Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studie navrhuje možnost vystavět přes 300 nových bytů ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek si nechal vypracovat zastavovací studii pro možnost vybudování více než 300 bytů. Ty by mohly vzniknout v lokalitě Berlín 2, kde se připravuje výstavba Alzheimer centra a Domovinky. Nyní se hledá dodavatel projekčních prací a také případný developer, který by novou čtvrť vystavěl.

Část plochy mezi fotbalovým stadionem a čtvrtí Nová Osada ve Frýdku-Místku by mohla v budoucnu sloužit pro výstavbu nových bytů.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město si nechalo zpracovat studii na využití území k zástavbě s pracovním názvem Berlín 2. Je to území nad fotbalovým stadionem Stovky a jedná se zhruba o čtyřhektarový pozemek. Z toho jsou dva hektary určeny k zástavbě."

V místě má soukromý investor vybudovat Alzheimer centrum s kapacitou 80 lůžek a město tam chce postavit sociální zařízení Domovinka pro 40 klientů.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Zbytek toho území chceme nabídnout, po zasíťování a dovedení dopravního komunikačního systému, soukromým investorům k zástavbě. To znamená developerům. Tak, aby tam vybudovali byty, které chceme potom nabídnout našim občanům k bydlení."

Zastavovací studie je pouze ilustrační, ale počítá s možností vystavět až 316 bytových jednotek o průměrné ploše 70 metrů čtverečních. Město nyní ve veřejné zakázce hledá dodavatele projekčních prací, který podle studie vypracuje projektovou dokumentaci na dopravní a technickou infrastrukturu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Spolupracujeme s krajskou organizací, která je k tomu přímo profesně určená. Jsou to Moravskoslezské investice a development. Tam jsme navázali spolupráci zhruba před rokem a musím říct, že to je velice přínosná spolupráce. Protože tato organizace má ve svém středu spoustu profesionálních pracovníků, kteří se zabývají realitami, přípravou území a tak dále. Takže my to velmi kvitujeme tuto spolupráci."

Nejprve se ale musí vybudovat sítě a příjezdové cesty. Poté začne soukromý investor stavět Alzheimer centrum a město Domovinku.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ta příprava spočívá v tom, že musíme tu zónu ještě nějakým způsobovat teplem, musíme tam vyřešit spousty různých dalších majetkoprávních věcí se státem, což nám přislíbil také nějakou pomoc. A je tam ještě pár takových technických detailů. A samozřejmě že bude teď ještě to podrobeno nějakému územnímu rozhodnutí a tak dále. Takže to všechno nastane."

Pokud vše půjde podle plánu a developeři budou mít vhodné podmínky, tak by se mohlo začít stavět v roce 2026.

Nahlásit chybu


K tématu

V Ostravě se připravuje vznik nové městské čtvrti Pod Žofinkou

31. března 2024 14:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Loni v létě informovala Ostrava o záměru proměnit brownfield mezi Karolinou a Dolními Vítkovicemi v moderní a přívětivou čtvrt pro zhruba 12 000 lidí. K projektu už byla sestavena řídící skupina, která je složená se zástupců společnosti Pod Žofinkou a zástupců města za účelem naplánování přípravy urbanisticko-architektonické soutěže.

Z Frýdku-Místku do Bašky se vybuduje nová cyklostezka

30. října 2023 15:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se dohodl s obcí Baška na výstavbě nové cyklostezky. Ta povede z Místku do Bašky podél řeky Ostravice. Vybudovat by se měla v příštím roce a z větší části ji zaplatí evropská dotace. Cílem je doplnit chybějící úseky na trase Ostrava – Beskydy.

Pokračují přípravy na výstavbu tělocvičny u 2. základní školy ve Frýdku-Místku

12. října 2023 15:58 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

2. základní škola ve Frýdku-Místku má mít novou tělocvičnu, která bude sloužit i míčovým sportům. Aktuálně město nechává upravit původní projekt, aby bylo možné v hale pořádat i vyšší žákovské soutěže. Samotná výstavba by mohla začít v příštím roce.


Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku festivalu.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Trasa letošního Pochodu kolem Palkovic vedla na vrchol Čupek

22. května 2024 9:29 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Několik desítek lidí se vypravilo na trasu letošního Pohodu kolem Palkovic. Start byl tradičně u sportovní haly. Podle mapy pak účastníci procházeli trasu s několika soutěžními stanovišti.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Studie navrhuje možnost vystavět přes 300 nových bytů ve Frýdku-Místku
Vydáno 13. listopadu 2023 17:09, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek si nechal vypracovat zastavovací studii pro možnost vybudování více než 300 bytů. Ty by mohly vzniknout v lokalitě Berlín 2, kde se připravuje výstavba Alzheimer centra a Domovinky. Nyní se hledá dodavatel projekčních prací a také případný developer, který by novou čtvrť vystavěl.

Část plochy mezi fotbalovým stadionem a čtvrtí Nová Osada ve Frýdku-Místku by mohla v budoucnu sloužit pro výstavbu nových bytů.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město si nechalo zpracovat studii na využití území k zástavbě s pracovním názvem Berlín 2. Je to území nad fotbalovým stadionem Stovky a jedná se zhruba o čtyřhektarový pozemek. Z toho jsou dva hektary určeny k zástavbě."

V místě má soukromý investor vybudovat Alzheimer centrum s kapacitou 80 lůžek a město tam chce postavit sociální zařízení Domovinka pro 40 klientů.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Zbytek toho území chceme nabídnout, po zasíťování a dovedení dopravního komunikačního systému, soukromým investorům k zástavbě. To znamená developerům. Tak, aby tam vybudovali byty, které chceme potom nabídnout našim občanům k bydlení."

Zastavovací studie je pouze ilustrační, ale počítá s možností vystavět až 316 bytových jednotek o průměrné ploše 70 metrů čtverečních. Město nyní ve veřejné zakázce hledá dodavatele projekčních prací, který podle studie vypracuje projektovou dokumentaci na dopravní a technickou infrastrukturu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Spolupracujeme s krajskou organizací, která je k tomu přímo profesně určená. Jsou to Moravskoslezské investice a development. Tam jsme navázali spolupráci zhruba před rokem a musím říct, že to je velice přínosná spolupráce. Protože tato organizace má ve svém středu spoustu profesionálních pracovníků, kteří se zabývají realitami, přípravou území a tak dále. Takže my to velmi kvitujeme tuto spolupráci."

Nejprve se ale musí vybudovat sítě a příjezdové cesty. Poté začne soukromý investor stavět Alzheimer centrum a město Domovinku.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ta příprava spočívá v tom, že musíme tu zónu ještě nějakým způsobovat teplem, musíme tam vyřešit spousty různých dalších majetkoprávních věcí se státem, což nám přislíbil také nějakou pomoc. A je tam ještě pár takových technických detailů. A samozřejmě že bude teď ještě to podrobeno nějakému územnímu rozhodnutí a tak dále. Takže to všechno nastane."

Pokud vše půjde podle plánu a developeři budou mít vhodné podmínky, tak by se mohlo začít stavět v roce 2026.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000040087/studie-navrhuje-moznost-vystavet-pres-300-novych-bytu-ve-frydkumistku