Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O diskuzní setkání občanů s vedením Frýdku-Místku je stále zájem

Desítky seniorů stále navštěvují pravidelné debaty s primátorem Frýdku-Místku v Centru aktivních seniorů. Zajímají se o různou problematiku ve městě v podobě dopravy, různých oprav nebo například služeb jako je senior taxi. Příští rok by mohla být diskuzní setkání i na jiných místech ve městě.

Centrum aktivních seniorů ve Frýdku-Místku hostilo další pravidelné setkání veřejnosti se zástupci vedení města. Lidé mají možnost diskutovat o tom, co je v rámci dění ve městě trápí nebo zajímá.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem rád, že setkávání, které máme pravidelně v Centru aktivních seniorů, už dostává jistý řád. A není to jenom o stížnostech, ale s některými občany se vidíme opakovaně. Spousty věcí se podařilo vyřešit. Těší mě pozitivní zpětná vazba. A zároveň i to, že už občané ví, že když nějaký problém konkrétní zmíní, tak ví, že to nespadne pod koberec. A dříve nebo později se to bude snažit město vyřešit."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Samozřejmě senioři byli hlavně zvědaví na parkování, cesty, dopravu a tak dále, což se pokaždé na tyto věci ptají. Ale také tady padlo senior taxi, což jsme jim sdělili, že bude nový provozovatel senior taxi od nového roku. Tak jsem také chtěla, aby dávali potom podněty, zda jsou s touto službou spokojeni."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Hlavní témata, o kterých se bavíme, bývají často totožné. Je to pořádek, je to třídění odpadů, je to dostupnost služeb, kvalita chodníků, kvalita zimní údržby. Často se občané ptají na konkrétní věci. Proč třeba zavádíme nové kontejnery, co to znamená, že to má ušetřit náklady, že se sníží počet svozů a tak dále."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Také tady byly potom podněty ohledně plýtvání potravinami. Ze školních jídelen, ze zbytků jídel, které děti odevzdávají zpátky do kuchyně. Že by tady mohl být nějaký kontejner na tyto odpady."
Anketa: 1.) "Výborné to bylo, ty připomínky fakt dobré, všechno fajn."
Anketa: 2.) "Přišla jsem s problematikou gastro odpadů, bioodpadů, garáží, parkovacích domů, výsadby stromů." – Jak jste spokojena s odpověďmi? – "Jsem, ale měla jsem toho daleko víc, ale už se na to nedostalo."
Anketa: 3.) "Vždycky se něco nového dozvím a hodně bojuju o novou zastávku autobusovou u městského hřbitova. Je to v dezolátním stavu, ale pan primátor říkal, že pokud bude udělaný nadjezd nad tím, tak se bude řešit ta zastávka. Protože hodně lidí starších nejezdí autem až k obřadní síni. Ta zastávka tam je v dezolátním stavu. Tak za to já bojuju."

Město může díky setkáním zjistit přímou vazbu od veřejnosti na různé projekty, které realizuje.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Podle toho je můžeme třeba i upravovat nebo potom ve zpravodaji, u vás na Polaru a tak dále, se můžeme věnovat těm věcem, kterým lidé třeba úplně tak nerozumí. Nebo nechápou ty kroky. A když je vysvětlíme, tak potom když jim občané porozumí, tak se prosazují mnohem lépe. Protože máme společný cíl. Například ušetřit náklady za svoz dopadů. Těmi konkrétními kroky, které se dějí. A když budeme postupovat společně, tak to bude znamenat výhodu pro město jako takové i pro občany. Určitě v tom pravidelném setkávání budeme pokračovat. A já bych si troufal říct, že mimo CAS to bude v příštím roce pokračovat i v jiných místech ve městě."

Jen v letošním roce se už v Centru aktivních seniorů uskutečnilo s občany šest setkání.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail