Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obří vánoční baňka je novinkou letošní vánoční výzdoby ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Frýdecké i místecké náměstí už mají své vánoční stromy, které bylo ještě potřeba nazdobit vánoční výzdobou. Ta je rozmístěna také po hlavních tazích ve městě. Výzdoba je už několik let tradiční. Ale letos se objevila také novinka v podobě obří třímetrové baňky v parku Pod zámkem.

Původně osmnáctimetrová douglaska tisolistá se připravuje na slavnostní rozsvícení na náměstí Svobody ve Frýdku-Místku.

Anketa: 1.) "Líbí se mi moc a jsem spokojená s tím."
Anketa: 2.) "A ještě, jak bude nazdobený, tak to bude paráda. A jak bude svařák, to bude ještě větší paráda."
Radomír Pecka, vedoucí provozu Veřejné osvětlení TS F-M: "Na náměstí místeckém a frýdeckém jsou dovezeny stromy a jsou ozdobeny potom zase řetězy blikajícími, jsou tam barevné žárovky nějaké a nějaké ty ploché ozdoby taky a koule."

Vánoční stromy rozzáří 50 brokátových hvězd. Letos se ve výzdobě objevily i novinky.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "K vánočnímu a předvánočnímu času tradičně patří výzdoba města. My jsme i letos připravili několik novinek, které ocení zejména naše děti. V parku Pod zámkem jsme umístili krásný nový prvek. Velkou svítící baňku, která slaví úspěch všude. Ve které děti mohou běhat, mohou se schovávat. Doplnili jsme i výzdobu například altánu v místeckém parku Bedřicha Smetany. Ale celkově bude opět to město svítit. Budou dva hlavní vánoční stromy na místeckém a frýdeckém náměstí. A společně třetího prosince rozsvítíme vánoční strom na místeckém náměstí."
Radomír Pecka, vedoucí provozu Veřejné osvětlení TS F-M: "Standardně je nazdoben 8. pěší pluk stromky, TGM, hlavní třídy po celém městě. Stromky i v přilehlých obcích nebo v integrovaných částech obcí. Takové ty ploché ozdoby na stožáry veřejného osvětlení a ty stromky zdobíme."

K nejvýraznějším prvkům budou patřit také tři svítící andělé v parku u Jošta a tři vánočně nasvícené a ozdobené kašny na Zámeckém náměstí, na náměstí Svobody a před podchodem u knihkupectví Kapitola.

Radomír Pecka, vedoucí provozu Veřejné osvětlení TS F-M: "Od loňska se ty andělé dávají do Komenského parku. Jsou tři na jednom místě. Vypadá to mnohem lépe, než když to bývalo rozeseto po městě."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Do budoucna plánujeme, že bychom rozsvěcovali samostatně i strom na frýdeckém náměstí. Pro ty, kteří nemají rádi tolik lidí a tolik akcí kolem. Ale rozsvítíme zvlášť frýdecké i místecké náměstí. Tak, aby si každý našel to, co mu více vyhovuje."

Také letos děti z mateřských a základních škol zdobí jehličnaté stromečky v květináčích před magistrátem.

Nahlásit chybu


K tématu

Rozsvícení vánočního stromu ve Frýdku-Místku opět přilákalo davy lidí

4. prosince 2023 12:20 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu ve Frýdku-Místku si tradičně nenechaly ujít davy lidí. Zahájen tím byl i program Adventního městečka, které nabídne program až do 29. prosince. Chybět nebudou různá hudební vystoupení i pohádková představení pro děti.

Na Masarykově náměstí už svítí vánoční strom. Ostravské Vánoce začaly

25. listopadu 2023 20:06 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Na ostravském centrálním Masarykově náměstí se v sobotu rozsvítil vánoční strom. Letošní ročník Ostravských Vánoc, které potrvají až do 1. ledna příštího roku zahájili přímo na hlavní scéně zástupci statutárního města Ostravy, hlavního partnera akce městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a biskupství ostravsko-opavského. Při slavnostním zahájení si zcela zaplněné náměstí vychutnalo show k rozsvícení vánočního stromu v podání Art Prometheus a na hlavní scéně pak vystoupil Michal Hrůza s kapelou Hrůzy.

Děti nazdobily vánoční stromečky před magistrátem ve Frýdku-Místku

4. prosince 2023 16:27 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hlavní budovu frýdecko-místeckého magistrátu opět krášlí vánoční stromečky. Radnice po loňském úspěchu projektu nabídla městským školám a školkám opět možnost si vyzdobit svůj smrček u vchodu do magistrátu. Zapojilo se 19 školských zařízení.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 15. dubna 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Frýdek-Místek dává dopředu vědět, kde budou strážníci měřit rychlost

Strážníci opět začali měřit rychlost na různých místech Frýdku-Místku. Magistrát o tom dává dopředu vědět. Důvodem měření totiž není být represivní, ale preventivní. A přimět řidiče, aby na rizikových místech dodržovali maximální povolenou rychlost. A například u škol a v obytných zónách, byli více opatrní.

Obří vánoční baňka je novinkou letošní vánoční výzdoby ve Frýdku-Místku
Vydáno 30. listopadu 2023 16:22, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdecké i místecké náměstí už mají své vánoční stromy, které bylo ještě potřeba nazdobit vánoční výzdobou. Ta je rozmístěna také po hlavních tazích ve městě. Výzdoba je už několik let tradiční. Ale letos se objevila také novinka v podobě obří třímetrové baňky v parku Pod zámkem.

Původně osmnáctimetrová douglaska tisolistá se připravuje na slavnostní rozsvícení na náměstí Svobody ve Frýdku-Místku.

Anketa: 1.) "Líbí se mi moc a jsem spokojená s tím."
Anketa: 2.) "A ještě, jak bude nazdobený, tak to bude paráda. A jak bude svařák, to bude ještě větší paráda."
Radomír Pecka, vedoucí provozu Veřejné osvětlení TS F-M: "Na náměstí místeckém a frýdeckém jsou dovezeny stromy a jsou ozdobeny potom zase řetězy blikajícími, jsou tam barevné žárovky nějaké a nějaké ty ploché ozdoby taky a koule."

Vánoční stromy rozzáří 50 brokátových hvězd. Letos se ve výzdobě objevily i novinky.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "K vánočnímu a předvánočnímu času tradičně patří výzdoba města. My jsme i letos připravili několik novinek, které ocení zejména naše děti. V parku Pod zámkem jsme umístili krásný nový prvek. Velkou svítící baňku, která slaví úspěch všude. Ve které děti mohou běhat, mohou se schovávat. Doplnili jsme i výzdobu například altánu v místeckém parku Bedřicha Smetany. Ale celkově bude opět to město svítit. Budou dva hlavní vánoční stromy na místeckém a frýdeckém náměstí. A společně třetího prosince rozsvítíme vánoční strom na místeckém náměstí."
Radomír Pecka, vedoucí provozu Veřejné osvětlení TS F-M: "Standardně je nazdoben 8. pěší pluk stromky, TGM, hlavní třídy po celém městě. Stromky i v přilehlých obcích nebo v integrovaných částech obcí. Takové ty ploché ozdoby na stožáry veřejného osvětlení a ty stromky zdobíme."

K nejvýraznějším prvkům budou patřit také tři svítící andělé v parku u Jošta a tři vánočně nasvícené a ozdobené kašny na Zámeckém náměstí, na náměstí Svobody a před podchodem u knihkupectví Kapitola.

Radomír Pecka, vedoucí provozu Veřejné osvětlení TS F-M: "Od loňska se ty andělé dávají do Komenského parku. Jsou tři na jednom místě. Vypadá to mnohem lépe, než když to bývalo rozeseto po městě."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Do budoucna plánujeme, že bychom rozsvěcovali samostatně i strom na frýdeckém náměstí. Pro ty, kteří nemají rádi tolik lidí a tolik akcí kolem. Ale rozsvítíme zvlášť frýdecké i místecké náměstí. Tak, aby si každý našel to, co mu více vyhovuje."

Také letos děti z mateřských a základních škol zdobí jehličnaté stromečky v květináčích před magistrátem.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000040380/obri-vanocni-banka-je-novinkou-letosni-vanocni-vyzdoby-ve-frydkumistku