Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská diakonie pořádá tematické tábory pro děti svých klientů

Frýdek-Místek |

Slezská diakonie pořádá už čtvrtým rokem tematické tábory pro děti. Týden plný her, zábavy a výletů absolvuje s dětmi pravidelně i současná náměstkyně primátora Frýdku-Místku. Nejen jako táborový dozor, ale také jako kuchařka, která dětem připravuje snídaně, obědy i večeře.

Turistická základna Višňovka ve Vyšních Lhotách se stala místem výpravy dětí v rámci letního tábora Slezské diakonie. Ta na něj bere pravidelně děti svých klientů.

Šárka Ociepková, koordinátor sociální služby, Slezská Diakonie: "Sociální asistence je jednou ze sociálních služeb Slezské diakonie, která už jedenáctým rokem působí na území Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí. A poskytuje takzvané sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, které řeší nějakou nepříznivou životní sociální situaci, kterou nemohou vyřešit z různých důvodů vlastními silami. V tu chvíli se mohou obrátit na naši službu."

Táborové výpravy se pořádají už čtvrtým rokem a za celou dobu tady pravidelně jezdí vařit i současná náměstkyně primátora Frýdku-Místku, která má na starost právě sociální oblast.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Já vařím každý snídaně, obědy, večeře. Dělám to velmi ráda, baví mě to, dětem moc chutná, včera jsme měli rajskou a špagety boloňské. Děti byly úplně nadšené, řekly, že to bylo nejlepší jídlo, které jedly, tak to mě velmi těší." - Co vaříte dneska? - "Dneska vařím buřt guláš, který bude ale až na večeři, protože dneska si děti samy vaří v kotlíku. Je to v rámci nějaké zručnosti. Děti to velmi baví, tak z toho důvodu. Samozřejmě polévka bude zeleninová. Děti si samy nakrájí zeleninu, a nakonec bude vyhodnocení a každý tým dostane nějaké body."

Tábor oficiálně nepatří mezi základní činnosti služby Slezské Diakonie, pracovníci se tady ale dětem věnují, protože vědí, že to má smysl.

Šárka Ociepková, koordinátor sociální služby, Slezská Diakonie: "Je to aktivita nad rámec poskytování našich činností. A dělá se to proto, s cílem dětem z těchto rodin zpříjemnit, zpestřit letní prázdniny. Dát jim prostor na vyžití. Na letní hry, zábavu, což k prázdninám a dětství neodmyslitelně patří."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Tábor má bohatý program, děti tady zažívají spoustu dobrodružství. Každý rok má jiné téma. Letošní rok je ve zdravém těle zdravý duch. Děti se tady mohou naučit spousty nových dovedností. Letos mají výlet do integrovaného centra v Nošovicích, kde se děti seznámí s tím, jak záchranáři pomáhají při autonehodách nebo při živelných pohromách, jak to tam všechno funguje. Děti byly také na výletě ve Skalce, kde měly průlezky, bohatý program, oběd, pak se vrátily, tady jsme si udělali večeři."

Slezská diakonie pořádá tento tábor vždy v jednom letním turnusu. Letos na něj vzala 25 dětí.

Nahlásit chybu


K tématu

Příměstský tábor Masterchef zdokonaluje děti ve Frýdku-Místku ve vaření

3. srpna 2023 12:51 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Příměstský tábor může děti naučit i vařit a péct. Přes dvě desítky z nich se totiž ve Frýdku-Místku přihlásily na tábor zvaný Masterchef. Připravená jídla děti mezi sebou dokonce bodovaly a hledaly tak toho nejlepšího kuchaře. Většina z nich má vaření velmi ráda a doma pomáhají rodičům.

Studenti z šesti zemí obdivovali krásy Beskyd i okolních měst. Přijeli na letní Eurocamp

31. července 2023 15:59 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Studenti z šesti zemí, včetně domácích, zavítali v rámci projektu Eurocamp do Beskyd. Nejen, že mezi sebou zdokonalili své jazykové znalosti, ale také obdivovali zdejší přírodu. Letošní ročník akce se zaměřil na duševní zdraví a studenti na svých zastávkách plnili různé úkoly.

Příměstský tábor florbalového klubu FBC Ostrava děti rozhýbal a bavil

1. srpna 2023 9:49 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Florbalový klub FBC Ostrava připravil pro děti letní příměstský tábor. Celý týden byl ve znamení různých pohybových aktivit, ale také her a soutěží. Akce je mezi dětmi velmi oblíbená, hlásí se na ni tradičně například i malí hokejisté nebo fotbalisté.


Charitativní utkání osobností Opavy s REAL TOP Praha vyneslo 400 tisíc korun pro tři postižené děti

14. června 2024 11:43 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkaly osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání proběhlo v rámci oslav 800 let města. Výtěžek z něj byl v plné výši věnován třem zdravotně postiženým dětem.

90letý senior na elektrokoloběžce v Ostravě přehlédl tramvaj, následný střet nepřežil

Včera 9:49 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

V Ostravě-Porubě, poblíž křižovatky ulic Martinovická a Třebovická, se během pátečního odpoledne stala tragická dopravní nehoda. Místem projížděl na elektrokoloběžce 90letý muž. Podle policejních informací při odbočování vlevo zřejmě přehlédl souběžně jedoucí tramvaj a srazil se s ní.

Pohádkovou stezkou v lesoparku Dubina se prošly desítky karvinských dětí

Lesopark Dubina se stal poprvé v historii místem, na kterém mohly děti potkat své oblíbené pohádkové hrdiny, a to v rámci Pohádkové stezky.

Zaměstnanci Liberty Ostrava mohou žádat stát o výplatu mzdy a kraj o bezúročnou půjčku

14. června 2024 12:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček | Regionální zprávy POLAR

Moravskoslezský kraj nabízí pomocnou ruku zaměstnancům Liberty. Zřídil bezplatnou informační linku a připravil rychlé bezúročné půjčky. Firma na sebe podala insolvenci a přestala vyplácet mzdy.

Zastupitelé schválili programové dotace na příští rok, spolky, kluby a organizace podpoří 31 miliony

14. června 2024 12:51 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Jedním z nosných témat červnové schůze zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.

Město oslavuje své výročí kontrastními výstavami, jedna putuje, druhá je na radnici

14. června 2024 16:54 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Týden oslav výročí založení Studénky zahájily dvě výstavy. Ta první s názvem “Tři obce - jedno město” obsahuje fotografie, které připomínají zdejší historii. Ta druhá prezentuje budoucnost města očima dětí.

Porubští předškoláci prochází screeningem školní zralosti. Jde o unikátní službu v rámci ČR i Evropy

13. června 2024 19:41 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Městský obvod Ostrava-Poruba už 4. rokem organizuje pro své mateřské a základní školy screening školní zralosti. Je v tom unikání v rámci ČR i Evropy. Nikdo jiný tuto službu školám, rodičům a dětem neposkytuje.

Lidé v Moravské Ostravě a Přívozu mohou hlasovat pro další lokalitu k proměně v participaci

Obyvatelé centrálního ostravského obvodu mohou vybírat další místo k proměně. Z hlasování v participativním rozpočtu Náš obvod vyjde ze čtyř lokalit jedna, která projde příští rok revitalizací.

Ministr Petr Hladík navštívil pohornickou krajinu

13. června 2024 16:41 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Ministr životního prostředí Petr Hladík navštívil Moravskoslezský kraj. Jeho cesta vedla i na Karvinsko, konkrétně k bývalému dolu Gabriela, kde díky dotaci z Fondu pro spravedlivou transformaci vznikne návštěvnické, kulturní a technologické centrum.

Mezinárodní gymnastický trojboj v Bruntále otestoval novou podlahu zdejšího sálu

14. června 2024 7:05 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Novou kapitolu svých dějin nakousla bruntálská sportovní gymnastika TJ Praděd. V loňském roce se městu podařilo prosadit Zafinancovat novou pružnou podlahu, která splňuje podmínky pro mezinárodní závody. A právě ty si bruntálské gymnastky poprvé vyzkoušely.

Výtvarný obor ZUŠ Frýdek-Místek pořádá v Galerii F-M výstavu Tkanina vjemů

Výtvarný obor Základní umělecké školy Frýdek-Místek připravil výstavu s názvem Tkanina vjemů. V prostorách bývalé záložny mohou návštěvníci vidět obrazy, keramiku i látky, které mají připomenout historii a slávu textilu ve městě.

Studenti Střední školy v Jablunkově předvedli své roboty na výstavě

13. června 2024 13:30 | Jablunkov | Libor Běčák | Beskydský expres

Také v podhůří Beskyd žijí mladí lidé, kteří se v budoucnu chtějí věnovat práci s roboty. Studenti Střední školy v Jablunkově nedávno prezentovali své úspěchy na výstavě Invent arena v Třinci.

Frýdek-Místek koupí Český dům. Chce tam vybudovat centrum pro děti a mládež

Frýdek-Místek koupí Český dům. Nebytí nemovitosti s okolními pozemky za cenu téměř 20 milionů korun schválili po náročném jednání zastupitelé. Město chce v objektu vybudovat centrum pro děti s mládež a přestěhovat tam aktivity Střediska volného času Klíč.

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou náročné 9. zasedání. Trvalo 7,5 hodiny

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou další náročné zasedání. Probírala se na něm celá řada důležitých bodů. Od schválení výsledku hospodaření, přes dotace až po návrh na koupi Českého domu.

Oblastní kolo Wolframu opět pořádala i partyzánská obec Čeladná

12. června 2024 12:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Sportovní areál u Základní školy Čeladná byl dějištěm oblastního kola 7. ročníku branně vědomostní soutěže Wolfram. O postup do krajského kola tu soupeřilo 13 družstev, dvě domácí a další ze škol přilehlého regionu.

Frýdek-Místek se připravuje na 20. ročník festivalu Sweetsen fest

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. To je Sweetsen fest, který letos slaví 20 let od svého založení. I letos opět nabídne více než 100 programových bodů na sedmi scénách.

Slezská diakonie pořádá tematické tábory pro děti svých klientů
Vydáno 10. srpna 2023 16:08, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Slezská diakonie pořádá už čtvrtým rokem tematické tábory pro děti. Týden plný her, zábavy a výletů absolvuje s dětmi pravidelně i současná náměstkyně primátora Frýdku-Místku. Nejen jako táborový dozor, ale také jako kuchařka, která dětem připravuje snídaně, obědy i večeře.

Turistická základna Višňovka ve Vyšních Lhotách se stala místem výpravy dětí v rámci letního tábora Slezské diakonie. Ta na něj bere pravidelně děti svých klientů.

Šárka Ociepková, koordinátor sociální služby, Slezská Diakonie: "Sociální asistence je jednou ze sociálních služeb Slezské diakonie, která už jedenáctým rokem působí na území Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí. A poskytuje takzvané sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, které řeší nějakou nepříznivou životní sociální situaci, kterou nemohou vyřešit z různých důvodů vlastními silami. V tu chvíli se mohou obrátit na naši službu."

Táborové výpravy se pořádají už čtvrtým rokem a za celou dobu tady pravidelně jezdí vařit i současná náměstkyně primátora Frýdku-Místku, která má na starost právě sociální oblast.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Já vařím každý snídaně, obědy, večeře. Dělám to velmi ráda, baví mě to, dětem moc chutná, včera jsme měli rajskou a špagety boloňské. Děti byly úplně nadšené, řekly, že to bylo nejlepší jídlo, které jedly, tak to mě velmi těší." - Co vaříte dneska? - "Dneska vařím buřt guláš, který bude ale až na večeři, protože dneska si děti samy vaří v kotlíku. Je to v rámci nějaké zručnosti. Děti to velmi baví, tak z toho důvodu. Samozřejmě polévka bude zeleninová. Děti si samy nakrájí zeleninu, a nakonec bude vyhodnocení a každý tým dostane nějaké body."

Tábor oficiálně nepatří mezi základní činnosti služby Slezské Diakonie, pracovníci se tady ale dětem věnují, protože vědí, že to má smysl.

Šárka Ociepková, koordinátor sociální služby, Slezská Diakonie: "Je to aktivita nad rámec poskytování našich činností. A dělá se to proto, s cílem dětem z těchto rodin zpříjemnit, zpestřit letní prázdniny. Dát jim prostor na vyžití. Na letní hry, zábavu, což k prázdninám a dětství neodmyslitelně patří."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Tábor má bohatý program, děti tady zažívají spoustu dobrodružství. Každý rok má jiné téma. Letošní rok je ve zdravém těle zdravý duch. Děti se tady mohou naučit spousty nových dovedností. Letos mají výlet do integrovaného centra v Nošovicích, kde se děti seznámí s tím, jak záchranáři pomáhají při autonehodách nebo při živelných pohromách, jak to tam všechno funguje. Děti byly také na výletě ve Skalce, kde měly průlezky, bohatý program, oběd, pak se vrátily, tady jsme si udělali večeři."

Slezská diakonie pořádá tento tábor vždy v jednom letním turnusu. Letos na něj vzala 25 dětí.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038573/slezska-diakonie-porada-tematicke-tabory-pro-deti-svych-klientu