Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budova školy ve Skalici u Frýdku-Místku má po obnově fasády

Frýdek-Místek |

Nové zateplení i obnovená fasáda s historickými ozdobnými prvky. Budova školy ve Skalici u Frýdku-Místku má za sebou další náročnou rekonstrukci. Aktuálně se ještě u školy dodělávají nová parkovací místa.

Budova školy s prvorepublikovým charakterem ve frýdecko-místecké Skalici výrazně prokoukla. Dostala zateplení a má obnovenou původní fasádu, která byla již za hranicí životnosti.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Byla to jedna taky z takových bolestivých věcí, protože tady dlouhá léta se řešila fasáda. Byly tady různé návrhy, část se oklepala. Nebylo to úplně ke spokojenosti vedení školy, ani občanů. Nakonec jsme přistoupili k rozsáhlé rekonstrukci, ať se to už vyřeší jednou provždy."

Obnoveny byly i ozdobné prvky, které nechalo město zhotovit jako repliky.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Všechna ta část, kde jsou štuky, různé ozdoby. Je tam i výzdoba, protože se jedná o jubilejní školu. Takže je tam český lev, znak české státnosti. Je tam i nápis, všechny tyto prvky byly obnoveny. Vidíte za mnou, jak se fasáda povedla. I barevně to ladí. A myslím si, že to je teďka ke spokojenosti. Rovněž jsme provedli zateplení a sokl, který je kamenný, ten jsme nechali v původní podobě."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Údržba a rekonstrukce na našich základních školách probíhá celoročně. Nicméně o prázdninách se ta aktivita vždycky násobí, protože chceme, abychom maximálně využili ten čas, kdy nejsou děti ve škole. A aby se obecně vracely na začátku školního roku do budov, které mají vždycky něco nového. A proto jsme dnes ve Skalici, kde škola získala nový plášť a izolaci. S tím, že jsme tu rekonstrukci udělali tak, abychom zachovali ty původní historické prvky. A myslím si, že se to velmi povedlo."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Realizátor byly technické služby, městská společnost Frýdku-Místku. A musím je pochválit z tohoto místa, protože to pro ně byla práce ne úplně obvyklá. Ale vyrovnali se s tím se ctí a ve velmi vysoké kvalitě."

Práce budou nyní pokračovat zateplením podlahy půdy, která bude částečně sloužit jako úložný prostor a výstavbou parkoviště.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jedním z dlouhodobých požadavků je tady zřídit parkování, protože škola je u cesty. Jsou tady stísněné poměry pro parkování rodičů a zaměstnanců školy. Proto jsme vyšli vstříc paní ředitelce a v současné době opět technické služby realizují nové parkoviště."

U školy má být tak 9 parkovacích míst.

Nahlásit chybu


K tématu

Kuchyně 5. ZŠ ve Frýdku-Místku projde náročnou rekonstrukcí

27. července 2023 14:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Opravy na základních školách jsou v létě v plném proudu. Frýdek-Místek dlouho připravoval náročnou rekonstrukci kuchyně na 5. Základní škole. Rozdělena bude do dvou etap, kdy první proběhne letos a druhá v příštím roce. Náklady se odhadují na zhruba 8 milionů korun.

Dobrovolní hasiči ze Skalice u Frýdku-Místku pořádali velkou soutěž v požárním útoku

28. srpna 2023 11:56 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Desítky týmů dobrovolných hasičů se opět sešly ve Skalici u Frýdku-Místku. Aby tady poměřili síly v tradiční soutěži Skalický kopec. Každý výsledek byl důležitý bez ohledu na umístění, protože se započítává do celoroční Beskydské ligy.

Prázdniny jsou ve znamení oprav na školách i ve Slezské Ostravě

25. července 2023 16:21 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava investuje do oprav a modernizace základních a mateřských škol. Za poslední 4 roky to bylo téměř 76 milionů korun. Aktuálně během prázdnin probíhá také velká rekonstrukce Mateřské školy Slívova.


