Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci ve Frýdku-Místku navrhují podobu nové pokladničky pro sbírku Vánoční strom

Frýdek-Místek |

Žáci základních škol ve Frýdku-Místku navrhují novou podobu pokladničky pod vánočním stromem. Ze všech nápadů se vybere jeden, který se nechá následně vyrobit a také pečlivě zabezpečit. V minulosti se totiž stalo, že byla sbírka u stromu terčem zlodějů.

Skupina žáků základní školy v Lískovci intenzivně pracuje na výrobě návrhů podoby budoucí vánoční pokladničky.

Veronika Janečková, pedagog ZŠ a MŠ Frýdek-Místek, Lískovec: "Byla nám nabídnuta nabídka z města, že se můžeme účastnit projektu o novou pokladničku pod vánoční strom ve Frýdku-Místku. Jsme moc rádi, protože uvítáme každou nabídku, kdy naši školáci se mohou podílet na dění ve městě."

Pokladnička se v minulosti stala několikrát terčem zlodějů, proto se ji rozhodlo město lépe zabezpečit.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Řekli jsme si, že nebudeme jenom dělat bezpečnější pokladničku, ale chtěli bychom do toho procesu, jak bude vypadat, zapojit naše školáky. Není to poprvé, například v loňském roce jsme zdobili vánoční stromečky před magistrátem a ta aktivita, kdy se školy zapojují do takových činností je velmi oblíbená, má velký ohlas."
Veronika Janečková, pedagog ZŠ a MŠ Frýdek-Místek, Lískovec: "Vybrali jsme skupinu z osmé třídy. To je polovina této třídy a oni se v rámci přípravy na praktický život ujmuli realizace. Nejdříve si to nakreslili na papír a potom proběhla realizace z kartonu."
Anketa: 1.) "Navrhli jsme anděla štědrosti, protože nám přišel jako skvělý symbol Vánoc, protože o Vánocích mámě být hlavně štědří. Vzali jsme pár kartonů a šlo nám to docela dobře. A teď už děláme jen finální kousky a dobarvujeme." 2.) "My jsme si vybrali anděla, protože je to posel dobrých zpráv a je to nejtypičtější symbol Vánoc." – A jak probíhá ta realizace? Co teď děláte? – "Teď barvíme postavu." 3.) "My jsme vymysleli pokladničku v podobě vánočního dárku. Slouží to k přispívání peněz na charitu. A dostali jsme se k tomu díky tématu Vánoce." 4.) "My jsme vymysleli prasátko pro štěstí. Je to vánoční motiv s barvami červené a zelené. A Slouží to jako pokladnička. Je to tradiční pokladnička s prasátkem. A tady slouží ještě čtyřlístek pro štěstí a má to být, jakože na Vánoce má být štěstí."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "V těchto dnech jednotlivé školy a jejich žáci připravují modely, návrhy toho, jak by mohla pokladnička vypadat. A my samozřejmě poté vybereme nejzajímavější návrh, který bude zpracován tak, aby byl nejenom hezký, ale i bezpečný. A podle tohoto návrhu bude zhotovena finální pokladnička, která bude umístěna pod vánočním stromem, věřím už tento rok."

Loňská sbírka vynesla 76 tisíc korun pro hospic, který za ně nakoupil kyslíkové koncentrátory pro klienty.

Nahlásit chybu


K tématu

Na SOŠ F-M vyrábějí pokladničku pro vánoční sbírku. Podobu navrhla žákyně ZUŠ

30. října 2023 13:52 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Veřejná sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku dostane novou bezpečnější pokladničku. Na jejím vzniku se podílejí žáci a studenti ve městě. Vítězný návrh podoby je od mladé dívky ze Základní umělecké školy a samotnou pokladničku už vyrábějí v dílnách Střední odborné školy Frýdek-Místek.

Sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku letos přispěje azylovému domu pro matky s dětmi

11. prosince 2023 15:59 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Veřejná sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku už je v plném proudu. Kolemjdoucí mohou přispět do zcela nové pokladničky, která stojí na náměstí Svobody, nebo elektronicky. Peníze letos pomohou ženám a dětem z Azylového domu Sára ve Frýdku.

