Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalá Záložna ve Frýdku-Místku chystá druhý ročník akce art of život

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Design, móda, hudba i gastronomie. Na to vše láká v pořadí už druhý ročník unikátní akce art of život. Ta najde opět své místo v bývalé záložně ve Frýdku-Místku. Letos organizátoři program ještě rozšířili o další novinky a zvětšily také prostory akce. Probíhat bude uvnitř i venku.

Bývalou záložnu ve Frýdku-Místku čeká opět po roce mimořádná akce art of život. Jejím cílem je oživit tento prostor a propojit v něm design, módu, hudbu i gastronomii.

Dominik Vrobel, organizátor akce art of život: "Co se týče druhého ročníku, který pořádáme, tak jsme ho zvětšili. Řekl bych, že možná jednou tolik, protože využijeme nejen banku, ale i okolní prostory banky, které jsou. Palouček a tady okolí té banky. Vznikne nově hudební stage, venkovní. Velká chill zóna venkovní a gastro zóna."
Sára Filipová, spoluorganizátorka festivalu art of život: "Navíc jsme přidali ještě jedno patro banky, které je věnováno čistě umění. Tedy jsme rozšířili výstavní prostor. Kromě toho nově přidáváme vnitřní talk stage, kde budou probíhat zajímavé rozhovory s různými osobnostmi. Nejen lokálními, navíc kolem této stage vznikne i útulná chill zóna, kde bude možnost zakoupení kávy, dortů a podobně. Stejně jako minulý rok se mohou návštěvníci těšit na market, kde bude možnost zakoupení různých designerských produktů."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Budova historické záložny v Místku projde v budoucnu velkou rekonstrukcí a v prostorách vznikne městská galerie. A není to plán, který vznikl někde od stolu v kanceláři, ale už teď se tady děje spousta věcí a mě osobně jsou velmi sympatické projekty, které vznikají odspodu, přirozeně. A jedním z nich je právě i projekt art of život, který jsme se v tomto roce rozhodli jako město výrazně podpořit. Aby tady v záložně ten život bublal už předtím, než oficiálně tady galerie vznikne."
Sára Filipová, spoluorganizátorka festivalu art of život: "Nově přidáváme do doprovodného programu také workshopy, které povedou noví tři zkušení lektoři a návštěvníci si budou moci vyzkoušet například workshop upcyklingu, makeupu nebo malby."

Organizátoři chtějí také výstavou upozornit na různé ekologické problémy a klimatickou krizi. Bývalá záložna postupně ožije akcí art of život v pátek 10. května zhruba od 15:00 hodin a potrvá i celou sobotu.

Michaela Kokešová Kocourková, Kultura F-M: "Kultura FM dlouhodobě podporuje kulturně-kreativní projekty v našem městě a Art of život mezi ně rozhodně patří a máme radost, že se na této akci můžeme podílet. Kromě pozvánky na druhý ročník Artu, zveme na nový cyklus besed na Palouku s názvem VEŘEJNÝ PROSTOR. Až do října se zde budeme pravidelně potkávat a povídat si o sdílení společného veřejného prostoru. Výstava Všední sochy, která právě probíhá (od 19. 4.) odkazuje na databázi "Sochy a města" a na fotografiích připomíná některé známé, méně známé i zapomenuté sochy veřejného prostoru Frýdku-Místku a okolní krajiny a potrvá do 20. května 2024. Ve středu 29. května 2024 od 17:00 hodin proběhne v Záložně vernisáž Výtvarného oboru místní ZUŠ – Galerie 24. Výstava s názvem Tkanina vjemů bude k vidění do 26. června 2024. Projekt Palouk přímo navazuje na prostory Záložny – budoucí městské galerie a vznikl v minulém roce ve spolupráci s frýdecko-místeckým spolkem Urban Jungle a za podpory Nadace Via v programu Místo, kde žijeme. Loni zde vyrostl mobiliář z dílny Ondry Bělicy, vytváříme zde bylinkovou a zeleninovou zahradu s programem besed, workshopů a výstav. Rádi bychom obyvatele našeho města pozvali ke sdílení veřejného prostoru, třeba i trošku jinak, než jsou zvyklí. Prostor Palouku je otevřený a kdykoliv přístupný z ulice Hlavní."

Aktuální informace o akcích na Palouku a v Záložně, budoucí městské galerii, dává Kultura F-M také na web galeriefm.cz.

Nahlásit chybu


K tématu

Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí přilákal davy lidí, vařila se i nejlepší zelňačka

21. srpna 2023 9:42 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí ovládl historické centrum města. Vařilo se dobré jídlo a pití, vystoupily známé osobnosti a také se hledala ta nejlepší zelňačka.

Kultura, gastro, sport i divadlo. Frýdek-Místek láká na významné akce letošního roku

Kultura F-M ve spolupráci s městem a dalšími organizacemi připravila přehled deseti festivalů roku 2024. Přehled má za cíl přilákat návštěvníky na jedinečné události, které se ve městě konají. Od těch kulturních přes gastronomické až po ty sportovní.

Kuchaři vystavují ve Frýdku-Místku historické knihy s recepty i jídelní lístky

19. října 2023 11:14 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Kuchařské knihy z dob minulých po současnost. A retro jídelní lístky. To je název unikátní výstavy, kterou připravili v Lidovém domě ve Frýdku-Místku ve spolupráci se členy Asociace kuchařů a cukrářů.


Charitativní utkání osobností Opavy s REAL TOP Praha vyneslo 400 tisíc korun pro tři postižené děti

14. června 2024 11:43 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkaly osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání proběhlo v rámci oslav 800 let města. Výtěžek z něj byl v plné výši věnován třem zdravotně postiženým dětem.

90letý senior na elektrokoloběžce v Ostravě přehlédl tramvaj, následný střet nepřežil

Včera 9:49 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

V Ostravě-Porubě, poblíž křižovatky ulic Martinovická a Třebovická, se během pátečního odpoledne stala tragická dopravní nehoda. Místem projížděl na elektrokoloběžce 90letý muž. Podle policejních informací při odbočování vlevo zřejmě přehlédl souběžně jedoucí tramvaj a srazil se s ní.

Pohádkovou stezkou v lesoparku Dubina se prošly desítky karvinských dětí

Lesopark Dubina se stal poprvé v historii místem, na kterém mohly děti potkat své oblíbené pohádkové hrdiny, a to v rámci Pohádkové stezky.

Zaměstnanci Liberty Ostrava mohou žádat stát o výplatu mzdy a kraj o bezúročnou půjčku

14. června 2024 12:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček | Regionální zprávy POLAR

Moravskoslezský kraj nabízí pomocnou ruku zaměstnancům Liberty. Zřídil bezplatnou informační linku a připravil rychlé bezúročné půjčky. Firma na sebe podala insolvenci a přestala vyplácet mzdy.

Zastupitelé schválili programové dotace na příští rok, spolky, kluby a organizace podpoří 31 miliony

14. června 2024 12:51 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Jedním z nosných témat červnové schůze zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.

Město oslavuje své výročí kontrastními výstavami, jedna putuje, druhá je na radnici

14. června 2024 16:54 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Týden oslav výročí založení Studénky zahájily dvě výstavy. Ta první s názvem “Tři obce - jedno město” obsahuje fotografie, které připomínají zdejší historii. Ta druhá prezentuje budoucnost města očima dětí.

Porubští předškoláci prochází screeningem školní zralosti. Jde o unikátní službu v rámci ČR i Evropy

13. června 2024 19:41 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Městský obvod Ostrava-Poruba už 4. rokem organizuje pro své mateřské a základní školy screening školní zralosti. Je v tom unikání v rámci ČR i Evropy. Nikdo jiný tuto službu školám, rodičům a dětem neposkytuje.

Lidé v Moravské Ostravě a Přívozu mohou hlasovat pro další lokalitu k proměně v participaci

Obyvatelé centrálního ostravského obvodu mohou vybírat další místo k proměně. Z hlasování v participativním rozpočtu Náš obvod vyjde ze čtyř lokalit jedna, která projde příští rok revitalizací.

Ministr Petr Hladík navštívil pohornickou krajinu

13. června 2024 16:41 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Ministr životního prostředí Petr Hladík navštívil Moravskoslezský kraj. Jeho cesta vedla i na Karvinsko, konkrétně k bývalému dolu Gabriela, kde díky dotaci z Fondu pro spravedlivou transformaci vznikne návštěvnické, kulturní a technologické centrum.

Mezinárodní gymnastický trojboj v Bruntále otestoval novou podlahu zdejšího sálu

14. června 2024 7:05 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Novou kapitolu svých dějin nakousla bruntálská sportovní gymnastika TJ Praděd. V loňském roce se městu podařilo prosadit Zafinancovat novou pružnou podlahu, která splňuje podmínky pro mezinárodní závody. A právě ty si bruntálské gymnastky poprvé vyzkoušely.

Výtvarný obor ZUŠ Frýdek-Místek pořádá v Galerii F-M výstavu Tkanina vjemů

Výtvarný obor Základní umělecké školy Frýdek-Místek připravil výstavu s názvem Tkanina vjemů. V prostorách bývalé záložny mohou návštěvníci vidět obrazy, keramiku i látky, které mají připomenout historii a slávu textilu ve městě.

Studenti Střední školy v Jablunkově předvedli své roboty na výstavě

13. června 2024 13:30 | Jablunkov | Libor Běčák | Beskydský expres

Také v podhůří Beskyd žijí mladí lidé, kteří se v budoucnu chtějí věnovat práci s roboty. Studenti Střední školy v Jablunkově nedávno prezentovali své úspěchy na výstavě Invent arena v Třinci.

Frýdek-Místek koupí Český dům. Chce tam vybudovat centrum pro děti a mládež

Frýdek-Místek koupí Český dům. Nebytí nemovitosti s okolními pozemky za cenu téměř 20 milionů korun schválili po náročném jednání zastupitelé. Město chce v objektu vybudovat centrum pro děti s mládež a přestěhovat tam aktivity Střediska volného času Klíč.

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou náročné 9. zasedání. Trvalo 7,5 hodiny

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou další náročné zasedání. Probírala se na něm celá řada důležitých bodů. Od schválení výsledku hospodaření, přes dotace až po návrh na koupi Českého domu.

Oblastní kolo Wolframu opět pořádala i partyzánská obec Čeladná

12. června 2024 12:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Sportovní areál u Základní školy Čeladná byl dějištěm oblastního kola 7. ročníku branně vědomostní soutěže Wolfram. O postup do krajského kola tu soupeřilo 13 družstev, dvě domácí a další ze škol přilehlého regionu.

Frýdek-Místek se připravuje na 20. ročník festivalu Sweetsen fest

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. To je Sweetsen fest, který letos slaví 20 let od svého založení. I letos opět nabídne více než 100 programových bodů na sedmi scénách.

Bývalá Záložna ve Frýdku-Místku chystá druhý ročník akce art of život
Vydáno 6. května 2024 14:14, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Design, móda, hudba i gastronomie. Na to vše láká v pořadí už druhý ročník unikátní akce art of život. Ta najde opět své místo v bývalé záložně ve Frýdku-Místku. Letos organizátoři program ještě rozšířili o další novinky a zvětšily také prostory akce. Probíhat bude uvnitř i venku.

Bývalou záložnu ve Frýdku-Místku čeká opět po roce mimořádná akce art of život. Jejím cílem je oživit tento prostor a propojit v něm design, módu, hudbu i gastronomii.

Dominik Vrobel, organizátor akce art of život: "Co se týče druhého ročníku, který pořádáme, tak jsme ho zvětšili. Řekl bych, že možná jednou tolik, protože využijeme nejen banku, ale i okolní prostory banky, které jsou. Palouček a tady okolí té banky. Vznikne nově hudební stage, venkovní. Velká chill zóna venkovní a gastro zóna."
Sára Filipová, spoluorganizátorka festivalu art of život: "Navíc jsme přidali ještě jedno patro banky, které je věnováno čistě umění. Tedy jsme rozšířili výstavní prostor. Kromě toho nově přidáváme vnitřní talk stage, kde budou probíhat zajímavé rozhovory s různými osobnostmi. Nejen lokálními, navíc kolem této stage vznikne i útulná chill zóna, kde bude možnost zakoupení kávy, dortů a podobně. Stejně jako minulý rok se mohou návštěvníci těšit na market, kde bude možnost zakoupení různých designerských produktů."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Budova historické záložny v Místku projde v budoucnu velkou rekonstrukcí a v prostorách vznikne městská galerie. A není to plán, který vznikl někde od stolu v kanceláři, ale už teď se tady děje spousta věcí a mě osobně jsou velmi sympatické projekty, které vznikají odspodu, přirozeně. A jedním z nich je právě i projekt art of život, který jsme se v tomto roce rozhodli jako město výrazně podpořit. Aby tady v záložně ten život bublal už předtím, než oficiálně tady galerie vznikne."
Sára Filipová, spoluorganizátorka festivalu art of život: "Nově přidáváme do doprovodného programu také workshopy, které povedou noví tři zkušení lektoři a návštěvníci si budou moci vyzkoušet například workshop upcyklingu, makeupu nebo malby."

Organizátoři chtějí také výstavou upozornit na různé ekologické problémy a klimatickou krizi. Bývalá záložna postupně ožije akcí art of život v pátek 10. května zhruba od 15:00 hodin a potrvá i celou sobotu.

Michaela Kokešová Kocourková, Kultura F-M: "Kultura FM dlouhodobě podporuje kulturně-kreativní projekty v našem městě a Art of život mezi ně rozhodně patří a máme radost, že se na této akci můžeme podílet. Kromě pozvánky na druhý ročník Artu, zveme na nový cyklus besed na Palouku s názvem VEŘEJNÝ PROSTOR. Až do října se zde budeme pravidelně potkávat a povídat si o sdílení společného veřejného prostoru. Výstava Všední sochy, která právě probíhá (od 19. 4.) odkazuje na databázi "Sochy a města" a na fotografiích připomíná některé známé, méně známé i zapomenuté sochy veřejného prostoru Frýdku-Místku a okolní krajiny a potrvá do 20. května 2024. Ve středu 29. května 2024 od 17:00 hodin proběhne v Záložně vernisáž Výtvarného oboru místní ZUŠ – Galerie 24. Výstava s názvem Tkanina vjemů bude k vidění do 26. června 2024. Projekt Palouk přímo navazuje na prostory Záložny – budoucí městské galerie a vznikl v minulém roce ve spolupráci s frýdecko-místeckým spolkem Urban Jungle a za podpory Nadace Via v programu Místo, kde žijeme. Loni zde vyrostl mobiliář z dílny Ondry Bělicy, vytváříme zde bylinkovou a zeleninovou zahradu s programem besed, workshopů a výstav. Rádi bychom obyvatele našeho města pozvali ke sdílení veřejného prostoru, třeba i trošku jinak, než jsou zvyklí. Prostor Palouku je otevřený a kdykoliv přístupný z ulice Hlavní."

Aktuální informace o akcích na Palouku a v Záložně, budoucí městské galerii, dává Kultura F-M také na web galeriefm.cz.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042908/byvala-zalozna-ve-frydkumistku-chysta-druhy-rocnik-akce-art-of-zivot