Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní autobusová linka MHD z Frýdku-Místku na Olešnou je oblíbená

Frýdek-Místek |

Od začátku prázdnin jezdí z Frýdku-Místku na Olešnou každý den nová autobusová linka. Čtyři páry spojů přes týden a devět o víkendu budou vozit cestující až do konce září. Lidé na spoji nejvíce oceňují, že nemusejí při cestě na Olešnou přestupovat.

Všední den dopoledne a na Olešnou přijíždí přímá autobusová linka číslo 320, která projela téměř celým městem.

Anketa: 1.) "Já si myslím, že to je super, přínosné pro ten spoj. Ideální, rychlý, akorát by to asi nemuselo jezdit tak úplně přes celé město. Mohli by to rozdělit. Jelikož teďka je to sice skoro prázdné, ale myslím, že o víkendu to bude plnější. Takže se tam nevleze tolik lidí." – Odkud jedete? – "Z Riviery, takže už jsme taková ta spíše konečná stanice. Tak si myslím, že potom to bude takové lepší. I takhle přes týden je to v pohodě, ale o víkendu si myslím, že to bude plnější."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já jsem velice rád, že jsme ve spolupráci s dopravcem zavedli tu linku na Olešnou. Sledovali jsme tím i zvýšení spolupráce se Sportplexem v tom smyslu, že by se měla zvýšit návštěvnost, zejména letního aquaparku. Proto je ta linka cílená zejména v prázdninových měsících. Tak, aby to splnilo předpoklad zvýšeného počtu návštěvníků, právě na tom aquaparku. Čili cílem je jednak zvednout návštěvnost, ale také zvednout určitý komfort při dopravě na aquapark."
Anketa: 2.) "Jo, jsme spokojení s tím, že se tady dostaneme právě ze sídliště, protože jinak tam všechno byly autobusy na přestup. Takže to je výhodné."
Anketa: 3.) "No úžasně, protože nemusíme přestupovat. My jsme vždycky jely na nádraží, na pětku přestupovat a teď jedem přímo. Tak je to ideální."

V pracovní dny jezdí na Olešnou a zpět 4 páry přímých spojů. O víkendu je to dokonce 9 spojů. V časovém horizontu od 8:30 do 19:30.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Zavedení této linky vzešlo z iniciativy hnutí ANO. Měli jsme to dokonce ve volebním programu, takže můžu konstatovat splnění tohoto bodu. A samozřejmě chci poděkovat i našemu koaličnímu partnerovi, že nás v tomto podpořil. Přestože doprava spadá do jeho gesce."

Trasy linky 320 jsou dvě, jen s drobnými obměnami zastávek. Od Marlenky přes TGM, železniční stanici a Beskydskou. A druhá trasa obsahuje i Revoluční a Rivieru. Spoj jezdí od 30. června do 30. září.

Nahlásit chybu


K tématu

Rekreační zóna Olešná je vyhledávaným místem turistů i rodin s dětmi

3. srpna 2023 15:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Rekreační zóna Olešná patří mezi vyhledávané cíle místních obyvatel i turistů. Ti zde mají velké možnosti vyžití. Kromě samotné přehrady je to také venkovní a vnitřní aquapark, herní zóny pro děti i cyklostezky. Město navíc zavedlo na letní sezonu do oblasti přímou autobusovou linku.

Na Olešnou bude jezdit letní autobusová linka MHD z Frýdku-Místku

11. května 2023 13:42 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek dohodl zavedení nové autobusové linky na Olešnou. Ta bude jezdit od konce června do konce září ve čtyřech párech spojů přes týden a v devíti o víkendu. Cílem je zajistit obyvatelům města jednodušší a pohodlnou dopravu do rekreační oblasti.

Autobusy karvinské MHD mají novou image a jsou vybaveny čidly pro počítání cestujících

18. listopadu 2023 17:35 | Karviná | Monika Danková

V Karviné začaly jezdit nové autobusy městské hromadné dopravy. Kromě změněné image mají zabudované i počítadlo cestujících, zvětšený prostor pro kočárky, klimatizaci i vlastní wifi routery.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Včera 10:44 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Včera 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Hasiči z Čeladné připomínají sté výročí založení výstavou

Sezona v Památníku Josefa Kaluse začala po zimní přestávce hned velkou událostí, výstavou ke 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Čeladné. K vidění je tu i zakladatelská listina a zápis z ustavující schůze z 21. dubna 1924.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Letní autobusová linka MHD z Frýdku-Místku na Olešnou je oblíbená
Vydáno 17. července 2023 11:58, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Od začátku prázdnin jezdí z Frýdku-Místku na Olešnou každý den nová autobusová linka. Čtyři páry spojů přes týden a devět o víkendu budou vozit cestující až do konce září. Lidé na spoji nejvíce oceňují, že nemusejí při cestě na Olešnou přestupovat.

Všední den dopoledne a na Olešnou přijíždí přímá autobusová linka číslo 320, která projela téměř celým městem.

Anketa: 1.) "Já si myslím, že to je super, přínosné pro ten spoj. Ideální, rychlý, akorát by to asi nemuselo jezdit tak úplně přes celé město. Mohli by to rozdělit. Jelikož teďka je to sice skoro prázdné, ale myslím, že o víkendu to bude plnější. Takže se tam nevleze tolik lidí." – Odkud jedete? – "Z Riviery, takže už jsme taková ta spíše konečná stanice. Tak si myslím, že potom to bude takové lepší. I takhle přes týden je to v pohodě, ale o víkendu si myslím, že to bude plnější."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já jsem velice rád, že jsme ve spolupráci s dopravcem zavedli tu linku na Olešnou. Sledovali jsme tím i zvýšení spolupráce se Sportplexem v tom smyslu, že by se měla zvýšit návštěvnost, zejména letního aquaparku. Proto je ta linka cílená zejména v prázdninových měsících. Tak, aby to splnilo předpoklad zvýšeného počtu návštěvníků, právě na tom aquaparku. Čili cílem je jednak zvednout návštěvnost, ale také zvednout určitý komfort při dopravě na aquapark."
Anketa: 2.) "Jo, jsme spokojení s tím, že se tady dostaneme právě ze sídliště, protože jinak tam všechno byly autobusy na přestup. Takže to je výhodné."
Anketa: 3.) "No úžasně, protože nemusíme přestupovat. My jsme vždycky jely na nádraží, na pětku přestupovat a teď jedem přímo. Tak je to ideální."

V pracovní dny jezdí na Olešnou a zpět 4 páry přímých spojů. O víkendu je to dokonce 9 spojů. V časovém horizontu od 8:30 do 19:30.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Zavedení této linky vzešlo z iniciativy hnutí ANO. Měli jsme to dokonce ve volebním programu, takže můžu konstatovat splnění tohoto bodu. A samozřejmě chci poděkovat i našemu koaličnímu partnerovi, že nás v tomto podpořil. Přestože doprava spadá do jeho gesce."

Trasy linky 320 jsou dvě, jen s drobnými obměnami zastávek. Od Marlenky přes TGM, železniční stanici a Beskydskou. A druhá trasa obsahuje i Revoluční a Rivieru. Spoj jezdí od 30. června do 30. září.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038248/letni-autobusova-linka-mhd-z-frydkumistku-na-olesnou-je-oblibena