Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

FM City Fest 2024 bude ve větším areálu. Mirai chce přivézt i světové hvězdy

Frýdek-Místek |

Jeden z nejoblíbenějších hudebních festivalů v kraji, frýdecko-místecký FM City Fest, oznámil velkou novinku. Na šestý ročník ho čeká přesun do většího areálu. Díky tomu ho zřejmě čeká zápis ho historie města. Organizátoři totiž chtějí přivézt do města světovou hudbu.

Hudební festival FM City Fest si na rok 2024 připravil hned několik velkých novinek. Přesun do jiného areálu a hvězdy světového formátu.

Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Je to celkem dlouho plánovaná změna, ale to definitivum přišlo celkem nedávno. Šlo o to, že jsme naráželi trošku kapacitně na to, že už tam nebylo možné X let dostat více lidí, do toho původního areálu. To zároveň znamenalo to, že jsme nebyli schopni tam dostat třeba větší interprety nebo ty největší interprety. A přišli jsme i s myšlenkou, co to neposunout úplně do vesmíru, ten festival. A dostat tam i zahraniční interprety. To znamená opravdu velké mezinárodní interprety. No a s tím si teď zahráváme. To se aktuálně děje. Já jsem teď ve vyjednávání asi se čtyřmi zahraničními managementy. A kromě toho jsme řešili také změnu areálu. Což nám umožňuje tady majitel Marlenky, pan Avetisyan, který koupil tady tento prostor, který je zhruba tří až čtyřnásobně větší než ten původní areál. Ale zároveň zase to drží toho původního ducha. Protože to je také původní slezanská textilka. Je tady také komín, takže je to jenom takový větší bratr toho původního areálu."

FM City Fest tvoří spolu s Mezinárodním folklorním festivalem a Sweetsen Festem takzvanné rodinné stříbro ve Frýdku-Místku.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My s pořadateli dlouhodobě spolupracujeme a příští rok se ta podpora ještě o něco navýší, protože festival proběhne v dalším z bývalých slezanských areálů na Hálkové ulici. A tady po revitalizaci vzniklo obrovské prostranství. A pořadatelé slibují na příští rok opravdu mimořádný program, obrovskou návštěvnost. A my bychom rádi ty areály, než vzniknou nové provozy, než se revitalizují, tak bychom je rádi postupně všechny oživili. A zároveň, jak já říkám, když děláme věci ve Frýdku-Místku, tak je děláme dobře."
Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Ve Frýdku-Místku si dovolím s kouskem nadsázky tvrdit, že budeme schopni přepisovat kulturní historii tohoto města, protože tady prostě zavítají, jestli se to jenom z poloviny podaří, to co teď řešíme, tak to budou interpreti, kteří by se tady asi nepodívali. A také si myslím, že ještě o něco více dostojíme tomu našemu mottu "Roztančíme celé město." Protože tím, že jsme naráželi kapacitně na strop toho původního areálu, tak už více lidí z tohoto města, co o to třeba stáli, jsme nedokázali roztančit. A tady si myslím, že kapacitně dost možná budeme narážet až při násobku lidí."

Festival tak vdechne život dalšímu místu, bývalé Lembergerově textilní továrně a návštěvníci si budou moci prohlédnout prostory, ve kterých za pár let vyroste nové zázemí pro výrobu oblíbených medových produktů.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My bychom rádi na festivalu připravili naše budoucí vize, které se týkají vzniku nového kulturního centra. Tedy opravy frýdecko-místecké záložny, kde vznikne městská galerie, historického Národního domu a přístavby. A tohle všechno bychom rádi dělali ve spolupráci s tím kulturním děním a s pořadateli, kteří ve městě Frýdek-Místek fungují."
Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Interpretů si myslím, že nebude v zásadě o hodně víc, než to bylo v původním areálu. Myslím si, že půjde o ta jména. Budou větší a budou dražší. Z festivalu, který se rozpočtově blížil k deseti milionům, teď se bude blížit ke dvaceti. Takže si myslím, že tady budou větší jména. O to půjde a bude tady větší životní prostor. Myslím, že se tady ti lidé nebudou mačkat a každý si tady najde to své."

Nabitý hudební program tradičně doplní doprovodný program pro celou rodinu. FM City Fest proběhne příští rok 28. a 29. června a lístky jsou už v prodeji.

Nahlásit chybu


K tématu

FM City Fest očekává letos 20 tisíc návštěvníků

Oblíbený hudební festival FM City Fest se letos chystá přepsat své dějiny. Poprvé se uskuteční v novém a mnohem větším areálu. Očekává se až 20 tisíc návštěvníků. A zároveň do města přiveze velké hvězdy ze světové hudební scény.

Frýdek-Místek se připravuje na 20. ročník festivalu Sweetsen fest

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. To je Sweetsen fest, který letos slaví 20 let od svého založení. I letos opět nabídne více než 100 programových bodů na sedmi scénách.

FM City Fest přepsal kulturní historii Frýdku-Místku

Šestý ročník FM City Festu byl v mnoha ohledech prémiový. Akce proběhla v novém a větším areálu. Poprvé dorazilo přes 20 tisíc lidí a vystoupily světové hudební hvězdy. Organizátoři zvládli akci s velkým náporem návštěvníků na výbornou.


V Opavě-Kateřinkách začne výstavba nového parkoviště. Nabídne 40 míst i zeleň

Včera 15:53 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě přibudou nová parkovací místa. Výstavba parkoviště na zelené ploše bude v nejbližších dnech zahájena na prostranství mezi obchodním centrem Katka a budovou pošty v Kateřinkách.

Hejtman Moravskoslezského kraje navštívil seniory v karvinském Novém domově

Nový domov v Karviné si při svém výjezdu prohlédl hejtman Moravskoslezského kraje. Zajímal se o jejich péči, aktivity i o to, jak jsou v zařízení spokojeni.

Děti se zdravotním postižením si užily letní tábor v Hradci nad Moravicí. Zatančily si i s Markétou Konvičkovou

Včera 13:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Rotary club Opava opět po roce uspořádal týdenní tábor pro hendikepované děti i dospělé. Tentokrát na téma čáry a kouzla. Probíhal v hotelu Belaria Resort v Hradci nad Moravicí a nabídl pestrý program.

Na pomoc Bulharsku vyrazili hasiči z Hlučína. Budou se starat o hasící vrtulníky

Na pomoc Bulharsku, které sužuje rozsáhlý lesní požár, vyrazili členové Hasičského záchranného útvaru z Hlučína. Jednotka se bude starat o podporu vrtulníků, které Česká republika také do zasažených oblastí vysílá.

Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 6:43, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

15. července 2024 15:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

15. července 2024 14:26 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Pobeskydský aviatický klub otevřel hangár veřejnosti, představili se i modeláři

15. července 2024 13:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Prohlídka ultralehkých letadel nebo let na leteckém simulátoru. Ale i letové ukázky modelářů. Letiště v Místku – Bahně má za sebou tradiční letní akci Den otevřeného hangáru. Událost přilákala davy návštěvníků.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

FM City Fest 2024 bude ve větším areálu. Mirai chce přivézt i světové hvězdy
Vydáno 23. října 2023 16:36, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Jeden z nejoblíbenějších hudebních festivalů v kraji, frýdecko-místecký FM City Fest, oznámil velkou novinku. Na šestý ročník ho čeká přesun do většího areálu. Díky tomu ho zřejmě čeká zápis ho historie města. Organizátoři totiž chtějí přivézt do města světovou hudbu.

Hudební festival FM City Fest si na rok 2024 připravil hned několik velkých novinek. Přesun do jiného areálu a hvězdy světového formátu.

Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Je to celkem dlouho plánovaná změna, ale to definitivum přišlo celkem nedávno. Šlo o to, že jsme naráželi trošku kapacitně na to, že už tam nebylo možné X let dostat více lidí, do toho původního areálu. To zároveň znamenalo to, že jsme nebyli schopni tam dostat třeba větší interprety nebo ty největší interprety. A přišli jsme i s myšlenkou, co to neposunout úplně do vesmíru, ten festival. A dostat tam i zahraniční interprety. To znamená opravdu velké mezinárodní interprety. No a s tím si teď zahráváme. To se aktuálně děje. Já jsem teď ve vyjednávání asi se čtyřmi zahraničními managementy. A kromě toho jsme řešili také změnu areálu. Což nám umožňuje tady majitel Marlenky, pan Avetisyan, který koupil tady tento prostor, který je zhruba tří až čtyřnásobně větší než ten původní areál. Ale zároveň zase to drží toho původního ducha. Protože to je také původní slezanská textilka. Je tady také komín, takže je to jenom takový větší bratr toho původního areálu."

FM City Fest tvoří spolu s Mezinárodním folklorním festivalem a Sweetsen Festem takzvanné rodinné stříbro ve Frýdku-Místku.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My s pořadateli dlouhodobě spolupracujeme a příští rok se ta podpora ještě o něco navýší, protože festival proběhne v dalším z bývalých slezanských areálů na Hálkové ulici. A tady po revitalizaci vzniklo obrovské prostranství. A pořadatelé slibují na příští rok opravdu mimořádný program, obrovskou návštěvnost. A my bychom rádi ty areály, než vzniknou nové provozy, než se revitalizují, tak bychom je rádi postupně všechny oživili. A zároveň, jak já říkám, když děláme věci ve Frýdku-Místku, tak je děláme dobře."
Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Ve Frýdku-Místku si dovolím s kouskem nadsázky tvrdit, že budeme schopni přepisovat kulturní historii tohoto města, protože tady prostě zavítají, jestli se to jenom z poloviny podaří, to co teď řešíme, tak to budou interpreti, kteří by se tady asi nepodívali. A také si myslím, že ještě o něco více dostojíme tomu našemu mottu "Roztančíme celé město." Protože tím, že jsme naráželi kapacitně na strop toho původního areálu, tak už více lidí z tohoto města, co o to třeba stáli, jsme nedokázali roztančit. A tady si myslím, že kapacitně dost možná budeme narážet až při násobku lidí."

Festival tak vdechne život dalšímu místu, bývalé Lembergerově textilní továrně a návštěvníci si budou moci prohlédnout prostory, ve kterých za pár let vyroste nové zázemí pro výrobu oblíbených medových produktů.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My bychom rádi na festivalu připravili naše budoucí vize, které se týkají vzniku nového kulturního centra. Tedy opravy frýdecko-místecké záložny, kde vznikne městská galerie, historického Národního domu a přístavby. A tohle všechno bychom rádi dělali ve spolupráci s tím kulturním děním a s pořadateli, kteří ve městě Frýdek-Místek fungují."
Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Interpretů si myslím, že nebude v zásadě o hodně víc, než to bylo v původním areálu. Myslím si, že půjde o ta jména. Budou větší a budou dražší. Z festivalu, který se rozpočtově blížil k deseti milionům, teď se bude blížit ke dvaceti. Takže si myslím, že tady budou větší jména. O to půjde a bude tady větší životní prostor. Myslím, že se tady ti lidé nebudou mačkat a každý si tady najde to své."

Nabitý hudební program tradičně doplní doprovodný program pro celou rodinu. FM City Fest proběhne příští rok 28. a 29. června a lístky jsou už v prodeji.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000039747/fm-city-fest-2024-bude-ve-vetsim-arealu-mirai-chce-privezt-i-svetove-hvezdy