Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozor na podvodné emaily, dvě ženy z Frýdku-Místku přišly o 170 tisíc korun

Frýdek-Místek |

Policisté varují před podvodnými emaily, které mají za cíl uživatele okrást o co nejvyšší částky. Aktuálně hned dva takové případy řeší policisté ve Frýdku-Místku. Dvě ženy tam ohlásily, že byly přes tyto emaily okradeny. Jedna o 30 tisíc korun a druhá o 140 tisíc.

V prvním případě obdržela žena email, o kterém se domnívala, že jej zaslala banka. Stálo v něm, že pokud dotyčná nepotvrdí aktualizaci svých bankovních údajů, nebudou dočasně dostupné některé funkce jejího účtu.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Následně tedy klikla na odkaz v podobě tlačítka „potvrdit nyní“ a byla přesměrována na stránky tvářící se jako internetové bankovnictví, kde vložila své přihlašovací údaje. Ty potvrdila ještě kódy zaslanými na její mobilní telefon. Poté si však na účtu všimla pohybu peněz a pojala podezření, že se jedná o podvod. Proto se osobně dostavila na pobočku banky, kde jí byl účet zablokován. Mezitím však přišla o víc jak 30 tisíc korun."

Ve druhém případě je poškozenou opět žena, která obdržela obdobný email se stejnými informacemi. Taktéž ona klikla na odkaz v podobě tlačítka a byla přesměrována na stránky internetového bankovnictví, kde se přihlásila.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Následně ji přišla SMS zpráva, že jí byla aktivována bankovní aplikace a v následující zprávě i informace o navýšení limitu na platební kartě. Poté už ženě nefungovalo přihlášení do internetového bankovnictví, proto telefonicky kontaktovala svou banku, kde jí byl zablokován účet i platební karta. To už však mezitím byly provedeny prostřednictvím platební karty dvě neoprávněné platební transakce v celkové výši přes 140 tisíc korun."

Policisté opět apelují, věnujte maximální pozornost při obdržení jakékoliv emailové korespondence tvářící se jako informace z vaší banky.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "pozornost při obdržení jakékoliv emailové korespondence tvářící se jako informace z vaší banky. Především si zkontrolujte adresu odesílatele, nejen jak se zobrazuje její název, ale také si ji rozklikněte, abyste zjistili skutečnou emailovou adresu. Ta u podvodných emailů bývá mnohdy „nesrozumitelná“. Do internetového bankovnictví se přihlašujte pouze přes oficiální stránky, nikdy ne přes odkazy. Při obdržení emailu s podezřelým obsahem neklikejte na odkazy či přílohy, informace si ověřte přímo u své banky."

Podobných případů podvodů v současné době stále přibývá. Velmi časté jsou také případy, kdy podvodníci zneužijí telefonní číslo a jménem banky volají lidem, že se z jejich účtu pokouší někdo vybrat peníze. Tvrdí, že informaci předají policistům a vše se vyřeší. Vzápětí volá poškozeným policista a společně s podvodníkem se snaží lidi přesvědčit, že mají vybrat všechny peníze z účtu nebo si dokonce vzít maximální úvěr a jít peníze vložit na účet, který jim právě vytvořili. Lidé si vůbec neuvědomují, že tímto odevzdají doslova jako na podnose všechny své peníze zlodějům a podvodníkům. Někteří takto přišli dokonce o statisíce až miliony koruny.

Nahlásit chybu


K tématu

Svědkyně zachránila podvedené ženě statisíce před vložením do bitcoinmatu. Jiná tam dala 1,3 milionu

4. června 2023 13:02 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Náhodná kolemjdoucí zachránila 59leté ženě v Ostravě téměř 230 tisíc korun. Žena se totiž stala obětí podvodu, kdy jí podvodníci na telefonu, pod záminkou ochrany peněz, donutili vzít všechny své úspory z banky a vložit je do bitcoinmatu. Pohotová svědkyně v tom ženě zabránila a ještě přivolala policii. Další žena už takové štěstí neměla. Ta vložila stejným způsobem do bitcoinmatu přes 1,3 milionu korun.

Místo údajné výhry přišla žena z Karvinska o téměř 300 tisíc korun

29. března 2024 14:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vyhráli jste 5 000 korun. Taková zpráva přišla ženě z Karvinska údajně od kamarádky do zprávy na sociální síti. Ta po ní následně chtěla potvrzovací kódy do internetového bankovnictví, které měly být nutné pro vyplacení výhry. Profil na sociální síti samozřejmě zneužili podvodníci, kteří se díky tomu nabourali ženě také do internetového bankovnictví a ukradli z něj všechny peníze. Téměř 300 tisíc korun.

Podvodník chtěl přes důvěřivou ženu z Ostravy vyprat kradené peníze

23. ledna 2024 9:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Podvodník se snažil přes Facebook zmanipulovat 61letou ženu z Ostravy. Nejprve ji chtěl připravit o její úspory, to ale odmítla. Tak ji přesvědčil ať si založí účet, na který jí přijdou peníze od údajných investorů. Ty pak měla vybrat a vložit do bitcoinmatu. Doslova na poslední chvíli si žena uvědomila, že to asi nebude jen tak a peníze přímo od vkladomatu odnesla na policii.


Ostravské děti mohou zase vyrazit na čerstvý vzduch. Letos město vyčlení 27 milionů kč

Ostrava znovu podpoří ozdravné pobyty pro děti z mateřských a základních škol. Letos pro tyto účely město připravilo 27 milionů korun a díky tomu mohou děti za čistým ovzduším třeba do Beskyd nebo Jeseníků.

Provoz na D1 před Ostravou půl roku omezí oprava mostu, další se opravuje v opačném směru

Dnes 9:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nejbližších 5 měsíců budou muset řidiči strpět omezení na dálnici D1, kde na 340. kilometru ve směru na Ostravu probíhá celková rekonstrukce mostů.

Ostravané tvoří prostor. Podpořeno bylo dalších 5 projektů

V Ostravě už několik let funguje oblíbený dotační program, který umožňuje obyvatelům města zvelebit si okolí svého bydliště. Nese název Tvoříme prostor a v těchto dnech zastupitelé schválili dalších 5 zajímavých projektů.

Většina věřitelů schválila restrukturalizační plán Liberty Ostrava

Dnes 14:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Věřitelé společnosti Liberty Ostrava schválili restrukturalizační plán. Hlasovalo pro něj více než 90 procent věřitelů, překonali tak hranici 75 procent, která je potřebná pro schválení restrukturalizace.

Komisariát MP v Balzacově ulici se bude stěhovat

Už příští týden se otevře zrekonstruovaná budova pro městskou policii v Kubelíkově ulici. Právě zde se přestěhuje komisariát z Podlesí. Přípravy si vyžádají částečné omezení provozu.

Žena se poranila o jehlu v zahradnickém substrátu, testy budou trvat rok

Velmi nepříjemná událost se stala jedné zaměstnankyni Muzea Těšínska. Při práci v archeoparku se poranila o injekční jehlu, která byla v zahradnickém substrátu. Žena teď podstupuje testy, zda není nakažená některou z infekčních nemocí.

V opavské nemocnici pokračuje stavba nadzemních koridorů mezi pavilony

Včera 17:31 | Opava | Jiří Cileček

Ve Slezské nemocnici Opava se staví nadzemní koridory mezi pavilony S,V a L,N. Zakázku ve výši 150 milionů korun financuje zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj. První část by měla být hotová do konce roku.

Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Hasiči z Čeladné připomínají sté výročí založení výstavou

Sezona v Památníku Josefa Kaluse začala po zimní přestávce hned velkou událostí, výstavou ke 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Čeladné. K vidění je tu i zakladatelská listina a zápis z ustavující schůze z 21. dubna 1924.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Pozor na podvodné emaily, dvě ženy z Frýdku-Místku přišly o 170 tisíc korun
Vydáno 16. června 2023 10:04, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Policisté varují před podvodnými emaily, které mají za cíl uživatele okrást o co nejvyšší částky. Aktuálně hned dva takové případy řeší policisté ve Frýdku-Místku. Dvě ženy tam ohlásily, že byly přes tyto emaily okradeny. Jedna o 30 tisíc korun a druhá o 140 tisíc.

ilustrační snímek; zdroj foto: freepik.com

V prvním případě obdržela žena email, o kterém se domnívala, že jej zaslala banka. Stálo v něm, že pokud dotyčná nepotvrdí aktualizaci svých bankovních údajů, nebudou dočasně dostupné některé funkce jejího účtu.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Následně tedy klikla na odkaz v podobě tlačítka „potvrdit nyní“ a byla přesměrována na stránky tvářící se jako internetové bankovnictví, kde vložila své přihlašovací údaje. Ty potvrdila ještě kódy zaslanými na její mobilní telefon. Poté si však na účtu všimla pohybu peněz a pojala podezření, že se jedná o podvod. Proto se osobně dostavila na pobočku banky, kde jí byl účet zablokován. Mezitím však přišla o víc jak 30 tisíc korun."

Ve druhém případě je poškozenou opět žena, která obdržela obdobný email se stejnými informacemi. Taktéž ona klikla na odkaz v podobě tlačítka a byla přesměrována na stránky internetového bankovnictví, kde se přihlásila.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Následně ji přišla SMS zpráva, že jí byla aktivována bankovní aplikace a v následující zprávě i informace o navýšení limitu na platební kartě. Poté už ženě nefungovalo přihlášení do internetového bankovnictví, proto telefonicky kontaktovala svou banku, kde jí byl zablokován účet i platební karta. To už však mezitím byly provedeny prostřednictvím platební karty dvě neoprávněné platební transakce v celkové výši přes 140 tisíc korun."

Policisté opět apelují, věnujte maximální pozornost při obdržení jakékoliv emailové korespondence tvářící se jako informace z vaší banky.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "pozornost při obdržení jakékoliv emailové korespondence tvářící se jako informace z vaší banky. Především si zkontrolujte adresu odesílatele, nejen jak se zobrazuje její název, ale také si ji rozklikněte, abyste zjistili skutečnou emailovou adresu. Ta u podvodných emailů bývá mnohdy „nesrozumitelná“. Do internetového bankovnictví se přihlašujte pouze přes oficiální stránky, nikdy ne přes odkazy. Při obdržení emailu s podezřelým obsahem neklikejte na odkazy či přílohy, informace si ověřte přímo u své banky."

Podobných případů podvodů v současné době stále přibývá. Velmi časté jsou také případy, kdy podvodníci zneužijí telefonní číslo a jménem banky volají lidem, že se z jejich účtu pokouší někdo vybrat peníze. Tvrdí, že informaci předají policistům a vše se vyřeší. Vzápětí volá poškozeným policista a společně s podvodníkem se snaží lidi přesvědčit, že mají vybrat všechny peníze z účtu nebo si dokonce vzít maximální úvěr a jít peníze vložit na účet, který jim právě vytvořili. Lidé si vůbec neuvědomují, že tímto odevzdají doslova jako na podnose všechny své peníze zlodějům a podvodníkům. Někteří takto přišli dokonce o statisíce až miliony koruny.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037744/pozor-na-podvodne-emaily-dve-zeny-z-frydkumistku-prisly-o-170-tisic-korun