Vánoční sbírka ve Frýdku-Místku byla rekordní. Lidé přispěli na azylový dům pro matky s dětmi

Oblíbená veřejná sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku dosáhla rekordního výtěžku. Lidé během prosince přispěli do kasičky na náměstí, i převodem přímo na účet, přes 111 tisíc korun. Peníze byly nyní předány zástupcům Azylového domu Sára, kde pomohou s nákupem nového vybavení pro matky s dětmi.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Školáci ve Frýdku-Místku navrhují podobu nové pokladničky pro sbírku Vánoční strom
Vydáno 25. května 2023 15:43, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Žáci základních škol ve Frýdku-Místku navrhují novou podobu pokladničky pod vánočním stromem. Ze všech nápadů se vybere jeden, který se nechá následně vyrobit a také pečlivě zabezpečit. V minulosti se totiž stalo, že byla sbírka u stromu terčem zlodějů.

Skupina žáků základní školy v Lískovci intenzivně pracuje na výrobě návrhů podoby budoucí vánoční pokladničky.

Veronika Janečková, pedagog ZŠ a MŠ Frýdek-Místek, Lískovec: "Byla nám nabídnuta nabídka z města, že se můžeme účastnit projektu o novou pokladničku pod vánoční strom ve Frýdku-Místku. Jsme moc rádi, protože uvítáme každou nabídku, kdy naši školáci se mohou podílet na dění ve městě."

Pokladnička se v minulosti stala několikrát terčem zlodějů, proto se ji rozhodlo město lépe zabezpečit.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Řekli jsme si, že nebudeme jenom dělat bezpečnější pokladničku, ale chtěli bychom do toho procesu, jak bude vypadat, zapojit naše školáky. Není to poprvé, například v loňském roce jsme zdobili vánoční stromečky před magistrátem a ta aktivita, kdy se školy zapojují do takových činností je velmi oblíbená, má velký ohlas."
Veronika Janečková, pedagog ZŠ a MŠ Frýdek-Místek, Lískovec: "Vybrali jsme skupinu z osmé třídy. To je polovina této třídy a oni se v rámci přípravy na praktický život ujmuli realizace. Nejdříve si to nakreslili na papír a potom proběhla realizace z kartonu."
Anketa: 1.) "Navrhli jsme anděla štědrosti, protože nám přišel jako skvělý symbol Vánoc, protože o Vánocích mámě být hlavně štědří. Vzali jsme pár kartonů a šlo nám to docela dobře. A teď už děláme jen finální kousky a dobarvujeme." 2.) "My jsme si vybrali anděla, protože je to posel dobrých zpráv a je to nejtypičtější symbol Vánoc." – A jak probíhá ta realizace? Co teď děláte? – "Teď barvíme postavu." 3.) "My jsme vymysleli pokladničku v podobě vánočního dárku. Slouží to k přispívání peněz na charitu. A dostali jsme se k tomu díky tématu Vánoce." 4.) "My jsme vymysleli prasátko pro štěstí. Je to vánoční motiv s barvami červené a zelené. A Slouží to jako pokladnička. Je to tradiční pokladnička s prasátkem. A tady slouží ještě čtyřlístek pro štěstí a má to být, jakože na Vánoce má být štěstí."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "V těchto dnech jednotlivé školy a jejich žáci připravují modely, návrhy toho, jak by mohla pokladnička vypadat. A my samozřejmě poté vybereme nejzajímavější návrh, který bude zpracován tak, aby byl nejenom hezký, ale i bezpečný. A podle tohoto návrhu bude zhotovena finální pokladnička, která bude umístěna pod vánočním stromem, věřím už tento rok."

Loňská sbírka vynesla 76 tisíc korun pro hospic, který za ně nakoupil kyslíkové koncentrátory pro klienty.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037403/skolaci-ve-frydkumistku-navrhuji-podobu-nove-pokladnicky-pro-sbirku-vanocni-strom