Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pobočky Turistického informačního centra Frýdek-Místek projdou kompletní rekonstrukcí

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek začal s velkou rekonstrukcí poboček turistického informačního centra. Aktuálně se pracuje na Zámeckém náměstí. Pobočka na náměstí Svobody je v provozu. Modernizace obou poboček vyjde na 7,5 milionu korun. Zhruba 70 procent nákladů ale pokryje dotace.

Frýdecká pobočka Turistického informačního centra na Zámeckém náměstí se proměnila v jedno velké staveniště. Aktuálně totiž probíhá její rekonstrukce. Město ji rozjelo v souvislosti s plánem modernizace poboček.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době probíhá rekonstrukce turistických informačních center ve Frýdku a v Místku. S tím, že jsme začali frýdeckou pobočkou, která je v současné době uzavřena. A bude se rekonstruovat. Až bude dokončena rekonstrukce této pobočky, tak započne rekonstrukce pobočky místecké. Tak, aby vždycky byla alespoň jedna pobočka funkční a přístupná občanům, návštěvníkům Frýdku-Místku a tím pádem jsme udrželi tak požadovaný provoz."
Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Po dobu, po kterou potrvá rekonstrukce, jsou veškeré služby dostupné tady na naší pobočce v Místku na náměstí Svobody 6. Návštěvníci si tak mohou zakoupit suvenýry s tematikou Frýdku-Místku a Beskyd, vstupenky na kulturní a sportovní akce, získat spoustu tipů na výlety, různé propagační materiály a programy. Nechat si okopírovat nebo zalaminovat dokumenty a současně je místecká pobočka také dočasným sběrným místem pro výlep plakátů."

Na rekonstrukci každé pobočky má stavební firma tři měsíce. Frýdecká by měla být hotová v průběhu května.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Náklady na rekonstrukci obou poboček činí 7,5 milionů korun s tím, že dotace je 5 milionů. Rekonstrukce probíhá, protože byla potřeba modernizace těchto poboček. My jsme zapojeni do Technotrasy Moravskoslezského kraje, tak napojení na informační technologie, celkově vzhled těch poboček se přibližuje tomu modernímu světu, tomu fungování turistických informačních center ve světě."

I přes mírné stavební omezení se turistické informační centrum připravuje na sezónu, kdy i letos chystá řadu akcí.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Za měsíc nás čekají Velikonoce, kdy nás budou moci lidé navštívit na našem stánku hned první den Velikonočního městečka, kde pro ně připravujeme ukázky pletení pomlázek, dětské dílničky a po celý týden budou moci vyrazit do Sadů Bedřicha Smetany na Velikonoční stezku. Dále nás čeká 18. května Frýdek-Místek na cestách na Olešné a připravujeme novinky v rámci projektu Po stopách textilek, kdy rozšíříme nabídku komentovaných prohlídek i na místeckou část s návštěvou Devy, kde se šijí oděvy pro záchranné složky. A v neposlední řadě, po loňské úspěšné premiéře, se podíváme v několika termínech i do cvičné štoly ve Staříči. A na co nesmím zapomenout, tak je i náš Gastrofestival, který se bude konat v srpnu."

Veškeré informace získají lidé osobně na pobočkách nebo na internetových stránkách visitfm.cz a ticfm.cz.

Nahlásit chybu


K tématu

Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí bude letos hledat nejlepší zelňačku

14. srpna 2023 15:49 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se opět připravuje na jeden z největších gastrofestivalů. Ožije jím historické centrum kolem zámku a náměstí. Pořadatelé slibují na 60 stánků s dobrým jídlem a pitím a další program. Vystoupí známé osobnosti a také se bude vařit a následně hodnocením hledat nejlepší zelňačka.

Masopustní jarmark ve Frýdku-Místku letos zve na bohatý program

Náměstí Svobody ve Frýdku-Místku ožije v sobotu 3. února Masopustním jarmarkem. Program pro malé i velké bude opět ve znamení několika masopustních průvodů s maskami. Řezník Krkovička ukáže a povypráví, jak se bourá prasátko. A nebudou chybět ani stánky s tradičními farmářskými a zabijačkovými produkty.

