Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvňáčci na 2. ZŠ ve Frýdku-Místku se zapojí do inovativního projektu Začít spolu

Frýdek-Místek |

Školáci se opět vrátili do lavic. Pro ty nejmenší to byl významný první školní den. Na 2. Základní škole navíc letos rozjíždějí projekt Začít spolu, který cílí hlavně na děti a jejich rozvoj. Nebo podporuje spolupráci mezi dětmi a také mezi školou a rodinou.

23 dětí usedlo do lavice v I. A na 2. Základní škole ve Frýdku-Místku. S dětmi tady začínají tradičně hrou a pohádkovou tematikou.

Lucie Lokajová, třídní učitelka I. A, 2. ZŠ F-M: "Vzhledem k tomu, že máme tady na škole, všechny třídy na prvním stupni, nějaké celoroční téma, tak my s kolegyněmi to pojmeme rovnou v kostýmech, že nás děti poznají. Takže u nás je viditelné, že máme celoroční projekt na téma Večerníček."

2. Základní škola je po dvou mateřinkách a 1. Základní škole ve městě další v pořadí, která se s dětmi zapojí do projektu inovativního vzdělávání s názvem Začít spolu. V rámci něj se budou moci děti zaměřit jednou týdně pouze na to, co je nejvíce zajímá.

Lucie Lokajová, třídní učitelka I. A, 2. ZŠ F-M: "Těch center aktivit může být nespočet. Ať už atelier, matematika, český jazyk, pokusy, objevy a různé další."
Anketa děti: 1.) Na co se nejvíc těšíš? – "Až se budu učit." 2.) "Že můžeme dělat zábavu, můžeme se tam smát. Jak se zlobí, tak se to nedělá." 3.) "Na matiku." – Na matematiku? A máš tady nějaké kamarády? – "Ze školky Aničku."
Lucie Lokajová, třídní učitelka I. A, 2. ZŠ F-M: "Důležitý prvek v tom Začít spolu je, že dítě se učí samostatnosti. Já jsem jenom takový koordinátor v té třídě."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem moc rád, že o tento projekt zájem a další třída se otevírá právě tady na 2. Základní škole. A věřím, že tato nová metoda není jenom v plenkách, ale jednou se stane součástí vzdělávání na všech školách, které ve městě zřizujeme."
Anketa rodiče: 1.) "Je to pro nás velký den, protože první dítě nám jde do školy a vybrali jsme si 2. Základní školu, protože nám to přijde tady velice příjemné. A myslím, že ty pocity budeme teprve zpracovávat. Ale je to zase jeden mezník v životě naší celé rodiny."
Anketa rodiče: 2.) "To je první, první dítě v první třídě. Krásné."
Anketa rodiče: 3.) "My máme první dítě ve škole. Přestěhovali jsme se právě ze Slovenska a vnímáme to pozitivně. Těšíme se, malý se velmi těší." – Co říkáte na ten nový projekt Začít spolu? – "To se nám velmi líbilo. Proto jsme i tuto školu si vybrali, protože tady mají takovou možnost. Takže za mě úplně super."
Lucie Lokajová, třídní učitelka I. A, 2. ZŠ F-M: "Další důležitý prvek je hodnocení. Děti nehodnotíme známkami, ale slovním hodnocením. Je to takové formativní hodnocení. A my děti budeme učit to, že chyba není špatně, ale naopak se z té chyby poučit a od toho právě je i to slovní hodnocení. Že je povedeme k tomu, proč to bylo špatně a kde ta chyba nastala. Ale naopak to není nic negativního. Povzbuzující je přijít na tu příčinu, proč udělaly tu chybu."

Ve Frýdku-Místku bylo letos do prvních tříd zapsáno 481 dětí, což je o 4 desítky méně než v předchozí rok.

Nahlásit chybu


K tématu

Školáci z Chlebovic u Frýdku-Místku dostávali vysvědčení ve včelařském muzeu

Školáci mají za sebou předávání vysvědčení. V Chlebovicích letos pro tuto událost zvolili prostory včelařského muzea. Prvňáčkům sem přijel předat vysvědčení osobně i primátor Frýdku-Místku.

Festival inspirace v přírodních vědách opět zavítá do Frýdku-Místku

28. srpna 2023 13:29 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Setkání učitelů ze základních škol plné nových trendů ve vzdělávání. To je Festival inspirace v přírodních vědách. Letos se uskuteční na 8. základní škole ve Frýdku-Místku a opět bude tradičně plný sdílení zkušeností mezi pedagogy.

Ostrava opět přivítá odborníky rozvíjející nadané děti

10. srpna 2023 12:24 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava organizuje i v letošním roce unikátní konferenci s názvem Talent City. Jejím tématem je práce s nadanými žáky, podpora a rozvoj talentu v mnoha oblastech a inspirace zahraničními zkušenostmi odborníků a implementace úspěšných praxí do vzdělávání v Ostravě. Konference se uskuteční ve dnech třetího až pátého října 2023 na několika místech v centru Ostravy. Akce je určena nejen odborné, ale také laické veřejnosti.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Prvňáčci na 2. ZŠ ve Frýdku-Místku se zapojí do inovativního projektu Začít spolu
Vydáno 4. září 2023 13:35, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Školáci se opět vrátili do lavic. Pro ty nejmenší to byl významný první školní den. Na 2. Základní škole navíc letos rozjíždějí projekt Začít spolu, který cílí hlavně na děti a jejich rozvoj. Nebo podporuje spolupráci mezi dětmi a také mezi školou a rodinou.

23 dětí usedlo do lavice v I. A na 2. Základní škole ve Frýdku-Místku. S dětmi tady začínají tradičně hrou a pohádkovou tematikou.

Lucie Lokajová, třídní učitelka I. A, 2. ZŠ F-M: "Vzhledem k tomu, že máme tady na škole, všechny třídy na prvním stupni, nějaké celoroční téma, tak my s kolegyněmi to pojmeme rovnou v kostýmech, že nás děti poznají. Takže u nás je viditelné, že máme celoroční projekt na téma Večerníček."

2. Základní škola je po dvou mateřinkách a 1. Základní škole ve městě další v pořadí, která se s dětmi zapojí do projektu inovativního vzdělávání s názvem Začít spolu. V rámci něj se budou moci děti zaměřit jednou týdně pouze na to, co je nejvíce zajímá.

Lucie Lokajová, třídní učitelka I. A, 2. ZŠ F-M: "Těch center aktivit může být nespočet. Ať už atelier, matematika, český jazyk, pokusy, objevy a různé další."
Anketa děti: 1.) Na co se nejvíc těšíš? – "Až se budu učit." 2.) "Že můžeme dělat zábavu, můžeme se tam smát. Jak se zlobí, tak se to nedělá." 3.) "Na matiku." – Na matematiku? A máš tady nějaké kamarády? – "Ze školky Aničku."
Lucie Lokajová, třídní učitelka I. A, 2. ZŠ F-M: "Důležitý prvek v tom Začít spolu je, že dítě se učí samostatnosti. Já jsem jenom takový koordinátor v té třídě."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem moc rád, že o tento projekt zájem a další třída se otevírá právě tady na 2. Základní škole. A věřím, že tato nová metoda není jenom v plenkách, ale jednou se stane součástí vzdělávání na všech školách, které ve městě zřizujeme."
Anketa rodiče: 1.) "Je to pro nás velký den, protože první dítě nám jde do školy a vybrali jsme si 2. Základní školu, protože nám to přijde tady velice příjemné. A myslím, že ty pocity budeme teprve zpracovávat. Ale je to zase jeden mezník v životě naší celé rodiny."
Anketa rodiče: 2.) "To je první, první dítě v první třídě. Krásné."
Anketa rodiče: 3.) "My máme první dítě ve škole. Přestěhovali jsme se právě ze Slovenska a vnímáme to pozitivně. Těšíme se, malý se velmi těší." – Co říkáte na ten nový projekt Začít spolu? – "To se nám velmi líbilo. Proto jsme i tuto školu si vybrali, protože tady mají takovou možnost. Takže za mě úplně super."
Lucie Lokajová, třídní učitelka I. A, 2. ZŠ F-M: "Další důležitý prvek je hodnocení. Děti nehodnotíme známkami, ale slovním hodnocením. Je to takové formativní hodnocení. A my děti budeme učit to, že chyba není špatně, ale naopak se z té chyby poučit a od toho právě je i to slovní hodnocení. Že je povedeme k tomu, proč to bylo špatně a kde ta chyba nastala. Ale naopak to není nic negativního. Povzbuzující je přijít na tu příčinu, proč udělaly tu chybu."

Ve Frýdku-Místku bylo letos do prvních tříd zapsáno 481 dětí, což je o 4 desítky méně než v předchozí rok.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038936/prvnacci-na-2-zs-ve-frydkumistku-se-zapoji-do-inovativniho-projektu-zacit-spolu