Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Finance, majetek i rozvoj. Frýdek-Místek má za sebou další zastupitelstvo

Změny v rozpočtu v podobě schválení různých dotací, hospodaření s majetkem i územní rozvoj. Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou 5. jednání, které přineslo několik důležitých bodů i témata k dlouhé diskuzi.

Zastupitelé Frýdku-Místku se sešli na svém 5. zasedání v aktuálně probíhajícím volebním období. Jednání se účastnilo 39 zastupitelů osobně a jeden byl připojen vzdáleně. V první částí se probíraly hlavně finance.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Zastupitelstvo jako tradičně projednávalo celou řadu rozpočtových opatření. Rozpočtovou změnu čtvrtou. Zároveň jsme schválili další podporu sportovním spolkům, některým kulturním organizacím. Zároveň jsme vyhlásili i nové dotační programy. Mezinárodní spolupráce a celou řadu dalších bodů. Já jsem rád, že všechny projednávané body zastupitelstva byly schváleny. Velká část těchto bodů samozřejmě získala i hlasy mezi opozicí."

Z navýšení dotací do sportu získají 200 tisíc korun házenkáři SKP, dalších 600 tisíc korun Basketpoint. Téměř čtvrt milionu půjde pro mladé fotbalisty, kteří postoupili do 1. ligy. Dále získá 150 tisíc korun Dětský folklorní soubor Ostravička. 100 tisíc TJ Sokol na pokrytí výdajů oddílu Funky Beat na mistrovství světa v Portugalsku a přes 87 tisíc Taneční studio Dancepoint.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "A tak jako to bývá tradičně, jednali jsme o jednom nebo dvou bodech, které samozřejmě vyvolaly diskuzi, která je na místě. A jsem rád, že se nám podařilo předložit argumenty, které nakonec i tyto body, u kterých byla rozsáhlá diskuze, přesvědčily většinu zastupitelů, aby tyto body podpořili."

Zhruba 1,5hodinovou debatu vyvolal záměr prodat multifunkční dům na Kostikově náměstí a další diskuze byla kolem plánů na nabytí Českého domu. Oba záměry byly nakonec schváleny. Z dalších témat se také například schválilo spuštění projektu příspěvků na obědy pro školáky. O těchto důležitých tématech přineseme postupně ještě další obsáhlé reportáže.

Nahlásit chybu


K tématu
DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail