Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ a MŠ Naděje ve Frýdku-Místku chce vylepšit zahradu a zřídit Snoezelen místnosti

Základní a mateřská škola Naděje ve Frýdku-Místku usiluje o další speciální vybavení a také unikátní terapeutické místnosti. Město v tomto ohledu vyjde školce vstříc a společně s ní připraví vylepšení herních prvků na zahradě a také zřízení a vybavení místností Snoezelen.

Základní a mateřská škola Naděje ve Frýdku-Místku má v péči aktuálně 181 dětí. Navíc má rozdělená pracoviště ve třech budovách.

Vratislav Matěj, ředitel ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek: "V mateřské škole máme normální třídy s handicapovanými integračními dětmi. To jsou dvě třídy. Potom 4 třídy máme speciální mateřské školy. Navýšili jsme během loňského roku kapacitu, protože poptávka je z té veřejnosti. Pak máme základní školu speciální, kde se vzdělávají děti podle dílu 1 a 2. To je tady na této budově Škarabelova. A pak máme třídy základní školy na 5. základní škole, kde učíme opět podle dvou vzdělávacích programů."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Jsou tam děti zdravé, ale zároveň se tato školka věnuje dětem se speciálními potřebami, s tělesnými a duševními handicapy. Jsou tam speciální třídy pro děti s více vadami, pro autistické děti. A ta péče samozřejmě je velmi náročná."

Naděje aktuálně řeší s městem možnosti zavedení nových terapeutických místností a také úpravu zahrady.

Vratislav Matěj, ředitel ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek: "Navštívil nás pan primátor. Dal nám takovou pomocnou ruku, protože v letošním školním roce bude naše škola slavit 30. výročí založení."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem se s vedením domluvil na dvou věcech. Že v místě, kde nyní funguje pouze mateřská školka, budeme v příštích letech pracovat pouze se zahradou. Kde bychom chtěli doplnit prvky, které budou nejenom pro děti uklidňující, ale zároveň pomohou i s tou péčí. A v tom krátkodobém horizontu jsme se domluvili, že budou zřízeny dvě speciální relaxační místnosti. Takzvané Snoezelen, které velmi pomáhají, zejména autistickým dětem a dětem s více vadami, k tomu, aby se zklidnily a dost ulehčí tu péči."
Vratislav Matěj, ředitel ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek: "To jsou místnosti, které podporují senzorické, vědomostní znalosti, dovednosti těch dětí."

Prvních úprav a vylepšení by se mohla škola dočkat už v příštím roce.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail