Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek vyjednal pro obyvatele podmínky parkování u Tesca na Slezské

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek dohodl nové podmínky parkování u malého Tesca na Slezské. Řidiči budou moci parkoviště u obchodu využít mimo otevírací dobu. Zároveň ještě letos město vybuduje nové parkoviště u Sekerovy vily, které je od prodejny naproti přes cestu.

Parkoviště u prodejny Tesco na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je soukromý pozemek, kde by měli parkovat správně pouze zákazníci. Jelikož parkoviště dlouhodobě obsazovali na celé dny i zdejší obyvatelé, chtěl provozovatel místo opatřit závorou. Nakonec se ale dohodl s městem na kompromisu.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Parkování ve městě způsobuje mnoho problémů a nejvíce ho vnímají obyvatelé jednotlivých sídlišť. Nejinak tomu je na sídlišti Slezská, kde funguje i soukromé parkoviště malého Tesca. Tam hrozilo, že to parkoviště by bylo uzavřeno pro veřejnost, pro obyvatele Slezské. Proto jsme vstoupili v jednání a jsem rád, že jsme dospěli ke kompromisu, kdy to parkoviště zůstane stále otevřené."
Iva Pavlousková, mluvčí Tesco Stores ČR: "Jsme si vědomi, že situace s parkováním na sídlišti je pro občany, kteří jsou často zároveň našimi zákazníky, velmi komplikovaná. Umožníme proto na základě konstruktivního a vstřícného jednání s vedením města v nočních hodinách využití našeho parkoviště místním obyvatelům. Zároveň tímto prosíme veřejnost o respektování stanovených pravidel, neboť v součinnosti s městkou policií budou aktivně vymáhána. Věříme, že nová pravidla přispějí ke snazšímu parkování pro naše zákazníky a parkoviště zároveň bude moci zůstat i nadále přístupné a uleví tak obyvatelům, kteří v nočních hodinách neměli kde zaparkovat."

Nová pravidla začnou platit od poloviny května. Obchodník se zaměří se na vozy, které dlouhodobě zabírají místa na parkovišti během otevírací doby prodejny. Řidiči těchto vozů mohou být pokutováni městskou policií, případně jejich vůz může být odtažen provozovatelem parkoviště.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Ve spolupráci s městskou policií se budeme snažit udržet ten provoz přes den, kdy by mělo být prioritně pro návštěvníky toho obchodu. Rádi bychom dosáhli toho, aby tam někdo nestál třeba celý týden. Aby opravdu to parkoviště sloužilo tomu obchodu. A věřím, že společně s novým parkovištěm vedle Sekerovy vily, to přispěje tomu, aby ta situace ohledně parkování byla na Slezské příjemnější."

40 parkovacích míst vznikne na nevyužité ploše mezi vilou a prodejnou. Půjde o ekologické parkoviště s výraznými prvky zeleně. Práce by měly začít do konce května a hotovo bude během několika měsíců.

Nahlásit chybu


K tématu

Pod estakádou ve Frýdku-Místku jsou první oficiální parkovací místa

31. července 2023 12:55 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Plocha pod estakádou ve Frýdku-Místku získává oficiální parkovací místa. Původně neorganizované parkoviště kamionů a odkladiště návěsů dostalo první parkovací čáry a také koridor pro chodce a cyklisty. Parkoviště je zdarma a má být hlavně pro osobní auta a dodávky.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Frýdek-Místek dočasně omezil parkování na Zámeckém náměstí

21. září 2023 16:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek na zkoušku omezil parkování ve středu Zámeckého náměstí. Připojilo se tak k Evropskému týdnu mobility, jehož smyslem je upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná k životnímu prostředí. O další podobě parkování na náměstí chce město ještě dál jednat.


Hasiči stále odklízejí následky bouřek. Povolal je krizový štáb v Českém Těšíně

Včera 11:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky, které přišly na začátku víkendu napáchaly poměrně velké škody. Hasiči je odstraňovali celou sobotu. V Českém Těšíně je krizový štáb povolal na pomoc i v neděli.

Budoucí zdravotní sestry školily v první pomoci osmáky

22. června 2024 14:06 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

První pomoc by měl umět poskytnout každý. To je myšlenka, kterou se žákům základních škol snaží vštípit jen o něco starší studentky zdravotnické školy. Vedou kurzy, které jsou založeny na praktických nácvicích, a přidávají i vlastní zkušenosti.

Frýdlantští skauti pořádali šifrovací soutěž, účastníky provedla přírodou i městem

Zajímavou a poměrně náročnou soutěž uspořádali skauti z Frýdlantu. Nazvali ji Nočník, protože končila až ve večerních hodinách. Kudy vede trasa, museli vyluštit z různě komplikovaných šifer.

Následky silné bouře opět zaměstnávají hasiče po celém regionu, nejčastěji zasahují u polámaných a vyvrácených stromů

22. června 2024 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prošly přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr lámal a vyvracel stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají i během soboty opět plno práce.

V Karviné-Starém Městě se opravuje místní komunikace

22. června 2024 14:01 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

V těchto dnech probíhají práce na náměstí Ondry Foltýna v Karviné-Starém Městě. Je o opravu silnice, která si vyžádala i dopravní omezení.

Cyklistu na Bruntálsku našli u kola v bezvědomí, byl vážně zraněn

Včera 8:16 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u vážně zraněného cyklisty poblíž Jindřichova na Bruntálsku. Našli ho v bezvědomí a vážně zraněného u kola na cyklostezce. Do nemocnice ho přepravil vrtulník.

Skvělá atmosféra, koncerty, besedy, dobré jídlo. Opavu ovládl tradiční multižánrový festival Slunovrat

22. června 2024 20:01 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Tisíce lidí se v Opavě každým rokem baví na letním multižánrovém festivalu Slunovrat. Nabízí nejen kvalitní hudbu, ale i kulturu a gastronomii. Na své si tak v historickém centru města přijdou jak dospělí, tak i děti.

Sanatorium v Jablunkově slaví 100 let, nemocných s tuberkulózou už je jen minimum

22. června 2024 10:12 | Jablunkov | Libor Běčák | Beskydský expres

Jediné plicní sanatorium zaměřené na léčbu tuberkulózy v Beskydech letos slaví 100 let svého působení. V Jablunkově si výročí připomněli zdravotníci, zástupci města i kraje, který zařízení provozuje.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

21. června 2024 17:00 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

21. června 2024 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

19. června 2024 11:33 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Frýdek-Místek vyjednal pro obyvatele podmínky parkování u Tesca na Slezské
Vydáno 2. května 2024 10:32, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek dohodl nové podmínky parkování u malého Tesca na Slezské. Řidiči budou moci parkoviště u obchodu využít mimo otevírací dobu. Zároveň ještě letos město vybuduje nové parkoviště u Sekerovy vily, které je od prodejny naproti přes cestu.

Parkoviště u prodejny Tesco na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je soukromý pozemek, kde by měli parkovat správně pouze zákazníci. Jelikož parkoviště dlouhodobě obsazovali na celé dny i zdejší obyvatelé, chtěl provozovatel místo opatřit závorou. Nakonec se ale dohodl s městem na kompromisu.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Parkování ve městě způsobuje mnoho problémů a nejvíce ho vnímají obyvatelé jednotlivých sídlišť. Nejinak tomu je na sídlišti Slezská, kde funguje i soukromé parkoviště malého Tesca. Tam hrozilo, že to parkoviště by bylo uzavřeno pro veřejnost, pro obyvatele Slezské. Proto jsme vstoupili v jednání a jsem rád, že jsme dospěli ke kompromisu, kdy to parkoviště zůstane stále otevřené."
Iva Pavlousková, mluvčí Tesco Stores ČR: "Jsme si vědomi, že situace s parkováním na sídlišti je pro občany, kteří jsou často zároveň našimi zákazníky, velmi komplikovaná. Umožníme proto na základě konstruktivního a vstřícného jednání s vedením města v nočních hodinách využití našeho parkoviště místním obyvatelům. Zároveň tímto prosíme veřejnost o respektování stanovených pravidel, neboť v součinnosti s městkou policií budou aktivně vymáhána. Věříme, že nová pravidla přispějí ke snazšímu parkování pro naše zákazníky a parkoviště zároveň bude moci zůstat i nadále přístupné a uleví tak obyvatelům, kteří v nočních hodinách neměli kde zaparkovat."

Nová pravidla začnou platit od poloviny května. Obchodník se zaměří se na vozy, které dlouhodobě zabírají místa na parkovišti během otevírací doby prodejny. Řidiči těchto vozů mohou být pokutováni městskou policií, případně jejich vůz může být odtažen provozovatelem parkoviště.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Ve spolupráci s městskou policií se budeme snažit udržet ten provoz přes den, kdy by mělo být prioritně pro návštěvníky toho obchodu. Rádi bychom dosáhli toho, aby tam někdo nestál třeba celý týden. Aby opravdu to parkoviště sloužilo tomu obchodu. A věřím, že společně s novým parkovištěm vedle Sekerovy vily, to přispěje tomu, aby ta situace ohledně parkování byla na Slezské příjemnější."

40 parkovacích míst vznikne na nevyužité ploše mezi vilou a prodejnou. Půjde o ekologické parkoviště s výraznými prvky zeleně. Práce by měly začít do konce května a hotovo bude během několika měsíců.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042845/frydekmistek-vyjednal-pro-obyvatele-podminky-parkovani-u-tesca-na-slezske