Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obchvat Frýdku-Místku sbírá dopravu z průtahu městem. ŘSD řeší i měření hlučnosti

Obchvat Frýdku-Místku jednoznačně ulevil dopravě v centru. Aktuálně mohou lidé vnímat komplikace spojené s uzavírkami a omezeními kvůli některým opravám. Ředitelství silnic a dálnic aktuálně řeší také stížnosti na hluk z obchvatu. Měření pomůže zpracovat dodatečná protihluková opatření.

V posledních dnech se objevují různé názory na vliv obchvatu Frýdku-Místku na dopravu ve městě. Podle vedení magistrátu ale jednoznačně městu ulehčil.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My podle předběžných dat, které máme, víme, že tranzit kamionové dopravy městem, skoro vymizel. Ale hlavně asi o třetinu klesla celková zátěž té hlavní ulice, která byla tím hlavním průtahem. A díky této pozitivní změně mohli začít i ty velké opravy, tranzitem poškozených mostů a cest. A situace, která byla před dvěma lety nemyslitelná, že hlavní bude průjezdná jedním pruhem, dokonce na dvou místech, v současné situaci, může nastat. Protože ta doprava nekolabuje. Právě díky obchvatu."

Zároveň se také objevily také stížnosti na možný nadměrný hluk z obchvatu. Ty už řeší Ředitelství silnic a dálnic.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Podle našich slibů jsme nechali změřit hluk z dopravy na zprovozněném obchvatu Frýdku-Místku. Zakázku nyní zpracovává externí firma, která nám teprve dodá konečné výsledky. Vnímáme samozřejmě stížnosti některých občanů, ovšem směrodatným dokumentem pro stavbu dalších protihlukových opatření, je právě certifikované měření. A teprve na základě objektivní hlukové studie máme právo začít plánovat nové protihlukové stěny nebo navýšené bariéry. Tímto způsobem řešíme stížnosti na hluk například u nedaleké Bašky nebo podél Chlebovic."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já bych chtěl jenom ubezpečit občany. Tak, jak mě kontaktují, že opravdu my nejsme tím, kdo to realizuje, ani kdo realizuje to měření, ani kdo bude dělat ty protihluková opatření. Ale budeme celou svou váhou města a občanů tlačit na ŘSD, aby opravdu vychytalo ta správná místa, aby ta protihluková opatření byla udělána na místech, která opravdu sníží ten hluk v těch okrajových částech a tam se eliminovaly ty negativní vlivy. I když víme a je to potvrzeno, že celkový dopad obchvatu je naprosto pozitivní a to odlehčení, které způsobil městu je obrovské. A dneska můžeme říct, že to město se opravdu nadechlo. Tranzit vymizel a zásadně klesla doprava na té hlavní třídě."

Přesná čísla průjezdnosti městem a zároveň i přes obchvat bude mít Frýdek-Místek k dispozici až v dubnu příštího roku. Tím by měly být jasné reálné dopady otevření obchvatu.

Nahlásit chybu


K tématu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail