita, kdy se školy zapojují do takových činností je velmi oblíbená, má velký ohlas."
Veronika Janečková, pedagog ZŠ a MŠ Frýdek-Místek, Lískovec: "Vybrali jsme skupinu z osmé třídy. To je polovina této třídy a oni se v rámci přípravy na praktický život ujmuli realizace. Nejdříve si to nakreslili na papír a potom proběhla realizace z kartonu."
Anketa: 1.) "Navrhli jsme anděla štědrosti, protože nám přišel jako skvělý symbol Vánoc, protože o Vánocích mámě být hlavně štědří. Vzali jsme pár kartonů a šlo nám to docela dobře. A teď už děláme jen finální kousky a dobarvujeme." 2.) "My jsme si vybrali anděla, protože je to posel dobrých zpráv a je to nejtypičtější symbol Vánoc." – A jak probíhá ta realizace? Co teď děláte? – "Teď barvíme postavu." 3.) "My jsme vymysleli pokladničku v podobě vánočního dárku. Slouží to k přispívání peněz na charitu. A dostali jsme se k tomu díky tématu Vánoce." 4.) "My jsme vymysleli prasátko pro štěstí. Je to vánoční motiv s barvami červené a zelené. A Slouží to jako pokladnička. Je to tradiční pokladnička s prasátkem. A tady slouží ještě čtyřlístek pro štěstí a má to být, jakože na Vánoce má být štěstí."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "V těchto dnech jednotlivé školy a jejich žáci připravují modely, návrhy toho, jak by mohla pokladnička vypadat. A my samozřejmě poté vybereme nejzajímavější návrh, který bude zpracován tak, aby byl nejenom hezký, ale i bezpečný. A podle tohoto návrhu bude zhotovena finální pokladnička, která bude umístěna pod vánočním stromem, věřím už tento rok."

Loňská sbírka vynesla 76 tisíc korun pro hospic, který za ně nakoupil kyslíkové koncentrátory pro klienty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy