Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trh vzdělávání a uplatnění ve Frýdku-Místku pomáhal žákům s výběrem střední školy

Frýdek-Místek |

Ve Frýdku-Místku proběhl další ročník tradičního Trhu vzdělávání a uplatnění. Akce pravidelně pomáhá žákům posledních ročníků základních škol s výběrem střední školy nebo učebních oborů. Letos se na akci představilo na 70 škol nejen z Moravskoslezského kraje.

Halu Polárka ve Frýdku-Místku zaplnily stánky s pedagogy i studenty středních škol. Každý se tady snažil zaujmout žáky základních škol, kteří se ještě rozhodovali, na jakou školu by chtěli dál pokračovat.

Anketa: "Chtěl bych jít na průmyslovku. Na informační technologie nebo jsem přemýšlel o armádě." – A to by bylo kde? – "Myslím, že v Brně." – A proč bys chtěl jít zrovna na to IT? – "Líbí se mi to a chtěl bych být programátor."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Žáci osmých a devátých tříd se mohli přijít podívat, kde by chtěli dále studovat. Nicméně tento veletrh mohla navštívit i široká veřejnost, kdy se mohla zajímat o zvýšení své kvalifikace na těch daných školách, které se prezentovaly."

Zájemcům se představila i Vysoká škola báňská a několik regionálních zaměstnavatelů, kteří působí v technických oborech.

Renáta Tomečková, učitelka odborných předmětů, Hotelová škola Frenštát pod Radhoštěm: "My se snažíme reprezentovat Hotelovou školu ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde máme různé obory. Když se podíváte tady na banner, jako je hotelnictví, cestovní ruch, podnikání, to je nástavbové studium, cukrář a kuchař číšník. V denní formě a v dálkové formě."
student Gymnázia EDUCAnet Ostrava: "Přijel jsem z EDUCAnetu, jsme soukromé gymnázium v Ostravě-Hrabůvce. A přišli jsme lidem ukázat, že jsme super škola s rodinným přístupem. Spoustou mladých ambiciózních učitelů s přátelským přístupem."
student Vítkovické střední průmyslové školy: "Jsme ze školy Vítkovická střední průmyslová škola v Ostravě. Návštěvníky se snažíme zaujmout tady naším projektem. Je to jakoby zmenšená verze reálné křižovatky."
Darina Šuhajová, učitelka Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy Frýdek-Místek: "Většinou rodiče přicházejí i s žáky a ptají se, kdy máme dny otevřených dveří, aby potom s konkrétními dotazy se mohli přijít podívat na budovy."
Jan Hruška, učitel SŠ řemesel Frýdek-Místek: "Máme tady nějaké workshopy, mohou si k nám přijít vyrobit podtácek. Dneska z toho vznikl větrník, dále tady máme nějakého panáčka. Takže oni si vyzkouší ruční obrábění dřeva, pilkou, vyzkouší si tady vrtat."

Na veletrhu se prezentovalo na 70 škol nejen z Moravskoslezského kraje.

Miroslav Hlavačka, zástupce ředitele Střední školy letecké, Kunovice: "Máme dva maturitní obory, jeden učební obor. Ty dva maturitní obory potom generují specialisty v servisu letecké techniky. A trvá to 4 roky plus další nástavba, kterou si mohou i u nás na škole po škole udělat." - Jaká je poptávka po vašich absolventech? - "Veliká, avionici například jako jeden z oborů, ten, který by chtěli všichni, tak momentálně není. Ať už v civilním nebo armádním provozu."

Akci spolupořádá město Frýdek-Místek a Informační a poradenské středisko pro volbu povolání Úřadu práce. Do haly Polárka dorazilo na 2 000 návštěvníků. Další Trh vzdělávání bude v rámci kraje 4. října v Třinci.

Nahlásit chybu


K tématu

Rodiče v dotazníku potvrdili, že školy ve Frýdku-Místku jsou kvalitní

Jak jsou kvalitní základní školy ve Frýdku-Místku? Na to se přímo rodičů ptal online dotazník, který město připravilo v loňském roce. Zaměřen byl hlavně na komunikaci a bezpečnost. Město už má k dispozici výsledky, které potvrdily, že školy jsou kvalitní. Každá má navíc jinou silnou stránku.

Kam po základce? Deváťákům poradí Veletrh středních škol v Ostravě

6. listopadu 2023 14:40 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Téměř pět desítek škol se představí na Veletrhu středních škol, který se bude konat v Ostravě ve středu 8. listopadu. V obchodním centru Futurum budou zástupci i žáci u svých stánků návštěvníkům k dispozici od 9 do 17 hodin. Akce bude volně přístupná pro žáky základních škol a jejich rodiče i ostatní zájemce.

