Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Generální ředitel hasičů ocenil modernizaci zbrojnice dobrovolných hasičů ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Rekonstruovaná zbrojnice dobrovolných hasičů ve Frýdku-Místku nadchla generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky. Osobně si ji totiž přijel prohlédnout. A ocenil, že město do její modernizace investovalo 74,5 milionu korun. A za dalších 10 milionů pořídilo hasičům nový vůz.

Nová zbrojnice dobrovolných hasičů ve Frýdku-Místku může být vzorem pro další města v celé České republice. Přesvědčili se o tom osobně generální ředitel hasičského záchranného sboru České republiky a náměstek ministra vnitra, které zajímalo, jak město stanici zrekonstruovalo.

Vladimír Vlček, generální ředitel HZS ČR: "Za mě krásná stavba. Myslím si, že ty finanční prostředky, které tady investovalo město, investovalo velmi účelně. A jsem přesvědčen o tom, že budou využity ve prospěch občanů. Protože jednotka, která je tady dislokována, je to JPO 2, která má zároveň 200 výjezdů ročně. A to si myslím, že je velmi významná pomoc pro nás, pro profesionální hasiče."
Radek Kaňa (ODS), náměstek ministra vnitra: "I jako komunálního politika mě těší, že došlo k rekonstrukci stávající budovy a ten výsledek je opravdu za mě úžasný. Takhle si to představuji, že jak v těch městech a obcích půjdeme touto cestou. Opraví se to stávající zázemí. Chápu, že někde to prostě není možné, tak se postaví něco nového na zelené louce. Ale tohle je ten příklad dobré praxe, kterým bychom se určitě měli vydat v rámci celé České republiky."

Původní stanice z konce osmdesátých let byla přestavěna, zvětšena a moderně vybavena. Rekonstrukce vyšla na 74,5 milionu korun. Dalších 10 milionů pak stál nový vůz.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vyšli jsme jim maximálně vstříc. A výsledek vidíte za mnou. Ukončili jsme to letos a myslím si, že k plné spokojenosti všech. Dále jsme pořídili ještě novou techniku. To je tady ta Tatra, která je za mnou. My jsme po váhání centrálních orgánů s dotacemi, protože byla vyhlášena, pak byla zrušena. Tak jsme nakonec řekli, že požáry nepočkají. Tak jsme se rozhodli, že to pořídíme. Pořídili jsme novou."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Opravdu tím jediným rozdílem mezi sborem dobrovolných hasičů a těmi profesionály je ten nápis na té kapotě. Takže pro mě je to samozřejmě věc, na kterou můžeme být jako město pyšní."
Vladimír Vlček, generální ředitel HZS ČR: "Já si myslím, že díky kraji. Díky městům a obcím, ten standard, který je v Moravskoslezském kraji je poněkud vyšší. Než který je v tom zbytku té České republiky, ale nechci to paušalizovat. Vzhledem k tomu, že je tady na území kraje 350 jednotek, tak je celá řada jednotek, která by si zasloužila obměnu techniky."

Zbrojnice má denní i noční místnost pro případnou nepřetržitou službu při mimořádných událostech. Školící místnost nebo i posilovnu.

Lukáš Kmec, zástupce velitele SDH Frýdek-Místek: "Je tady možné ubytovat až ve třech krizových sekcích někoho, kdo byl třeba postižen nějakou mimořádnou událostí. Máme tady sprchu, záchod a nějaké takové základní zázemí, které neovlivňuje chod jednotky. Je to v jiné části té budovy. A tím, že tady vznikla nová ta rekonstrukce, tak vznikly větší garáže, vyšší garáže. Dneska jsou zase vyšší nároky na tu techniku."

Na území Frýdku-Místku je 6 sborů dobrovolných hasičů. Program obnovy jejich stanic běží postupně od roku 2017.

Nahlásit chybu


K tématu

Nová stanice i zásahový vůz. Frýdek-Místek investoval do dobrovolných hasičů 84 milionů

19. června 2023 12:09 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Dobrovolní hasiči z Frýdku-Místku dostali profesionální zázemí a nový zásahový vůz. Město nechalo zrekonstruovat jejich původní zbrojnici, která nyní jako jedna z mála v kraji splňuje standardy stanice pro profesionální sbor.

Hasiči z celého kraje soutěžili ve Frýdku-Místku ve vyprošťování lidí z havarovaných aut

Zámecké náměstí ve Frýdku-Místku se stalo dějištěm letošního krajského kola soutěže profesionálních i dobrovolných hasičů ve vyprošťování osob z havarovaného vozidla. Žádná ze soutěžících jednotek předem nevěděla, jak vážně bude zraněna posádka auta.

Jeden popálený a další tři zranění při požáru bytu ve Frýdku-Místku

30. června 2023 19:08 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hasiči, záchranáři a policisté spěchali v pátek k požáru bytu v panelovém domě na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku. Na místě nakonec ošetřili čtyři zraněné a jednoho člověka odvezli s popáleninami do nemocnice.


Záchranáři během soboty museli několikrát do Beskyd, u zraněných pacientů zasahoval i vrtulník

Včera 21:02 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Týmy krajské zdravotnické záchranné služby v sobotu opakovaně zasahovaly v terénu Beskyd. Kromě pozemních posádek byl ve dvou případech vyslán i vrtulník LZS a záchranáři spolupracovali s členy horské služby.

Při požáru rodinného domu v Českém Těšíně zasahovalo pět hasičských jednotek, dva lidé byli intoxikováni

Včera 20:56 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu při požáru rodinného domu v městské části Stanislavice v Českém Těšíně. Dva lidé museli být kvůli intoxikaci předání do péče zdravotníků. Plameny napáchaly škodu za 500 tisíc korun.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

24. května 2024 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Včera 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

24. května 2024 11:08 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

24. května 2024 12:23 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Trasa letošního Pochodu kolem Palkovic vedla na vrchol Čupek

22. května 2024 9:29 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Několik desítek lidí se vypravilo na trasu letošního Pohodu kolem Palkovic. Start byl tradičně u sportovní haly. Podle mapy pak účastníci procházeli trasu s několika soutěžními stanovišti.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Generální ředitel hasičů ocenil modernizaci zbrojnice dobrovolných hasičů ve Frýdku-Místku
Vydáno 31. srpna 2023 13:42, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Rekonstruovaná zbrojnice dobrovolných hasičů ve Frýdku-Místku nadchla generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky. Osobně si ji totiž přijel prohlédnout. A ocenil, že město do její modernizace investovalo 74,5 milionu korun. A za dalších 10 milionů pořídilo hasičům nový vůz.

Nová zbrojnice dobrovolných hasičů ve Frýdku-Místku může být vzorem pro další města v celé České republice. Přesvědčili se o tom osobně generální ředitel hasičského záchranného sboru České republiky a náměstek ministra vnitra, které zajímalo, jak město stanici zrekonstruovalo.

Vladimír Vlček, generální ředitel HZS ČR: "Za mě krásná stavba. Myslím si, že ty finanční prostředky, které tady investovalo město, investovalo velmi účelně. A jsem přesvědčen o tom, že budou využity ve prospěch občanů. Protože jednotka, která je tady dislokována, je to JPO 2, která má zároveň 200 výjezdů ročně. A to si myslím, že je velmi významná pomoc pro nás, pro profesionální hasiče."
Radek Kaňa (ODS), náměstek ministra vnitra: "I jako komunálního politika mě těší, že došlo k rekonstrukci stávající budovy a ten výsledek je opravdu za mě úžasný. Takhle si to představuji, že jak v těch městech a obcích půjdeme touto cestou. Opraví se to stávající zázemí. Chápu, že někde to prostě není možné, tak se postaví něco nového na zelené louce. Ale tohle je ten příklad dobré praxe, kterým bychom se určitě měli vydat v rámci celé České republiky."

Původní stanice z konce osmdesátých let byla přestavěna, zvětšena a moderně vybavena. Rekonstrukce vyšla na 74,5 milionu korun. Dalších 10 milionů pak stál nový vůz.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vyšli jsme jim maximálně vstříc. A výsledek vidíte za mnou. Ukončili jsme to letos a myslím si, že k plné spokojenosti všech. Dále jsme pořídili ještě novou techniku. To je tady ta Tatra, která je za mnou. My jsme po váhání centrálních orgánů s dotacemi, protože byla vyhlášena, pak byla zrušena. Tak jsme nakonec řekli, že požáry nepočkají. Tak jsme se rozhodli, že to pořídíme. Pořídili jsme novou."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Opravdu tím jediným rozdílem mezi sborem dobrovolných hasičů a těmi profesionály je ten nápis na té kapotě. Takže pro mě je to samozřejmě věc, na kterou můžeme být jako město pyšní."
Vladimír Vlček, generální ředitel HZS ČR: "Já si myslím, že díky kraji. Díky městům a obcím, ten standard, který je v Moravskoslezském kraji je poněkud vyšší. Než který je v tom zbytku té České republiky, ale nechci to paušalizovat. Vzhledem k tomu, že je tady na území kraje 350 jednotek, tak je celá řada jednotek, která by si zasloužila obměnu techniky."

Zbrojnice má denní i noční místnost pro případnou nepřetržitou službu při mimořádných událostech. Školící místnost nebo i posilovnu.

Lukáš Kmec, zástupce velitele SDH Frýdek-Místek: "Je tady možné ubytovat až ve třech krizových sekcích někoho, kdo byl třeba postižen nějakou mimořádnou událostí. Máme tady sprchu, záchod a nějaké takové základní zázemí, které neovlivňuje chod jednotky. Je to v jiné části té budovy. A tím, že tady vznikla nová ta rekonstrukce, tak vznikly větší garáže, vyšší garáže. Dneska jsou zase vyšší nároky na tu techniku."

Na území Frýdku-Místku je 6 sborů dobrovolných hasičů. Program obnovy jejich stanic běží postupně od roku 2017.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038876/generalni-reditel-hasicu-ocenil-modernizaci-zbrojnice-dobrovolnych-hasicu-ve-frydkumistku