Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři ve Frýdku-Místku zvou na výstavu 105 let od vzniku Československa

Senioři Frýdek-Místek zvou na výstavu ke 105. výročí založení Československa. K vidění jsou dobové fotografie, které zachycují proměny města, ale také různé předměty, které se používaly v domácnosti. Přečíst si můžete i noviny z roku 1918.

Přízemí Centra aktivních seniorů ve Frýdku-Místku láká na další zajímavou výstavu, která připomíná 105 let od vzniku samostatného Československého státu.

Dalibor Kališ, předseda městské organizace Senioři ČR, Frýdek-Místek: "Je tady možné vidět předměty, které těch 105 a možná i více let a celou tu dobu jsme používali doma. Mnozí, kteří tady přijdou, říkají, že to mají doma. Já někdy reaguji, pokud jsem poblíž a říkám, proč jste se nepřihlásili s tím, že máte takové zajímavosti. My jsme už vyhlašovali dopředu, že připravujeme výstavu, že bychom je mohli použít. Takže jsou to předměty, které používaly naše babičky, prababičky v domácnostech, které ještě my pamatujeme."

Mezi zajímavosti patří například staré kuchyňské váhy.

Dalibor Kališ, předseda městské organizace Senioři ČR, Frýdek-Místek: "My tady máme troje, které se dají stále používat. Elektronická váha vám dojde baterka a nezváží to. Kdežto na staré kuchyňské váze máte stále ta závažíčka a navážíte to, co potřebujete."

Panely pak zdobí historické fotografie, které přibližují předválečnou dobu ve městě.

Dalibor Kališ, předseda městské organizace Senioři ČR, Frýdek-Místek: "Vidíme na nich, to si uvědomují mnozí, že kdysi to město v těch začátcích republiky bylo takové šedivé. Ne vždycky hezké. A jak se za tu dobu těch 105 let změnilo a zkrásnělo. A máme tady noviny, které jsme získali z muzea, které pamatují vznik republiky. Jsou z roku 1918."

Výstavu tvoří část předmětů a fotografií, které byly použity před pěti lety k velké výstavě v bývalé záložně, která připomínala 100. výročí založení republiky.

Dalibor Kališ, předseda městské organizace Senioři ČR, Frýdek-Místek: "Měli jsme je do této doby. Tak jsme část toho tady vystavili a dosáhli jsme toho, že tady lidé chodí. I cizí z venku přijdou se podívat. A mělo to velmi dobrý ohlas."

Aktuální výstava bude k vidění ještě do 24. listopadu. Poté ji vystřídá již tradiční Vánoční výstava.

Nahlásit chybu


K tématu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail