Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obchvat Frýdku-Místku má být od pondělí otevřen bez omezení

Frýdek-Místek |

Obchvat Frýdku-Místku se má v pondělí otevřít v plném profilu. Navíc by se mělo začít jezdit také bez omezení a plnou rychlostí. Svah u Starého Města, který dělal stavbařům potíže se zajistil speciální kotvící stěnou a jeho pohyb hlídají čidla.

Ředitelství silnic a dálnic se připravuje na kompletní otevření obchvatu Frýdku-Místku. To bude v pondělí 24. července dopoledne.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Spustíme plný provoz už v té rychlosti, která je v tuto chvíli z hlediska stavebního povolení povolena. To znamená 130 kilometrů v hodině. Stavba je hotová, dokončena, takže v tuto chvíli už prakticky nic nebude bránit tomu, aby zde byl plnohodnotný provoz. Nejen na této druhé etapě, ale i na té etapě první, kde jsme tedy v průběhu června prováděli práce z hlediska reklamací a opravy té betonové vozovky."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Jako město a občané očekáváme, že tak, jak to stanoví zákon, bude na hotovém obchvatu provedeno měření hlučnosti. Podle našich informací by mohlo proběhnout i v tomto roce. A pokud by někde byly překročeny limity, tak samozřejmě budou následovat další protihluková opatření."

Stavbu provázela řada komplikací. U druhé etapy to byl právě ujíždějící svah v lokalitě u Starého Města.

Martin Kupka (ODS), ministr dopravy: "Zajištění toho svahu znamenalo samozřejmě doprojektování kompletního zajištění. A samozřejmě znamenalo i vícenáklady v rozsahu zhruba 150 milionů korun, jenom pro zajištění toho ujíždějícího svahu. To, že můžeme otevřít tu stavbu v plném profilu v příštím týdnu je důležitá zpráva pro motoristy. My jsme se snažili a tady chci moc poděkovat zhotovitelům, za to, že ještě před koncem loňského roku bylo možné uvolnit tu cestu. Alespoň v polovičním profilu. Teď tedy to bude v plném profilu."
Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Musela být vystavěna tato zabezpečovací stěna. Kotvící stěna, která se ještě zabezpečila. My jsme ji vystavěli v loňském roce. Napínali jsme v letošním roce ty kotvy. Posléze ten tlak toho svahu a té smykové plochy byl poměrně silný na celou tu stěnu. A proto jsme museli ještě v letošním roce zhruba v nějakých měsíčních pracích tu stěnu jako takovou dokotvit. Tak, aby opravdu splnila všechny předpoklady a ten svah zabezpečila. Teď všechny geotechnické monitoringy ukazují, že svah se absolutně nehýbe a že je plnohodnotně zabezpečen a že ta stěna splňuje svůj účel. A dá se říct, že dneska ta dálnice je plnohodnotně bezpečná. A s tím svahem, ten svah už by dneska ani do budoucna neměl způsobovat problémy."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Chtěl bych občany požádat o shovívavost, protože teprve nyní budou následovat opravy státních cest a mostů, které bude ŘSD dělat na území města, které trpěly nadměrnou tranzitní dopravou, která městem projížděla. A teprve po úplném zpuštění obchvatu se mohou tyto mosty a komunikace ve městě postupně opravovat."

Obchvat Frýdku-Místku se stavěl od roku 2018, má 8,5 kilometru a celkové náklady už dosáhly 4 miliard korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Obchvat Frýdku-Místku sbírá dopravu z průtahu městem. ŘSD řeší i měření hlučnosti

20. listopadu 2023 16:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Obchvat Frýdku-Místku jednoznačně ulevil dopravě v centru. Aktuálně mohou lidé vnímat komplikace spojené s uzavírkami a omezeními kvůli některým opravám. Ředitelství silnic a dálnic aktuálně řeší také stížnosti na hluk z obchvatu. Měření pomůže zpracovat dodatečná protihluková opatření.

Podle ŘSD je podloží obchvatu Frýdku-Místku v pořádku

Frýdek-Místek reaguje na informaci o možném výskytu nebezpečných látek v podloží obchvatu Frýdku-Místku. Město nechalo prověřit skutečný stav u řady institucí a čeká také na informace z České inspekce životního prostředí.

Stavba obchvatu Skrochovic na Opavsku by mohla začít v roce 2025

8. srpna 2023 20:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Stát má pravomocné územní rozhodnutí na obchvat Skrochovic. Moravskoslezský krajský úřad v pondělí potvrdil Ředitelství silnic a dálnic České republiky, že územní rozhodnutí stavby „I/57 Skrochovice, obchvat“ nabylo dne 1. srpna 2023 právní moci. Stavba by mohla začít v roce 2025.