Ostrava spustila nový projekt kreativního vzdělávání

21. listopadu 2023 12:49 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava spustila zbrusu nový projekt s názvem „Probuď v sobě kreativce“. Jeho cílem je podpora kreativního učení dětí, metodická podpora pedagogů, rozvoj kompetencí lektorů kulturního a kreativního sektoru, koordinace kreativního učení v rámci města a poskytování návodů a inspirace pro tvůrčí aktivity v oblasti kreativity.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Dnes 14:51, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

15. července 2024 15:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

15. července 2024 14:26 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Pobeskydský aviatický klub otevřel hangár veřejnosti, představili se i modeláři

15. července 2024 13:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Prohlídka ultralehkých letadel nebo let na leteckém simulátoru. Ale i letové ukázky modelářů. Letiště v Místku – Bahně má za sebou tradiční letní akci Den otevřeného hangáru. Událost přilákala davy návštěvníků.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Trh vzdělávání a uplatnění ve Frýdku-Místku pomáhal žákům s výběrem střední školy
Vydáno 28. září 2023 12:38, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Ve Frýdku-Místku proběhl další ročník tradičního Trhu vzdělávání a uplatnění. Akce pravidelně pomáhá žákům posledních ročníků základních škol s výběrem střední školy nebo učebních oborů. Letos se na akci představilo na 70 škol nejen z Moravskoslezského kraje.

Halu Polárka ve Frýdku-Místku zaplnily stánky s pedagogy i studenty středních škol. Každý se tady snažil zaujmout žáky základních škol, kteří se ještě rozhodovali, na jakou školu by chtěli dál pokračovat.

Anketa: "Chtěl bych jít na průmyslovku. Na informační technologie nebo jsem přemýšlel o armádě." – A to by bylo kde? – "Myslím, že v Brně." – A proč bys chtěl jít zrovna na to IT? – "Líbí se mi to a chtěl bych být programátor."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Žáci osmých a devátých tříd se mohli přijít podívat, kde by chtěli dále studovat. Nicméně tento veletrh mohla navštívit i široká veřejnost, kdy se mohla zajímat o zvýšení své kvalifikace na těch daných školách, které se prezentovaly."

Zájemcům se představila i Vysoká škola báňská a několik regionálních zaměstnavatelů, kteří působí v technických oborech.

Renáta Tomečková, učitelka odborných předmětů, Hotelová škola Frenštát pod Radhoštěm: "My se snažíme reprezentovat Hotelovou školu ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde máme různé obory. Když se podíváte tady na banner, jako je hotelnictví, cestovní ruch, podnikání, to je nástavbové studium, cukrář a kuchař číšník. V denní formě a v dálkové formě."
student Gymnázia EDUCAnet Ostrava: "Přijel jsem z EDUCAnetu, jsme soukromé gymnázium v Ostravě-Hrabůvce. A přišli jsme lidem ukázat, že jsme super škola s rodinným přístupem. Spoustou mladých ambiciózních učitelů s přátelským přístupem."
student Vítkovické střední průmyslové školy: "Jsme ze školy Vítkovická střední průmyslová škola v Ostravě. Návštěvníky se snažíme zaujmout tady naším projektem. Je to jakoby zmenšená verze reálné křižovatky."
Darina Šuhajová, učitelka Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy Frýdek-Místek: "Většinou rodiče přicházejí i s žáky a ptají se, kdy máme dny otevřených dveří, aby potom s konkrétními dotazy se mohli přijít podívat na budovy."
Jan Hruška, učitel SŠ řemesel Frýdek-Místek: "Máme tady nějaké workshopy, mohou si k nám přijít vyrobit podtácek. Dneska z toho vznikl větrník, dále tady máme nějakého panáčka. Takže oni si vyzkouší ruční obrábění dřeva, pilkou, vyzkouší si tady vrtat."

Na veletrhu se prezentovalo na 70 škol nejen z Moravskoslezského kraje.

Miroslav Hlavačka, zástupce ředitele Střední školy letecké, Kunovice: "Máme dva maturitní obory, jeden učební obor. Ty dva maturitní obory potom generují specialisty v servisu letecké techniky. A trvá to 4 roky plus další nástavba, kterou si mohou i u nás na škole po škole udělat." - Jaká je poptávka po vašich absolventech? - "Veliká, avionici například jako jeden z oborů, ten, který by chtěli všichni, tak momentálně není. Ať už v civilním nebo armádním provozu."

Akci spolupořádá město Frýdek-Místek a Informační a poradenské středisko pro volbu povolání Úřadu práce. Do haly Polárka dorazilo na 2 000 návštěvníků. Další Trh vzdělávání bude v rámci kraje 4. října v Třinci.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000039331/trh-vzdelavani-a-uplatneni-ve-frydkumistku-pomahal-zakum-s-vyberem-stredni-skoly