V prvním případě obdržela žena email, o kterém se domnívala, že jej zaslala banka. Stálo v něm, že pokud dotyčná nepotvrdí aktualizaci svých bankovních údajů, nebudou dočasně dostupné některé funkce jejího účtu.
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Následně tedy klikla na odkaz v podobě tlačítka „potvrdit nyní“ a byla přesměrována na stránky tvářící se jako internetové bankovnictví, kde vložila své přihlašovací údaje. Ty potvrdila ještě kódy zaslanými na její mobilní telefon. Poté si však na účtu všimla pohybu peněz a pojala podezření, že se jedná o podvod. Proto se osobně dostavila na pobočku banky, kde jí byl účet zablokován. Mezitím však přišla o víc jak 30 tisíc korun."
Ve druhém případě je poškozenou opět žena, která obdržela obdobný email se stejnými informacemi. Taktéž ona klikla na odkaz v podobě tlačítka a byla přesměrována na stránky internetového bankovnictví, kde se přihlásila.
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Následně ji přišla SMS zpráva, že jí byla aktivována bankovní aplikace a v následující zprávě i informace o navýšení limitu na platební kartě. Poté už ženě nefungovalo přihlášení do internetového bankovnictví, proto telefonicky kontaktovala svou banku, kde jí byl zablokován účet i platební karta. To už však mezitím byly provedeny prostřednictvím platební karty dvě neoprávněné platební transakce v celkové výši přes 140 tisíc korun."
Policisté opět apelují, věnujte maximální pozornost při obdržení jakékoliv emailové korespondence tvářící se jako informace z vaší banky.
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "pozornost při obdržení jakékoliv emailové korespondence tvářící se jako informace z vaší banky. Především si zkontrolujte adresu odesílatele, nejen jak se zobrazuje její název, ale také si ji rozklikněte, abyste zjistili skutečnou emailovou adresu. Ta u podvodných emailů bývá mnohdy „nesrozumitelná“. Do internetového bankovnictví se přihlašujte pouze přes oficiální stránky, nikdy ne přes odkazy. Při obdržení emailu s podezřelým obsahem neklikejte na odkazy či přílohy, informace si ověřte přímo u své banky."
Podobných případů podvodů v současné době stále přibývá. Velmi časté jsou také případy, kdy podvodníci zneužijí telefonní číslo a jménem banky volají lidem, že se z jejich účtu pokouší někdo vybrat peníze. Tvrdí, že informaci předají policistům a vše se vyřeší. Vzápětí volá poškozeným policista a společně s podvodníkem se snaží lidi přesvědčit, že mají vybrat všechny peníze z účtu nebo si dokonce vzít maximální úvěr a jít peníze vložit na účet, který jim právě vytvořili. Lidé si vůbec neuvědomují, že tímto odevzdají doslova jako na podnose všechny své peníze zlodějům a podvodníkům. Někteří takto přišli dokonce o statisíce až miliony koruny.