Policisté zakročili proti mladíkovi, který si vykračoval poblíž šampionátu s kuličkovým samopalem

Dnes 13:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Jak postupují policisté proti podezřelému s dlouhou střelnou zbraní si mohl na vlastní kůži vyzkoušet 18letý mladík z Ostravy. Nedaleko haly, kde se právě odehrává hokejové mistrovství světa, procházel s airsoftovou maketou samopalu.

Budoucí zdravotníci skládali praktické maturitní zkoušky

Dnes 10:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Studenti středních zdravotnických škol skládali praktické maturitní zkoušky v Nemocnici Třinec.

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře

Dnes 10:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Na Lodičkách v Karviné se konal triatlon Boženy Němcové. Jednou z disciplín bylo veslování

Volnočasový areál Lodičky patřil na jeden den sportovním nadšencům. Konal se tady netradiční triatlon. Jednou z jeho disciplín bylo veslování, podívejte se na reportáž.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

17. května 2024 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

17. května 2024 13:28 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Budova školy ve Skalici u Frýdku-Místku má po obnově fasády
Vydáno 24. července 2023 16:34, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Nové zateplení i obnovená fasáda s historickými ozdobnými prvky. Budova školy ve Skalici u Frýdku-Místku má za sebou další náročnou rekonstrukci. Aktuálně se ještě u školy dodělávají nová parkovací místa.

Budova školy s prvorepublikovým charakterem ve frýdecko-místecké Skalici výrazně prokoukla. Dostala zateplení a má obnovenou původní fasádu, která byla již za hranicí životnosti.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Byla to jedna taky z takových bolestivých věcí, protože tady dlouhá léta se řešila fasáda. Byly tady různé návrhy, část se oklepala. Nebylo to úplně ke spokojenosti vedení školy, ani občanů. Nakonec jsme přistoupili k rozsáhlé rekonstrukci, ať se to už vyřeší jednou provždy."

Obnoveny byly i ozdobné prvky, které nechalo město zhotovit jako repliky.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Všechna ta část, kde jsou štuky, různé ozdoby. Je tam i výzdoba, protože se jedná o jubilejní školu. Takže je tam český lev, znak české státnosti. Je tam i nápis, všechny tyto prvky byly obnoveny. Vidíte za mnou, jak se fasáda povedla. I barevně to ladí. A myslím si, že to je teďka ke spokojenosti. Rovněž jsme provedli zateplení a sokl, který je kamenný, ten jsme nechali v původní podobě."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Údržba a rekonstrukce na našich základních školách probíhá celoročně. Nicméně o prázdninách se ta aktivita vždycky násobí, protože chceme, abychom maximálně využili ten čas, kdy nejsou děti ve škole. A aby se obecně vracely na začátku školního roku do budov, které mají vždycky něco nového. A proto jsme dnes ve Skalici, kde škola získala nový plášť a izolaci. S tím, že jsme tu rekonstrukci udělali tak, abychom zachovali ty původní historické prvky. A myslím si, že se to velmi povedlo."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Realizátor byly technické služby, městská společnost Frýdku-Místku. A musím je pochválit z tohoto místa, protože to pro ně byla práce ne úplně obvyklá. Ale vyrovnali se s tím se ctí a ve velmi vysoké kvalitě."

Práce budou nyní pokračovat zateplením podlahy půdy, která bude částečně sloužit jako úložný prostor a výstavbou parkoviště.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jedním z dlouhodobých požadavků je tady zřídit parkování, protože škola je u cesty. Jsou tady stísněné poměry pro parkování rodičů a zaměstnanců školy. Proto jsme vyšli vstříc paní ředitelce a v současné době opět technické služby realizují nové parkoviště."

U školy má být tak 9 parkovacích míst.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038383/budova-skoly-ve-skalici-u-frydkumistku-ma-po-obnove-fasady