Turistické akce, veřejné sbírky, trhy nebo projekt Podnikej F-M ve Frýdku-Místku v roce 2023

25. prosince 2023 13:16 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Úspěšné farmářské trhy i turistické prohlídky po areálech bývalé textilky Slezan. Nebo také akademie podnikej F-M nebo oblíbená sbírka Daruj F-M. Rok 2023 zhodnotil ze své pozice ve městě náměstek Jakub Míček.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 15. dubna 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Frýdek-Místek dává dopředu vědět, kde budou strážníci měřit rychlost

Strážníci opět začali měřit rychlost na různých místech Frýdku-Místku. Magistrát o tom dává dopředu vědět. Důvodem měření totiž není být represivní, ale preventivní. A přimět řidiče, aby na rizikových místech dodržovali maximální povolenou rychlost. A například u škol a v obytných zónách, byli více opatrní.

Pobočky Turistického informačního centra Frýdek-Místek projdou kompletní rekonstrukcí
Vydáno 26. února 2024 16:31, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek začal s velkou rekonstrukcí poboček turistického informačního centra. Aktuálně se pracuje na Zámeckém náměstí. Pobočka na náměstí Svobody je v provozu. Modernizace obou poboček vyjde na 7,5 milionu korun. Zhruba 70 procent nákladů ale pokryje dotace.

Frýdecká pobočka Turistického informačního centra na Zámeckém náměstí se proměnila v jedno velké staveniště. Aktuálně totiž probíhá její rekonstrukce. Město ji rozjelo v souvislosti s plánem modernizace poboček.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době probíhá rekonstrukce turistických informačních center ve Frýdku a v Místku. S tím, že jsme začali frýdeckou pobočkou, která je v současné době uzavřena. A bude se rekonstruovat. Až bude dokončena rekonstrukce této pobočky, tak započne rekonstrukce pobočky místecké. Tak, aby vždycky byla alespoň jedna pobočka funkční a přístupná občanům, návštěvníkům Frýdku-Místku a tím pádem jsme udrželi tak požadovaný provoz."
Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Po dobu, po kterou potrvá rekonstrukce, jsou veškeré služby dostupné tady na naší pobočce v Místku na náměstí Svobody 6. Návštěvníci si tak mohou zakoupit suvenýry s tematikou Frýdku-Místku a Beskyd, vstupenky na kulturní a sportovní akce, získat spoustu tipů na výlety, různé propagační materiály a programy. Nechat si okopírovat nebo zalaminovat dokumenty a současně je místecká pobočka také dočasným sběrným místem pro výlep plakátů."

Na rekonstrukci každé pobočky má stavební firma tři měsíce. Frýdecká by měla být hotová v průběhu května.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Náklady na rekonstrukci obou poboček činí 7,5 milionů korun s tím, že dotace je 5 milionů. Rekonstrukce probíhá, protože byla potřeba modernizace těchto poboček. My jsme zapojeni do Technotrasy Moravskoslezského kraje, tak napojení na informační technologie, celkově vzhled těch poboček se přibližuje tomu modernímu světu, tomu fungování turistických informačních center ve světě."

I přes mírné stavební omezení se turistické informační centrum připravuje na sezónu, kdy i letos chystá řadu akcí.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Za měsíc nás čekají Velikonoce, kdy nás budou moci lidé navštívit na našem stánku hned první den Velikonočního městečka, kde pro ně připravujeme ukázky pletení pomlázek, dětské dílničky a po celý týden budou moci vyrazit do Sadů Bedřicha Smetany na Velikonoční stezku. Dále nás čeká 18. května Frýdek-Místek na cestách na Olešné a připravujeme novinky v rámci projektu Po stopách textilek, kdy rozšíříme nabídku komentovaných prohlídek i na místeckou část s návštěvou Devy, kde se šijí oděvy pro záchranné složky. A v neposlední řadě, po loňské úspěšné premiéře, se podíváme v několika termínech i do cvičné štoly ve Staříči. A na co nesmím zapomenout, tak je i náš Gastrofestival, který se bude konat v srpnu."

Veškeré informace získají lidé osobně na pobočkách nebo na internetových stránkách visitfm.cz a ticfm.cz.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000041729/pobocky-turistickeho-informacniho-centra-frydekmistek-projdou-kompletni-rekonstrukci