Ostravskou městskou policii posílili nováčci. Bezpečnost ve městě se stále zlepšuje

V Ostravě bude zase o trochu bezpečněji. Do rukou primátora Jana Dohnala složilo slib 13 nových městských policistů, kteří okamžitě nastupují na služebny po celém městě. Své úkoly ale samozřejmě budou plnit především přímo v ulicích.

Lidé opět obdivují květinovou louku před havířovskou nemocnicí

Nemocnice v Havířově i v letošním roce nechala před hlavním vstupem vysadit květinovou louku. Ta hraje doslova všemi barvami a nečekaně na ní vykvetly i slunečnice.

VIDEO: Bobr zůstal uvězněn v čistírně odpadních vod, vysílené zvíře vysvobodili hasiči

Dnes 10:41 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Hasiči mají na kontě další zachráněné zvíře, tentokrát bobra, kterého uvěznila usazovací nádrž čistírny odpadních vod v Ostravě-Kunčicích.

Bezmála 100 metrů vysoká věž Dolu Lazy je připravena k odstřelu

Dnes 11:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V sobotu v 10 hodin by se podle všech předpokladů měla poroučet k zemi betonová skipová věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. V okolí už jsou připravené plochy, ze kterých bude moci odstřel sledovat i veřejnost.

Skokani z Fokusu získali bronzové evropské medaile, i tu historicky první pro Českou republiku

Tým dětí ze Střediska volného času Fokus zabodoval na mistrovství Evropy. V rychlostním skákání přes švihadla získal tři bronzové medaile. Jsou to historicky první medaile z evropského šampionátu v této sportovní disciplíně pro Českou republiku.

Příměstský tábor MasterChef učí děti ve Frýdku-Místku vařit

Pizza, croassaint nebo třeba moravské koláče. Nejen to si samy připravily děti v cvičné kuchyni střediska Volného času Klíč Frýdek-Místek. Oblíbený příměstský tábor, který učí děti vařit, byl opět kompletně zaplněn. Některé děti ho absolvují i opakovaně.

V Opavě přes léto opravují komunikace a poškozené dlažby a revitalizují zeleň

Včera 19:28 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava prochází různými úpravami. Ve městě se zkrášlují záhony, opravují chodníky, komunikace a poškozené dlažby. Další zastávky městské hromadné dopravy pak chrání ptáky před nárazy do skel nové polepy.

Letní kino si Novojičíňáci užívají dva týdny v zahradě Slunce

Přestože areál letního kina v Novém Jičíně už před několika lety zalila voda okrasného vodního prvku, o zážitek z filmových večerů pod širým nebem lidé ochuzeni nejsou. Také letos se dva týdny venkovního biografu odehrávají v zahradě Nového Slunce.

Teplárna Frýdek-Místek vyrábí teplo už jen z biomasy a plynu

Frýdecko-Místecká teplárna definitivně odešla od spalování uhlí. Nově vyrábí teplo pro domácnosti a další odběratele už jen z biomasy a zemního plynu. Tímto krokem se završil proces ekologizace teplárny, zahájený v roce 2021.

Stavba nového sběrného dvora běží podle harmonogramu. Hotová bude do listopadu

Včera 19:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě-Kylešovicích pokračuje stavba nového sběrného dvora. Vzniká na ploše o velikosti 6 a půl tisíce metrů čtverečních, bude největší ve městě a umožní tak i zpracování velkoobjemového odpadu a suti z domácností.

Bezpečně přejít lze v Čeladné po několika nových přechodech

23. července 2024 7:30 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Na frekventovaném hlavním tahu, který vede Čeladnou, byly vybudovány a nasvíceny tři nové přechody pro chodce. Přejít z jedné strany na druhou je teď daleko bezpečnější, otestovaly to i děti místní základní školy.

Ve Frýdku-Místku se otevřel nový Veřejný malířský ateliér

22. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Spolek Rosenfeld otevřel ve Frýdku-Místku nový Veřejný malířský ateliér. Jeho cílem je více přilákat k malbě širokou veřejnost. Sloužit bude výhradně k malování bez použití aromatických látek. Zároveň chystá i kurzy a malování za podpory asistence.

ADRA Frýdek-Místek stále vylepšuje program letních táborů pro děti s autismem

22. července 2024 14:48 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dvacítka dětí s poruchou autistického spektra si užila týdenní příměstský tábor ve Frýdku-Místku. Pravidelně ho pořádá dobrovolnická organizace ADRA. Připravena je vždy řada her a různých výletů. Letos navíc dobrovolníci poprvé vyzkoušeli na táboře s dětmi jednou přespat.

Sdílené koloběžky ve Frýdku-Místku mají nová omezení i zákaz vjezdu na obě náměstí

22. července 2024 12:15 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Lidé ve Frýdku-Místku požadovali další omezení a úpravy provozu sdílených elektrokoloběžek. Magistrát pak z výsledků veřejné ankety dohodl s provozovatelem nová pravidla. Přibyla místa s omezením rychlosti, a dokonce i s úplným zákazem vjezdu.

Frýdlantský tenisový klub pořádá o prázdninách příměstské tábory i turnaje

Více než 50 dětí se účastnilo příměstského tábora, který organizoval Sportovní klub tenis Frýdlant nad Ostravicí.

Travnaté chodníčky na hřbitově ve Frýdku-Místku zpevnily první dlaždice

18. července 2024 16:13 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Procházení mezi některými hrobovými místy na Centrálním hřbitově je komfortnější. Město nechalo zpevnit travnaté chodníčky v několika částech urnového háje. Pokud se projekt osvědčí, mohl by se realizovat i v dalších hřbitovních uličkách.

Obchvat Frýdku-Místku má být od pondělí otevřen bez omezení
Vydáno 20. července 2023 12:27, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Obchvat Frýdku-Místku se má v pondělí otevřít v plném profilu. Navíc by se mělo začít jezdit také bez omezení a plnou rychlostí. Svah u Starého Města, který dělal stavbařům potíže se zajistil speciální kotvící stěnou a jeho pohyb hlídají čidla.

Ředitelství silnic a dálnic se připravuje na kompletní otevření obchvatu Frýdku-Místku. To bude v pondělí 24. července dopoledne.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Spustíme plný provoz už v té rychlosti, která je v tuto chvíli z hlediska stavebního povolení povolena. To znamená 130 kilometrů v hodině. Stavba je hotová, dokončena, takže v tuto chvíli už prakticky nic nebude bránit tomu, aby zde byl plnohodnotný provoz. Nejen na této druhé etapě, ale i na té etapě první, kde jsme tedy v průběhu června prováděli práce z hlediska reklamací a opravy té betonové vozovky."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Jako město a občané očekáváme, že tak, jak to stanoví zákon, bude na hotovém obchvatu provedeno měření hlučnosti. Podle našich informací by mohlo proběhnout i v tomto roce. A pokud by někde byly překročeny limity, tak samozřejmě budou následovat další protihluková opatření."

Stavbu provázela řada komplikací. U druhé etapy to byl právě ujíždějící svah v lokalitě u Starého Města.

Martin Kupka (ODS), ministr dopravy: "Zajištění toho svahu znamenalo samozřejmě doprojektování kompletního zajištění. A samozřejmě znamenalo i vícenáklady v rozsahu zhruba 150 milionů korun, jenom pro zajištění toho ujíždějícího svahu. To, že můžeme otevřít tu stavbu v plném profilu v příštím týdnu je důležitá zpráva pro motoristy. My jsme se snažili a tady chci moc poděkovat zhotovitelům, za to, že ještě před koncem loňského roku bylo možné uvolnit tu cestu. Alespoň v polovičním profilu. Teď tedy to bude v plném profilu."
Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Musela být vystavěna tato zabezpečovací stěna. Kotvící stěna, která se ještě zabezpečila. My jsme ji vystavěli v loňském roce. Napínali jsme v letošním roce ty kotvy. Posléze ten tlak toho svahu a té smykové plochy byl poměrně silný na celou tu stěnu. A proto jsme museli ještě v letošním roce zhruba v nějakých měsíčních pracích tu stěnu jako takovou dokotvit. Tak, aby opravdu splnila všechny předpoklady a ten svah zabezpečila. Teď všechny geotechnické monitoringy ukazují, že svah se absolutně nehýbe a že je plnohodnotně zabezpečen a že ta stěna splňuje svůj účel. A dá se říct, že dneska ta dálnice je plnohodnotně bezpečná. A s tím svahem, ten svah už by dneska ani do budoucna neměl způsobovat problémy."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Chtěl bych občany požádat o shovívavost, protože teprve nyní budou následovat opravy státních cest a mostů, které bude ŘSD dělat na území města, které trpěly nadměrnou tranzitní dopravou, která městem projížděla. A teprve po úplném zpuštění obchvatu se mohou tyto mosty a komunikace ve městě postupně opravovat."

Obchvat Frýdku-Místku se stavěl od roku 2018, má 8,5 kilometru a celkové náklady už dosáhly 4 miliard korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038317/obchvat-frydkumistku-ma-byt-od-pondeli-otevren-bez-omezeni