Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mosty na Beskydské ve Frýdku-Místku budou kvůli opravě půl roku neprůjezdné

Frýdek-Místek |

Ředitelství silnic a dálnic začalo s opravami dvou mostů v Beskydské ulici ve Frýdku-Místku. Práce probíhají za úplné uzavírky mostů. Provoz pod nimi je zachován zúženými pruhy. Řidiči přes mosty neprojedou půl roku. Ve městě navíc v těchto dnech probíhají i další opravy, které komplikují průjezd některými úseky.

Ve Frýdku-Místku pokračují po otevření obchvatu města nutné opravy komunikací, které byly poškozeny tranzitní dopravou. Ředitelství silnic a dálnic začalo v úterý 8. srpna s rekonstrukcí dvou mostů v Beskydské ulici v Místku. To bohužel přineslo nezbytnou uzavírku a potřebu objízdných tras.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Spuštění obchvatu v plném profilu v rychlosti 130 km/h definitivně odvedlo tranzitní dopravu, která nadměrně zatěžovala komunikace ve městě. A konečně přichází doba, kdy se můžou postupně tyto zejména státní komunikace a mosty opravovat. Je to pro občany nepříjemnost, nicméně konečně přichází ta doba, kdy se ty cesty, které jsou opravdu poničené opraví."
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Oprava proběhne za úplné uzavírky Beskydské ulice, zatímco pod opravovanými mosty zůstane zachován obousměrný provoz zúženými pruhy silnice I/48. Objízdné trasy povedou po novém dálničním obchvatu a přes silnice nižších tříd po území Frýdku-Místku. Předpokládáme práce s termínem dokončení do 24 týdnů."

Uzavírka má pouze 100 metrů, ale neumožní přes mosty projet v obou směrech. Možný je pouze nájezd na Beskydskou ve směru od Příbora sjezd na Hlavní ve směru na Těšín.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My si jako město od slibujeme, že se řidiči, kteří jedou tranzit z Ostravy na Beskydy, ale i další, naučí opravdu ten obchvat používat a nebudou vjíždět do centra města. A budou využívat těch tras, které vedou mimo, tak jako byl obchvat zřízen k tomuto účelu. Takže z pohledu města je to samozřejmě dopravní nepříjemnost. Nicméně jsme rádi, že se konečně tyhle ty opravy dějí. A věříme, že po opravě lidé zůstanu na tom obchvatu a centru města bude sloužit zejména občanům ve městě."

Zhotovitel se smluvně zavázal dokončit práce do 24 týdnů po zahájení. Místo bude tedy zhruba do února příštího roku neprůjezdné. Na mostě postaveném v roce 1977 bude provedena oprava mostního svršku a sanace spodní stavby včetně podhledu nosné konstrukce. Před zprovozněním dojde také k osazení nových bezpečnostních prvků. Svodidel a zábradlí se svislou výplní. Oprava byla vyčíslena na zhruba 45 milionů korun bez DPH. ŘSD v současnosti opravuje na Beskydské také most přes Hodoňovický náhon u odbočky na Palkovice. Tady práce potrvají do poloviny prosince. A město se rovněž pustilo do oprav ulice Ostravská a po ní bude následovat ulice Bezručova.

Nahlásit chybu


K tématu

Rekonstrukce důležitých mostů ve Frýdku-Místku se protahuje. Hotovo by mohlo být v březnu

Dlouhá a náročná rekonstrukce mostů v Beskydské ulici ve Frýdku-Místku by mohla skončit do konce března. Práce se mírně protáhly. A ještě stále je může zkomplikovat špatné počasí. Po dokončení mostů je Ředitelství silnic a dálnic, společně s původními průtahy městem, předá do užívání kraji.

Beskydská ulice ve Frýdku-Místku je opět plně průjezdná. Končí náročná oprava mostů

Mosty v Beskydské ulici ve Frýdku-Místku jsou opět průjezdné. Skončila tak obousměrná uzavírka důležité silnice, která trvala od loňského srpna. Na místě ještě probíhají dokončovací práce. Pod mostem je tak doprava stále zúžena vždy do jednoho pruhu. To ale výrazně provoz neomezuje.

Oprava mostu omezí průjezd Beskydskou ulicí ve Frýdku-Místku

1. července 2023 9:09 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Od pondělí 3. července začíná oprava mostu silnice I/56 ve Frýdku-Místku, proto bude Beskydská ulice průjezdná zúžením. Předem plánovaná rekonstrukce potrvá do poloviny prosince letošního roku za změny vedení dopravy na režim 1+1 neboli jeden jízdní pruh pro každý směr provozu.


Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

Včera 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Aplikace čistáOVA funguje už šest let. Lidé díky ní mohou upozornit na závady ve městě

11. dubna 2024 9:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Komu není lhostejný veřejný prostor ve kterém žije, může v Ostravě už šestým rokem využívat aplikaci čistáOVA. Díky ní úředníky radnice jednoduchým způsobem upozorní na jakékoliv závady, jako například rozbitý chodník, či nepořádek v ulicích.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Dobrovolníci se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko

11. dubna 2024 13:26 | Albrechtice | Jiří Brzóska | Albrechtický miniexpres

V rámci celostátní akce Ukliďme Česko se v sobotu 6. dubna do úklidové akce opět zapojili i dobrovolníci z Albrechtic.

Revitalizace rezervace Kotvice u Studénky je nutná, lépe ochrání vzácné druhy

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí. Práce potrvají rok.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Frýdek-Místek dává dopředu vědět, kde budou strážníci měřit rychlost

Strážníci opět začali měřit rychlost na různých místech Frýdku-Místku. Magistrát o tom dává dopředu vědět. Důvodem měření totiž není být represivní, ale preventivní. A přimět řidiče, aby na rizikových místech dodržovali maximální povolenou rychlost. A například u škol a v obytných zónách, byli více opatrní.

Noc s Andersenem strávily děti v knihovně, příběhy jim četl spisovatel

Zajímavý program si připravili knihovníci z Frýdlantu nad Ostravicí pro děti na Noc s Andersenem. Večer děti zahájily exkurzí do kostela a pak je čekaly hry v knihovně.

Mosty na Beskydské ve Frýdku-Místku budou kvůli opravě půl roku neprůjezdné
Vydáno 10. srpna 2023 11:43, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Ředitelství silnic a dálnic začalo s opravami dvou mostů v Beskydské ulici ve Frýdku-Místku. Práce probíhají za úplné uzavírky mostů. Provoz pod nimi je zachován zúženými pruhy. Řidiči přes mosty neprojedou půl roku. Ve městě navíc v těchto dnech probíhají i další opravy, které komplikují průjezd některými úseky.

Ve Frýdku-Místku pokračují po otevření obchvatu města nutné opravy komunikací, které byly poškozeny tranzitní dopravou. Ředitelství silnic a dálnic začalo v úterý 8. srpna s rekonstrukcí dvou mostů v Beskydské ulici v Místku. To bohužel přineslo nezbytnou uzavírku a potřebu objízdných tras.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Spuštění obchvatu v plném profilu v rychlosti 130 km/h definitivně odvedlo tranzitní dopravu, která nadměrně zatěžovala komunikace ve městě. A konečně přichází doba, kdy se můžou postupně tyto zejména státní komunikace a mosty opravovat. Je to pro občany nepříjemnost, nicméně konečně přichází ta doba, kdy se ty cesty, které jsou opravdu poničené opraví."
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Oprava proběhne za úplné uzavírky Beskydské ulice, zatímco pod opravovanými mosty zůstane zachován obousměrný provoz zúženými pruhy silnice I/48. Objízdné trasy povedou po novém dálničním obchvatu a přes silnice nižších tříd po území Frýdku-Místku. Předpokládáme práce s termínem dokončení do 24 týdnů."

Uzavírka má pouze 100 metrů, ale neumožní přes mosty projet v obou směrech. Možný je pouze nájezd na Beskydskou ve směru od Příbora sjezd na Hlavní ve směru na Těšín.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My si jako město od slibujeme, že se řidiči, kteří jedou tranzit z Ostravy na Beskydy, ale i další, naučí opravdu ten obchvat používat a nebudou vjíždět do centra města. A budou využívat těch tras, které vedou mimo, tak jako byl obchvat zřízen k tomuto účelu. Takže z pohledu města je to samozřejmě dopravní nepříjemnost. Nicméně jsme rádi, že se konečně tyhle ty opravy dějí. A věříme, že po opravě lidé zůstanu na tom obchvatu a centru města bude sloužit zejména občanům ve městě."

Zhotovitel se smluvně zavázal dokončit práce do 24 týdnů po zahájení. Místo bude tedy zhruba do února příštího roku neprůjezdné. Na mostě postaveném v roce 1977 bude provedena oprava mostního svršku a sanace spodní stavby včetně podhledu nosné konstrukce. Před zprovozněním dojde také k osazení nových bezpečnostních prvků. Svodidel a zábradlí se svislou výplní. Oprava byla vyčíslena na zhruba 45 milionů korun bez DPH. ŘSD v současnosti opravuje na Beskydské také most přes Hodoňovický náhon u odbočky na Palkovice. Tady práce potrvají do poloviny prosince. A město se rovněž pustilo do oprav ulice Ostravská a po ní bude následovat ulice Bezručova.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038567/mosty-na-beskydske-ve-frydkumistku-budou-kvuli-oprave-pul-roku-neprujezdne