Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děvčata i trenér Ju Jitsu přivezli do Frýdku-Místku 7 medailí z mistrovství světa

Frýdek-Místek |

3 zlaté, jedna stříbrná a tři bronzové medaile. To je velkolepý úspěch dvou mladých dívek a jejich trenéra z frýdecko-místecké Akademie japonského Ju Jitsu. Tým totiž přivezl tyto medaile z mistrovství světa v Lotyšsku.

Valérie, Krystýna i jejich trenér Honza jsou opravdovými přeborníky v japonském Ju Jitsu. Trojice z Frýdku-Místku se dostala na mistrovství světa v Lotyšsku, kde posbírali několik cenných kovů.

Jan Paldus, Akademie japonského Ju Jitsu: "Myslím si, že jsme neudělali rozhodně ostudu, protože jsme přivezli jak zlaté, tak bronzové a stříbrné medaile."
Valérie Pudová, účastnice MS v Lotyšku: "Bylo to náročné, jak fyzicky, tak i psychicky. Fyzicky tři závodní dny. Pořád příprava byla náročná. Nebyli jsme s rodinou tolik. A osobní kontakt. Byla jenom škola, trénink, ráno jsme jeli na trénink, potom do školy, a ze školy na další trénink. Úplně omezeni v kontaktu se všemi, to na tom bylo náročné. Ale potom jsme vyhrály."
Kristýna Zsigrai, účastnice MS v Lotyšku: "Bylo to určitě těžké, se stresem, psychicky i fyzicky. Byly to fakt turnaje, které prodloužení. Ale dopadlo to, tak, jak to dopadlo. Takže jsem šťastná."
Jan Paldus, Akademie japonského Ju Jitsu: "Ten turnaj byl pro nás hrozně náročný, protože byly to tři různé disciplíny ve třech dnech. Takže jednak to cestování bylo dlouhé a náročné. Připravit se potom na turnaj, dlouhodobá příprava a výsledky jsme přivezli si myslím skvělé."

Kristýna získala dvě bronzové medaile a Valérie vybojovala dokonce dvě zlata a jedno stříbro.

Valérie Pudová, účastnice MS v Lotyšku: "To bylo do váhových kategorií. Podle váhy a věku. A výkonnosti."
Kristýna Zsigrai, účastnice MS v Lotyšku: "Já jsem měla v kategorii osm soupeřek. A vyhrála jsem asi 3 zápasy a potom jsem prohrála bohužel s Ukrajinkou."

Medaile přivezl i trenér, který ve své kategorii získal zlato a stříbro.

Jan Paldus, Akademie japonského Ju Jitsu: "My jsme se nominovali na mistrovství světa díky tomu, že jsme přivezli medaile z mistrovství Evropy, které probíhalo na Slovensku. A teďka teda Lotyško a samozřejmě budeme pokračovat dál. Protože vypadá to velmi dobře. A Combat Jiu-Jitsu by se mělo zapsat i pod SportAccord Combat Games, což je taková olympiáda neolympijských bojových sportů."

Obě děvčata by se bojovým sportům chtěla věnovat i dál.

Valérie Pudová, účastnice MS v Lotyšku: "Já bych chtěla něco v kleci. Určitě vyhrát, nějaký MMA zápas, ale to uvidíme, jak vyvrbí teď v následující době."
Kristýna Zsigrai, účastnice MS v Lotyšku: "Chtěla bych se tomu věnovat i do budoucna. Teď mám za sebou to mistrovství světa, což je pro mě nějaký dosažený cíl. A v plánu asi MMA zápas, pokud by to nějakým způsobem šlo."

Tento úspěch určitě ještě více zpopularizuje Akademii japonského Ju jitsu ve Frýdku-Místku. Ta má aktuálně zhruba 100 členů a chce se dál rozvíjet.

Nahlásit chybu


K tématu

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu

13. července 2023 13:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.

Skupina TST Straník tančí světově

5. července 2023 7:28 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Taneční klub TST, který trénuje ve Straníku, dokázal, že ve street dance patří ke světové špičce. Dva roky po sobě se probojoval na mistrovství světa. Po loňském bronzu si letos přivezl titul vicemistrů.

