Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kuchařky na 5. ZŠ ve Frýdku-Místku už vaří v novém vybavení

Kuchyně 5. Základní školy ve Frýdku-Místku prošla přes léto modernizací. Dostala nové vybavení, které si kuchařky velmi chválí. Příští rok město plánuje provést ještě rekonstrukci podlahy. Práce musely být rozděleny do dvou etap, protože kuchyně nemůže být během školního roku mimo provoz.

Kuchařky na 5. Základní škole ve Frýdku-Místku už vaří na novém vybavení. To je jim velkým pomocníkem, protože řada věcí byla v kuchyni hodně zastaralá a už potřebovala výměnu.

Ludmila Salachová, vedoucí školní jídelny na 5. ZŠ F-M: "Máme tu kotel, který je samostatně schopen míchat nebo šťouchat brambory. Předtím to musela děvčata všechno vytahovat, dávat někde do jiných kotlů, bylo to velice náročné. Obrovským pomocníkem, co máme, je myčka černého nádobí. Všechno to dřív musely umívat v rukách."

Dále přibyly například nové konvektomaty a také ledničky. Deset lidí tady denně pracuje na přípravě dvou jídel.

Anketa děti: 1.) "Dobré a vynikající." – Vaří vám tady dobře, jo? – "Ano." – Chodíš pravidelně na obědy? – "Ano."
Anketa děti: 2.) "Dnešní oběd byl moc dobrý." – Chodíš pravidelně na obědy? – "Jo." – A co máš nejradši? – "Rajskou."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem si chtěl vyzkoušet, jak prakticky dopadla rekonstrukce školní kuchyně na 5. Základní škole. A proto jsem dneska s panem ředitelem navštívil základní školu. A vyzkoušeli jsme oběd poté, co jsme promluvili s kuchařkami. O tom, jak se jim s novým vybavením pracuje. A bavili jsme se o tom, jak dále budeme pokračovat s rekonstrukcí, včetně podlahy a tak dále. Jsem velmi mile překvapen, že úroveň stravy pro naše děti je velmi vysoká a myslím si, že o tom svědčí i to, že mimo děti, které chodí do škol, tak to stravování v našich školách využívá i veřejnost."
Ludmila Salachová, vedoucí školní jídelny na 5. ZŠ F-M: "K dnešnímu dni jsme třeba vařili 764 obědů. Z toho prakticky kolem 170 obědů se odváží na Základní školu Lískovec. Zbytek zůstává tady, ale budou se ještě obědy prodávat."

Rekonstrukce kuchyně musela být kvůli její vytíženosti rozdělena do dvou etap.

Ludmila Salachová, vedoucí školní jídelny na 5. ZŠ F-M: "Děvčata opravdu se nadřou hodně. A čím víc takových pomocníků moderních bude přibývat, tím ta práce pro ně bude jednodušší. Nebude tak složitá, nebudou tak po práci unavené."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Příští rok uděláme už výměnu desky, která protéká. To znamená, že ta podlaha se repasuje. Udělá se nová vrstva a dají se tam určitá technologická opatření. Tak, aby už i ty přívody a všechny ty věci, byly v té podlaze. Aby nedocházelo k tomu, k čemu dochází dneska. A to je protékání toho stropu. Plus jsou tam samozřejmě požadavky na novou technologii."

Celkové náklady na rekonstrukci a nové vybavení byly odhadnuty na 8 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail