Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu

Frýdek-Místek |

Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.

Frýdecko-místecká akademie jiu-jitsu se tradičně zapojila do projektu Prázdniny ve městě a připravila si pro děti lekci základů sebeobrany a bojového sportu.

Patrik Matějka, trenér GB Draculino: "Zapojili jsme se hlavně tím, abychom dětem, lidem všeobecně, ukázali nejenom náš sport z té sportovní stránky, ale také aby si děti vyzkoušely nějakou jinou pohybovou aktivitu. Naučí se tady gymnastiku. To, co dnešním dětem třeba chybí, rozvoj té gymnastiky. Sebeobranu, což je strašně důležité v dnešní době. Naučit se bránit v různých situacích, co se mohou stát venku, ve škole, na ulici, kdekoliv."

Trenéři kladli hlavně důraz na dobrou pohybovou průpravu a také na to, jak třeba správně spadnout na zem.

Patrik Matějka, trenér GB Draculino: "Pády jsou v našem sportu, ale také v životě, myslím si, že jedna z nejdůležitějších věcí. Kolikrát se někomu stalo, že šel, jel na kole, špatně spadnul, nechal ruku, zlomil si ruku a tak dál. A bez toho, aniž byste uměli správně spadnout, je to strašně těžké. Hlavně tady i co se týče našeho sportu. Házíme sebou o zem často. A když člověk neví, jak správně padat, není to pro něj příjemné. Takže vždycky na začátku se musíme naučit správně spadnout, než se bude pokračovat dále."

Většina dětí zavítala na lekci úplně poprvé nebo je přivedli kamarádi, či sourozenci, kteří mají s jiu-jitsu zkušenosti.

Anketa děti 1.) "No já jsem byl takový slabý, tak jsem tady začal chodit." – Jak dlouho už tady chodíš? – "Dva roky." – A co už umíš? – "Různé věci." – Takže dokážeš se bránit? – "Ano."
Anketa děti 2.) "Chtěl jsem se s bráchou učit sebeobranu."
Anketa děti 3.) "Přivedl mě bratr, protože on dělá judo, takže mě to zajímalo tady." – A ty děláš nějaký takový sport? – "Ne, já dělám volejbal jenom." – A jak se ti tady líbí? – "Dobře. Je to skvělé, dobré."
Anketa děti 4.) "Dělám judo a kvůli tomu jsem tady. Jako, že bych se tady naučil něco podobného a nového." – Jak dlouho už se judu věnuješ? – "Pět let." – A co už umíš? Umíš se bránit? – "Umím se bránit, pády, hody a takovéto věci."
Patrik Matějka, trenér GB Draculino: "Naučí se nějaké základní techniky, jak dostat soupeře na zem, kdyby bylo potřeba. Ať už ve sportu nebo na ulici. Jak se dostat z toho, když ho někdo bude držet. A samozřejmě to, co všechny baví nejvíc, jak třeba někoho uškrtit, když se bavíme o našem sportu. Uškrtit nebo upáčit a tak dále."

Podrobnosti o dalších akcích v rámci Prázdnin ve městě najdete na webu Střediska volného času Klíč. Další volná lekce jiu-jitsu bude 15. srpna. Klub ale pro zájemce funguje i během léta.

Nahlásit chybu


K tématu

Děti se o jarních prázdninách ve Frýdku-Místku v SVČ Klíč nenudí

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku tradičně připravilo program i na jarní prázdniny. Děti si tak mohly vybrat z pestré nabídky technických, výtvarných i pohybových každodenních aktivit. Největší zájem byl tradičně o příměstský tábor. Letošní má název Kokosy na sněhu a věnuje se hlavně pohybu.

Prázdniny ve Frýdku-Místku a tábory pod taktovkou SVČ si užilo na 3 200 dětí

5. října 2023 11:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Střediskem volného času Klíč ve Frýdku-Místku prošlo letos o prázdninách na 3 200 dětí. Dvě třetiny z nich absolvovaly zdarma aktivity z programu oblíbené akce Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb. Zhruba tisícovka pak trávila čas na příměstských i městských táborech.

Příměstský tábor florbalového klubu FBC Ostrava děti rozhýbal a bavil

1. srpna 2023 9:49 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Florbalový klub FBC Ostrava připravil pro děti letní příměstský tábor. Celý týden byl ve znamení různých pohybových aktivit, ale také her a soutěží. Akce je mezi dětmi velmi oblíbená, hlásí se na ni tradičně například i malí hokejisté nebo fotbalisté.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Školáci předvedli rodičům různé chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu
Vydáno 13. července 2023 13:57, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.

Frýdecko-místecká akademie jiu-jitsu se tradičně zapojila do projektu Prázdniny ve městě a připravila si pro děti lekci základů sebeobrany a bojového sportu.

Patrik Matějka, trenér GB Draculino: "Zapojili jsme se hlavně tím, abychom dětem, lidem všeobecně, ukázali nejenom náš sport z té sportovní stránky, ale také aby si děti vyzkoušely nějakou jinou pohybovou aktivitu. Naučí se tady gymnastiku. To, co dnešním dětem třeba chybí, rozvoj té gymnastiky. Sebeobranu, což je strašně důležité v dnešní době. Naučit se bránit v různých situacích, co se mohou stát venku, ve škole, na ulici, kdekoliv."

Trenéři kladli hlavně důraz na dobrou pohybovou průpravu a také na to, jak třeba správně spadnout na zem.

Patrik Matějka, trenér GB Draculino: "Pády jsou v našem sportu, ale také v životě, myslím si, že jedna z nejdůležitějších věcí. Kolikrát se někomu stalo, že šel, jel na kole, špatně spadnul, nechal ruku, zlomil si ruku a tak dál. A bez toho, aniž byste uměli správně spadnout, je to strašně těžké. Hlavně tady i co se týče našeho sportu. Házíme sebou o zem často. A když člověk neví, jak správně padat, není to pro něj příjemné. Takže vždycky na začátku se musíme naučit správně spadnout, než se bude pokračovat dále."

Většina dětí zavítala na lekci úplně poprvé nebo je přivedli kamarádi, či sourozenci, kteří mají s jiu-jitsu zkušenosti.

Anketa děti 1.) "No já jsem byl takový slabý, tak jsem tady začal chodit." – Jak dlouho už tady chodíš? – "Dva roky." – A co už umíš? – "Různé věci." – Takže dokážeš se bránit? – "Ano."
Anketa děti 2.) "Chtěl jsem se s bráchou učit sebeobranu."
Anketa děti 3.) "Přivedl mě bratr, protože on dělá judo, takže mě to zajímalo tady." – A ty děláš nějaký takový sport? – "Ne, já dělám volejbal jenom." – A jak se ti tady líbí? – "Dobře. Je to skvělé, dobré."
Anketa děti 4.) "Dělám judo a kvůli tomu jsem tady. Jako, že bych se tady naučil něco podobného a nového." – Jak dlouho už se judu věnuješ? – "Pět let." – A co už umíš? Umíš se bránit? – "Umím se bránit, pády, hody a takovéto věci."
Patrik Matějka, trenér GB Draculino: "Naučí se nějaké základní techniky, jak dostat soupeře na zem, kdyby bylo potřeba. Ať už ve sportu nebo na ulici. Jak se dostat z toho, když ho někdo bude držet. A samozřejmě to, co všechny baví nejvíc, jak třeba někoho uškrtit, když se bavíme o našem sportu. Uškrtit nebo upáčit a tak dále."

Podrobnosti o dalších akcích v rámci Prázdnin ve městě najdete na webu Střediska volného času Klíč. Další volná lekce jiu-jitsu bude 15. srpna. Klub ale pro zájemce funguje i během léta.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038190/deti-ve-frydkumistku-o-prazdninach-nezahali-mohou-si-zkusit-i-lekce-brazilskeho-jiujitsu