Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku uvedli v život v roce 2023 několik sociálních projektů

Frýdek-Místek |

Příspěvky na obědy pro školáky. Práce pro lidi bez domova. Nebo úprava přidělování sociálních bytů. Náměstkyně primátora Frýdku-Místku Leona Sárkőziová zhodnotila úspěšné projekty roku 2023.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Já si myslím, že největší úspěch máme s projektem příspěvek na obědy do základních škol. Protože to byl náš volební program, který jsme splnili. A již nyní víme, že tento projekt má velký úspěch. Teď je do něj přihlášeno přes 400 dětí. A z čeho mám největší radost, tak 70 dětí jsou děti, které vůbec na obědy nechodily."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Dalším projektem byla Stravenka Frýdek-Místek. To je projekt, který se spustil na podzim. A jednalo se o opětovné začlenění lidí bez domova do pracovního procesu. To se nám také podařilo. Opravdu máme zpětnou vazbu z Azylového domu Bethel, kdy pravidelně každé úterý se uklízí. Vždycky je přihlášeno minimálně 4 až 5 lidí. Takže také si myslím, že to je velmi úspěšný projekt. A samozřejmě budeme chtít, aby i tento projekt pokračoval i v příštím roce."

Náměstkyně spolu se sociálním odborem nedávno připravila změny zásad přidělování bytů v režimu sociálního bydlení.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Pro mě je to takové zlomové, protože se nám konečně podařilo změnit něco, co bylo zastaralé, dlouhodobě, deset let nebo možná i více. A už nebyly aktualizovány. A hlavní změna, která v tom je, tak že byty v držení sociálního bydlení budou přidělovány pouze na dobu určitou, jenom na 3 roky. Aby právě se ta poptávka změnila. Aby to využívali lidé, kteří mají sociální problém. Dostali se do nějaké svízelné sociální situace. A ty 3 roky jsou podle mě dostačující na to, aby se jim tento problém podařilo vyřešit a posunout se dál."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Také mám radost, že se nám povedlo vrátit do ulic asistenty prevence kriminality. To bylo schváleno radou města na jaře. Nyní máme dva asistenty prevence kriminality, kteří pravidelně dělají pochůzky po městě. Snaží se dohlížet na pořádek ve městě. Zpětná vazba od lidí je velmi zajímavá. Lidé si to chválí, jsou rádi, že tyto asistenty máme. Pomáhají například, když se objeví někde bezdomovci, tak i tyto situace. Neřeší žádné přestupky, ale takové ty méně závažné věci."

Tématem posledních dní bylo také senior taxi, které od nového roku vysoutěžilo nového a výhodnějšího poskytovatele.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Samozřejmě senioři mají obavy, zda bude tato služba fungovat tak, jako v minulosti, protože byli velmi spokojeni. My samozřejmě klademe důraz na to, aby tato služba fungovala úplně stejně. Aby nebyl žádný problém, ani žádné výpadky. V případě, že by nebyl poskytovatel, který nabídl výhodnější nabídku, schopen tu práci vykonávat tak, jak bychom očekávali, byli by na něj stížnosti nebo nějaké problémy, tak automaticky přejde poskytování této služby na původního poskytovatele."

V roce 2024 zůstane také zachována finanční podpora všech doposud fungujících sociálních služeb ve městě.

Nahlásit chybu


K tématu

Sociální projekty ve Frýdku-Místku budou pokračovat i pod novým náměstkem

Výstavba Alzheimer centra, Domovinky i nového krizového bydlení Bethel. Ale také rozvoj služeb pro seniory a matky s dětmi. To jsou projekty, ve kterých chce ve Frýdku-Místku pokračovat nově zvolený náměstek pro sociální oblast.

Seniortaxi má ve Frýdku-Místku nového dopravce, podmínky pro klienty se nemění

Seniortaxi je ve Frýdku-Místku stále oblíbenější služba. Měsíčně ji využije na 400 zájemců. Od letošního roku jezdí po městě nový poskytovatel. Pro občany se nic nemění, jen si budou zvykat na nové řidiče. Zároveň je ale potřeba, aby měli vždy u sebe průkazky, které je opravňují k přepravě.

O Senior taxi je v Karviné čím dál větší zájem

11. května 2024 17:12 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Senioři, kteří v Karviné využívají službu Senior taxi, nebudou muset vyřizovat na úřadě průkazky každý rok. Odbor sociální jejich platnost nově prodlužuje na tři roky.


