Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sbírka Daruj F-M se zpozdila kvůli doplnění povolení, nyní se opět připravuje

Frýdek-Místek |

Lidé budou moci opět přispívat do sbírky Daruj F-M. Má se rozšířit o projekt speciální dráhy pro jízdy na horských kolech. Rozjezd se ale zpozdil, kvůli doplnění patřičných povolení.

Projekt Daruj F-M se připravuje na spuštění další zajímavé veřejné sbírky. Jde o projekt Flow Trails Palkovice, který se snaží postupně budovat nadšenci pro jízdu na horských kolech.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V rámci projektu Daruj F-M se přihlásil další zájemce. S tím, že chtějí vybudovat na území města, byť je to na hranici s Palkovicemi, Flow trail pro kola. Děti s koly, terénní jízdy a tak dále. S tím, že jsme již rozhodli o poskytnutí podpory. Nicméně jsme narazili na problém při zřizování sbírky."
Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Založili jsme spolek Flow Trails Palkovice. Domluvili jsme se s obcí na tom, abychom mohli využívat obecní les pro vybudování Flow trailu. A chceme touto aktivitou zapojit tu mládež Palkovickou a mládež i z okolí, aby se mohla realizovat na tvorbě toho trailu jako takového. A potom samozřejmě, aby měli nějaké propojení sportu a přírody. A to samé platí pro všechny z okolí Frýdku-Místku, kteří mají zájem o horská kola."

Sbírka se měla rozjet už na jaře, ale úředníci nakonec narazili na problém v chybějící dokumentaci, která byla nutná pro potřeby založení sbírky.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bylo nutné doplnit stavební povolení, protože tyto úpravy vyžadují stavební povolení. Jedná se o les, takže se tam vyjadřovali také ochranáři přírody a další dotčené odbory. S tím, že se všechno podařilo úspěšně vyřídit, takže nyní můžeme spustit projekt Daruj F-M a vybírat peníze na tento projekt. S tím, že v příštím roce by měly být provedeny stavební úpravy. Po vybrání dostatečných finančních prostředků se začne budovat a poté to bude sloužit občanům."
Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Dneska ten trail je v nějaké fázi budování, kdy v loňském roce jsme udělali pročištění lesa a začali jsme trasovat. Takže jsme se dostali na nějakých 600 metrů trasy z kopce dolů. K tomu se ještě připočítává asi kilometr výstupové trasy, která je po lesní cestě, ale krásná panoramatická. A v tomto roce bychom rádi pokračovali v těch terénních úpravách a doufáme, že buď na konci roku nebo na začátku příštího roku bychom už mohli jezdit."

Definitivní spuštění sbírky Daruj F-M bude muset potvrdit ještě zastupitelstvo. Poté bude možné začít vybírat peníze. Město pak vybranou částku do určité výše zdvojnásobí.

Nahlásit chybu


K tématu

Sbírka Daruj F-M vybrala na dráhu pro horská kola přes 217 tisíc korun

Parta nadšenců se rozhodla vybudovat na Palkovických hůrkách speciální dráhu pro jízdu na horských kolech. Určena bude pro amatérské i profesionální sportovce všech kategorií. Přihlásili se do sbírkového programu Daruj F-M a lidé i město jim přispěli dohromady přes 217 tisíc korun.

Sbírka Daruj F-M vybírá na herní prvky pro děti z Azylového domu Sára

Frýdek-Místek spustil další sbírku v rámci programu Daruj F≈M. Obyvatelé v ní mohou podpořit děti z Azylového domu Sára. Město vybrané peníze zdvojnásobí, maximálně však do výše třiceti tisíc korun.

Sbírka Daruj F-M vybírá na vzduchotechniku a nábytek v Lidovém domě

Frýdek-Místek rozšířil veřejnou sbírku Daruj F-M o další účel. Tentokrát mohou občané přispět na úpravy a vybavení Lidového domu v Místku. Vybírá se na vzduchotechniku a nový nábytek. Sbírka potrvá do konce roku 2024. Současně v programu běží ještě další dvě předchozí sbírky.


Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku festivalu.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Trasa letošního Pochodu kolem Palkovic vedla na vrchol Čupek

22. května 2024 9:29 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Několik desítek lidí se vypravilo na trasu letošního Pohodu kolem Palkovic. Start byl tradičně u sportovní haly. Podle mapy pak účastníci procházeli trasu s několika soutěžními stanovišti.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Sbírka Daruj F-M se zpozdila kvůli doplnění povolení, nyní se opět připravuje
Vydáno 7. září 2023 14:52, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Lidé budou moci opět přispívat do sbírky Daruj F-M. Má se rozšířit o projekt speciální dráhy pro jízdy na horských kolech. Rozjezd se ale zpozdil, kvůli doplnění patřičných povolení.

Projekt Daruj F-M se připravuje na spuštění další zajímavé veřejné sbírky. Jde o projekt Flow Trails Palkovice, který se snaží postupně budovat nadšenci pro jízdu na horských kolech.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V rámci projektu Daruj F-M se přihlásil další zájemce. S tím, že chtějí vybudovat na území města, byť je to na hranici s Palkovicemi, Flow trail pro kola. Děti s koly, terénní jízdy a tak dále. S tím, že jsme již rozhodli o poskytnutí podpory. Nicméně jsme narazili na problém při zřizování sbírky."
Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Založili jsme spolek Flow Trails Palkovice. Domluvili jsme se s obcí na tom, abychom mohli využívat obecní les pro vybudování Flow trailu. A chceme touto aktivitou zapojit tu mládež Palkovickou a mládež i z okolí, aby se mohla realizovat na tvorbě toho trailu jako takového. A potom samozřejmě, aby měli nějaké propojení sportu a přírody. A to samé platí pro všechny z okolí Frýdku-Místku, kteří mají zájem o horská kola."

Sbírka se měla rozjet už na jaře, ale úředníci nakonec narazili na problém v chybějící dokumentaci, která byla nutná pro potřeby založení sbírky.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bylo nutné doplnit stavební povolení, protože tyto úpravy vyžadují stavební povolení. Jedná se o les, takže se tam vyjadřovali také ochranáři přírody a další dotčené odbory. S tím, že se všechno podařilo úspěšně vyřídit, takže nyní můžeme spustit projekt Daruj F-M a vybírat peníze na tento projekt. S tím, že v příštím roce by měly být provedeny stavební úpravy. Po vybrání dostatečných finančních prostředků se začne budovat a poté to bude sloužit občanům."
Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Dneska ten trail je v nějaké fázi budování, kdy v loňském roce jsme udělali pročištění lesa a začali jsme trasovat. Takže jsme se dostali na nějakých 600 metrů trasy z kopce dolů. K tomu se ještě připočítává asi kilometr výstupové trasy, která je po lesní cestě, ale krásná panoramatická. A v tomto roce bychom rádi pokračovali v těch terénních úpravách a doufáme, že buď na konci roku nebo na začátku příštího roku bychom už mohli jezdit."

Definitivní spuštění sbírky Daruj F-M bude muset potvrdit ještě zastupitelstvo. Poté bude možné začít vybírat peníze. Město pak vybranou částku do určité výše zdvojnásobí.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038984/sbirka-daruj-fm-se-zpozdila-kvuli-doplneni-povoleni-nyni-se-opet-pripravuje