Děti soutěžily O šachového krále a královnu Frýdku-Místku

17. července 2023 16:22 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Akce Prázdniny ve městě baví děti ve Frýdku-Místku v různých sportech a kreativní činnosti. Dokonce se mohly zúčastnit i turnaje O šachového krále a královnu. A zájem byl opravdu velký. Desítky chlapců a dívek mezi sebou poměřili schopnosti ve dvou věkových kategoriích.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Děvčata i trenér Ju Jitsu přivezli do Frýdku-Místku 7 medailí z mistrovství světa
Vydáno 18. prosince 2023 16:16, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
3 zlaté, jedna stříbrná a tři bronzové medaile. To je velkolepý úspěch dvou mladých dívek a jejich trenéra z frýdecko-místecké Akademie japonského Ju Jitsu. Tým totiž přivezl tyto medaile z mistrovství světa v Lotyšsku.

Valérie, Krystýna i jejich trenér Honza jsou opravdovými přeborníky v japonském Ju Jitsu. Trojice z Frýdku-Místku se dostala na mistrovství světa v Lotyšsku, kde posbírali několik cenných kovů.

Jan Paldus, Akademie japonského Ju Jitsu: "Myslím si, že jsme neudělali rozhodně ostudu, protože jsme přivezli jak zlaté, tak bronzové a stříbrné medaile."
Valérie Pudová, účastnice MS v Lotyšku: "Bylo to náročné, jak fyzicky, tak i psychicky. Fyzicky tři závodní dny. Pořád příprava byla náročná. Nebyli jsme s rodinou tolik. A osobní kontakt. Byla jenom škola, trénink, ráno jsme jeli na trénink, potom do školy, a ze školy na další trénink. Úplně omezeni v kontaktu se všemi, to na tom bylo náročné. Ale potom jsme vyhrály."
Kristýna Zsigrai, účastnice MS v Lotyšku: "Bylo to určitě těžké, se stresem, psychicky i fyzicky. Byly to fakt turnaje, které prodloužení. Ale dopadlo to, tak, jak to dopadlo. Takže jsem šťastná."
Jan Paldus, Akademie japonského Ju Jitsu: "Ten turnaj byl pro nás hrozně náročný, protože byly to tři různé disciplíny ve třech dnech. Takže jednak to cestování bylo dlouhé a náročné. Připravit se potom na turnaj, dlouhodobá příprava a výsledky jsme přivezli si myslím skvělé."

Kristýna získala dvě bronzové medaile a Valérie vybojovala dokonce dvě zlata a jedno stříbro.

Valérie Pudová, účastnice MS v Lotyšku: "To bylo do váhových kategorií. Podle váhy a věku. A výkonnosti."
Kristýna Zsigrai, účastnice MS v Lotyšku: "Já jsem měla v kategorii osm soupeřek. A vyhrála jsem asi 3 zápasy a potom jsem prohrála bohužel s Ukrajinkou."

Medaile přivezl i trenér, který ve své kategorii získal zlato a stříbro.

Jan Paldus, Akademie japonského Ju Jitsu: "My jsme se nominovali na mistrovství světa díky tomu, že jsme přivezli medaile z mistrovství Evropy, které probíhalo na Slovensku. A teďka teda Lotyško a samozřejmě budeme pokračovat dál. Protože vypadá to velmi dobře. A Combat Jiu-Jitsu by se mělo zapsat i pod SportAccord Combat Games, což je taková olympiáda neolympijských bojových sportů."

Obě děvčata by se bojovým sportům chtěla věnovat i dál.

Valérie Pudová, účastnice MS v Lotyšku: "Já bych chtěla něco v kleci. Určitě vyhrát, nějaký MMA zápas, ale to uvidíme, jak vyvrbí teď v následující době."
Kristýna Zsigrai, účastnice MS v Lotyšku: "Chtěla bych se tomu věnovat i do budoucna. Teď mám za sebou to mistrovství světa, což je pro mě nějaký dosažený cíl. A v plánu asi MMA zápas, pokud by to nějakým způsobem šlo."

Tento úspěch určitě ještě více zpopularizuje Akademii japonského Ju jitsu ve Frýdku-Místku. Ta má aktuálně zhruba 100 členů a chce se dál rozvíjet.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000040670/devcata-i-trener-ju-jitsu-privezli-do-frydkumistku-7-medaili-z-mistrovstvi-sveta