Policisté zakročili proti mladíkovi, který si vykračoval poblíž šampionátu s kuličkovým samopalem

Včera 13:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Jak postupují policisté proti podezřelému s dlouhou střelnou zbraní si mohl na vlastní kůži vyzkoušet 18letý mladík z Ostravy. Nedaleko haly, kde se právě odehrává hokejové mistrovství světa, procházel s airsoftovou maketou samopalu.

Budoucí zdravotníci skládali praktické maturitní zkoušky

Včera 10:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Studenti středních zdravotnických škol skládali praktické maturitní zkoušky v Nemocnici Třinec.

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře

Včera 10:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Na Lodičkách v Karviné se konal triatlon Boženy Němcové. Jednou z disciplín bylo veslování

18. května 2024 16:52 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Volnočasový areál Lodičky patřil na jeden den sportovním nadšencům. Konal se tady netradiční triatlon. Jednou z jeho disciplín bylo veslování, podívejte se na reportáž.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

18. května 2024 9:39 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

17. května 2024 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

17. května 2024 13:28 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Ve Frýdku-Místku uvedli v život v roce 2023 několik sociálních projektů
Vydáno 28. prosince 2023 11:36, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Příspěvky na obědy pro školáky. Práce pro lidi bez domova. Nebo úprava přidělování sociálních bytů. Náměstkyně primátora Frýdku-Místku Leona Sárkőziová zhodnotila úspěšné projekty roku 2023.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Já si myslím, že největší úspěch máme s projektem příspěvek na obědy do základních škol. Protože to byl náš volební program, který jsme splnili. A již nyní víme, že tento projekt má velký úspěch. Teď je do něj přihlášeno přes 400 dětí. A z čeho mám největší radost, tak 70 dětí jsou děti, které vůbec na obědy nechodily."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Dalším projektem byla Stravenka Frýdek-Místek. To je projekt, který se spustil na podzim. A jednalo se o opětovné začlenění lidí bez domova do pracovního procesu. To se nám také podařilo. Opravdu máme zpětnou vazbu z Azylového domu Bethel, kdy pravidelně každé úterý se uklízí. Vždycky je přihlášeno minimálně 4 až 5 lidí. Takže také si myslím, že to je velmi úspěšný projekt. A samozřejmě budeme chtít, aby i tento projekt pokračoval i v příštím roce."

Náměstkyně spolu se sociálním odborem nedávno připravila změny zásad přidělování bytů v režimu sociálního bydlení.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Pro mě je to takové zlomové, protože se nám konečně podařilo změnit něco, co bylo zastaralé, dlouhodobě, deset let nebo možná i více. A už nebyly aktualizovány. A hlavní změna, která v tom je, tak že byty v držení sociálního bydlení budou přidělovány pouze na dobu určitou, jenom na 3 roky. Aby právě se ta poptávka změnila. Aby to využívali lidé, kteří mají sociální problém. Dostali se do nějaké svízelné sociální situace. A ty 3 roky jsou podle mě dostačující na to, aby se jim tento problém podařilo vyřešit a posunout se dál."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Také mám radost, že se nám povedlo vrátit do ulic asistenty prevence kriminality. To bylo schváleno radou města na jaře. Nyní máme dva asistenty prevence kriminality, kteří pravidelně dělají pochůzky po městě. Snaží se dohlížet na pořádek ve městě. Zpětná vazba od lidí je velmi zajímavá. Lidé si to chválí, jsou rádi, že tyto asistenty máme. Pomáhají například, když se objeví někde bezdomovci, tak i tyto situace. Neřeší žádné přestupky, ale takové ty méně závažné věci."

Tématem posledních dní bylo také senior taxi, které od nového roku vysoutěžilo nového a výhodnějšího poskytovatele.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Samozřejmě senioři mají obavy, zda bude tato služba fungovat tak, jako v minulosti, protože byli velmi spokojeni. My samozřejmě klademe důraz na to, aby tato služba fungovala úplně stejně. Aby nebyl žádný problém, ani žádné výpadky. V případě, že by nebyl poskytovatel, který nabídl výhodnější nabídku, schopen tu práci vykonávat tak, jak bychom očekávali, byli by na něj stížnosti nebo nějaké problémy, tak automaticky přejde poskytování této služby na původního poskytovatele."

V roce 2024 zůstane také zachována finanční podpora všech doposud fungujících sociálních služeb ve městě.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000040740/ve-frydkumistku-uvedli-v-zivot-v-roce-2023-nekolik-socialnich-projektu