Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sweetsen fest láká letos na 100 interpretů z Frýdku-Místku a okolí

Frýdek-Místek |

Hudba všech žánrů, diskuzní panely i pomoc dobré věci. Takový bude i letošní 19. ročník festivalu Sweetsen fest ve Frýdku-Místku. Ve třech dnech se na akci představí na 100 interpretů a program tak má být největší ze všech ročníků. Nebude chybět ani tradiční dobročinná sbírka na 4 organizace.

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. To je Sweetsen fest. Z komorní akce pro hrstku přátel, která poprvé proběhla v roce 2004, se během let stala jedna z největších a zároveň i nejoriginálnějších kulturních akcí v České republice. Sweetsen láká pravidelně tisíce návštěvníků, především na unikátní dramaturgii a celou myšlenku festivalu.

Kamil Rudolf, organizátor Sweetsen festu: "Příští týden nás už čeká 19. ročník festivalu Sweetsen fest. Další rok máme 20. jubileum. Festival se koná od 15. do 17. června. Opět v areálu TJ Slezan a v hospůdce U Arnošta."

Ve stodole Faunaparku nebudou chybět opět přednášky patriotů z Frýdku-Místku, mezi kterými bude například i Albert Čuba. V divadelním klubu D.N.A. čeká ve čtvrtek návštěvníky série čtyř představení.

Kamil Rudolf, organizátor Sweetsen festu: "Zveme všechny, nejen Frýdečany a Místečany, ať přijdou. Máme největší program v historii festivalu. Vystoupí tam 100 interpretů z našeho města a blízkého okolí. Jak v klasických kapelách, tak jako dýdžejové. Budeme mít celkem 7 scén na festivalu a vstupné je jako obvykle zdarma."

Ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč bude připraven program pro děti. Workshopy a ukázky tanců si připravilo také Taneční studio DANCEPOINT.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Jsem moc rád, že festival Sweetsen fest u jehož zrodu jsem stál, našel své nové pořadatele. A zachovává všechny myšlenky, se kterými vznikl. Podporuje charitu a představuje frýdecko-místeckou kulturní scénu. A i letos na sedmi scénách ve třech dnech představí téměř vše, co je ve Frýdku-Místku zajímavé. A přeji festivalu všechno dobré do dalších let."

Vstup na akci je zdarma, ale na všech scénách festivalu bude probíhat charitativní sbírka. Letos na Podané ruce, Adru a Charitu Frýdek-Místek. A také na mobilní hospic Strom života. Loni se podařilo vybrat téměř 85 tisíc korun. Od počátku festivalu přesáhl celkový výtěžek už 1 milion 22 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek se připravuje na 20. ročník festivalu Sweetsen fest

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. To je Sweetsen fest, který letos slaví 20 let od svého založení. I letos opět nabídne více než 100 programových bodů na sedmi scénách.

Festival Sweetsen fest oslavil 20 let. Ve Frýdku-Místku bavil všechny generace

Sweetsen fest letos oslavil 20 let. Za tu dobu se z něj postupně stal největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. Letos akce nabídla více než 100 programových bodů.

Kultura, gastro, sport i divadlo. Frýdek-Místek láká na významné akce letošního roku

Kultura F-M ve spolupráci s městem a dalšími organizacemi připravila přehled deseti festivalů roku 2024. Přehled má za cíl přilákat návštěvníky na jedinečné události, které se ve městě konají. Od těch kulturních přes gastronomické až po ty sportovní.


Muž se dusil bramborákem na slavnostech, museli ho oživovat

Včera 11:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u muže v ohrožení života na Frýdecko-Místecku. Najednou mu zaskočil bramborák a začal se dusit. Jídlo se z něj nedařilo dostat a muž upadl do bezvědomí.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

13. července 2024 21:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

13. července 2024 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

13. července 2024 12:16 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

13. července 2024 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Sweetsen fest láká letos na 100 interpretů z Frýdku-Místku a okolí
Vydáno 8. června 2023 16:29, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Hudba všech žánrů, diskuzní panely i pomoc dobré věci. Takový bude i letošní 19. ročník festivalu Sweetsen fest ve Frýdku-Místku. Ve třech dnech se na akci představí na 100 interpretů a program tak má být největší ze všech ročníků. Nebude chybět ani tradiční dobročinná sbírka na 4 organizace.

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. To je Sweetsen fest. Z komorní akce pro hrstku přátel, která poprvé proběhla v roce 2004, se během let stala jedna z největších a zároveň i nejoriginálnějších kulturních akcí v České republice. Sweetsen láká pravidelně tisíce návštěvníků, především na unikátní dramaturgii a celou myšlenku festivalu.

Kamil Rudolf, organizátor Sweetsen festu: "Příští týden nás už čeká 19. ročník festivalu Sweetsen fest. Další rok máme 20. jubileum. Festival se koná od 15. do 17. června. Opět v areálu TJ Slezan a v hospůdce U Arnošta."

Ve stodole Faunaparku nebudou chybět opět přednášky patriotů z Frýdku-Místku, mezi kterými bude například i Albert Čuba. V divadelním klubu D.N.A. čeká ve čtvrtek návštěvníky série čtyř představení.

Kamil Rudolf, organizátor Sweetsen festu: "Zveme všechny, nejen Frýdečany a Místečany, ať přijdou. Máme největší program v historii festivalu. Vystoupí tam 100 interpretů z našeho města a blízkého okolí. Jak v klasických kapelách, tak jako dýdžejové. Budeme mít celkem 7 scén na festivalu a vstupné je jako obvykle zdarma."

Ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč bude připraven program pro děti. Workshopy a ukázky tanců si připravilo také Taneční studio DANCEPOINT.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Jsem moc rád, že festival Sweetsen fest u jehož zrodu jsem stál, našel své nové pořadatele. A zachovává všechny myšlenky, se kterými vznikl. Podporuje charitu a představuje frýdecko-místeckou kulturní scénu. A i letos na sedmi scénách ve třech dnech představí téměř vše, co je ve Frýdku-Místku zajímavé. A přeji festivalu všechno dobré do dalších let."

Vstup na akci je zdarma, ale na všech scénách festivalu bude probíhat charitativní sbírka. Letos na Podané ruce, Adru a Charitu Frýdek-Místek. A také na mobilní hospic Strom života. Loni se podařilo vybrat téměř 85 tisíc korun. Od počátku festivalu přesáhl celkový výtěžek už 1 milion 22 tisíc korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037631/sweetsen-fest-laka-letos-na-100-interpretu-z-frydkumistku-a-okoli