Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA Frýdek-Místek dělá s dobrovolníky radost Dárkem pro druhé

Frýdek-Místek |

Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek opět připravila tradiční akci Dárek pro druhé. Zapojily se do ní firmy, školy, ale také dobrovolníci. Někdo například pletl, jiný nakoupil dárky pro osamělé děti nebo seniory. ADRA akci spojuje zároveň s výzvou k hledání nových dobrovolníků do různých programů.

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek organizovalo i letos oblíbenou akci Dárek pro druhé, který přinese radost pro všechny.

Hana Matzke, koordinátorka dobrovolníků: "Letošní akce Dárek pro druhé probíhá již sedmým rokem. Jsme velmi vděčni, že se nám podařilo z řad široké veřejnosti, ale také od firem a základních škol ve Frýdku-Místku a okolí, nasbírat více než 200 dárků pro osamělé seniory nebo pacienty v hospici."
Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Pomáhat se dá různým způsobem. Jsme rádi, že i naši dobrovolníci, kromě toho, že věnují čas druhým, tak se zapojili také do Dárku pro druhé. Třeba některé seniorky pletly ponožky. Právě do nemocnic nebo do domovů pro seniory. To jsme moc rádi, protože ponožky jsou vždycky velmi oblíbené, jako dárek."

Lidé mohli dárky sami vytvořit, nakreslit, napsat nebo koupit. Následně zabalit, ale nezalepovat a přinést do dobrovolnického centra.

Hana Matzke, koordinátorka dobrovolníků: "Vybírali jsme převážně takové věci, které by mohly udělat velkou radost. Nemusely to být velké věci, ale i drobnosti. Jako například ponožky, plyšáci, svíčky. Čaje, káva nebo různé dekorace. Aktuálně se nacházíme v procesu třídění, kdy všechny balíčky dáváme dohromady, abychom je mohli následně rozdistribuovat přesně tam, kam bude potřeba."

Samotným dárkem může být i to, když se někdo rozhodne stát se dobrovolníkem, protože tím pomůže například osamělým seniorům nebo dětem.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Kdyby se někdo k dobrovolníkům chtěl přidat, tak jste vítáni. Pořád přijímáme nové dobrovolníky, kteří chtějí věnovat svůj čas někomu druhému. Hlavně seniorům v domácnostech, kteří hledají parťáky. Aby si společně mohli vypít kávu, mohli si popovídat a mohli jít třeba ven."

ADRA má ve městě 16 dobrovolnických programů, do kterých se mohou zájemci zapojit.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Od dětí v dětských domovech nebo v nemocnici, až právě pro hospic. No a dobrovolníky přijímáme pořád, průběžně v průběhu celého roku, do všech našich dobrovolnických programů."

V současné době ve Frýdku-Místku pomáhá zhruba 200 dobrovolníků.

Nahlásit chybu


K tématu

ADRA chystá další ročník běhu na podporu dobrovolnictví, v MSK bude ve třech městech

15. května 2023 16:36 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Přijďte si ve středu 24. května zaběhat k Faunaparku a podpořit dobrou věc. Dobrovolnické centrum ADRA pořádá další běh s mottem Běžím pro radost. Hlavní je se zaregistrovat a nemusíte ani běžet, ale přijít třeba na procházku nebo běžce jen podpořit. Výtěžek půjde na podporu dobrovolnictví.

ADRA Frýdek-Místek hledá dobrovolníky a připomíná Světový den porozumění autismu

Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek se připojila ke Světovému dni porozumění autismu. Už několik let pomáhá rodinám s autistickými dětmi a zároveň hledá dobrovolníky, kteří by se chtěli zapojit do práce s těmito klienty.

ADRA Frýdek-Místek připravila další tábor pro děti s autismem

27. července 2023 12:46 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Děti s poruchou autistického spektra si opět užily týden plný her a zábavy. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek pro ně totiž připravilo tradiční letní příměstský tábor. Hlavní stanoviště měli táborníci tradičně ve Faunaparku, ale i letos nechyběly ani atraktivní výlety.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

ADRA Frýdek-Místek dělá s dobrovolníky radost Dárkem pro druhé
Vydáno 18. prosince 2023 11:05, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek opět připravila tradiční akci Dárek pro druhé. Zapojily se do ní firmy, školy, ale také dobrovolníci. Někdo například pletl, jiný nakoupil dárky pro osamělé děti nebo seniory. ADRA akci spojuje zároveň s výzvou k hledání nových dobrovolníků do různých programů.

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek organizovalo i letos oblíbenou akci Dárek pro druhé, který přinese radost pro všechny.

Hana Matzke, koordinátorka dobrovolníků: "Letošní akce Dárek pro druhé probíhá již sedmým rokem. Jsme velmi vděčni, že se nám podařilo z řad široké veřejnosti, ale také od firem a základních škol ve Frýdku-Místku a okolí, nasbírat více než 200 dárků pro osamělé seniory nebo pacienty v hospici."
Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Pomáhat se dá různým způsobem. Jsme rádi, že i naši dobrovolníci, kromě toho, že věnují čas druhým, tak se zapojili také do Dárku pro druhé. Třeba některé seniorky pletly ponožky. Právě do nemocnic nebo do domovů pro seniory. To jsme moc rádi, protože ponožky jsou vždycky velmi oblíbené, jako dárek."

Lidé mohli dárky sami vytvořit, nakreslit, napsat nebo koupit. Následně zabalit, ale nezalepovat a přinést do dobrovolnického centra.

Hana Matzke, koordinátorka dobrovolníků: "Vybírali jsme převážně takové věci, které by mohly udělat velkou radost. Nemusely to být velké věci, ale i drobnosti. Jako například ponožky, plyšáci, svíčky. Čaje, káva nebo různé dekorace. Aktuálně se nacházíme v procesu třídění, kdy všechny balíčky dáváme dohromady, abychom je mohli následně rozdistribuovat přesně tam, kam bude potřeba."

Samotným dárkem může být i to, když se někdo rozhodne stát se dobrovolníkem, protože tím pomůže například osamělým seniorům nebo dětem.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Kdyby se někdo k dobrovolníkům chtěl přidat, tak jste vítáni. Pořád přijímáme nové dobrovolníky, kteří chtějí věnovat svůj čas někomu druhému. Hlavně seniorům v domácnostech, kteří hledají parťáky. Aby si společně mohli vypít kávu, mohli si popovídat a mohli jít třeba ven."

ADRA má ve městě 16 dobrovolnických programů, do kterých se mohou zájemci zapojit.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků: "Od dětí v dětských domovech nebo v nemocnici, až právě pro hospic. No a dobrovolníky přijímáme pořád, průběžně v průběhu celého roku, do všech našich dobrovolnických programů."

V současné době ve Frýdku-Místku pomáhá zhruba 200 dobrovolníků.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000040658/adra-frydekmistek-dela-s-dobrovolniky-radost-darkem-pro-druhe