Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek oslaví příští rok 60. narozeniny. Již několik let se potýká s řadou problémů a pravděpodobně je tak na hraně své životnosti.

Petr Solich, ředitel Střední školy řemesel Frýdek-Místek: "Ta situace je taková, že ten bazén je postavený v roce 1965, čeká nás podle mě během dvou let celková rekonstrukce. Čili by se jednalo o výměnu střechy, vany nerez a zázemí pro sportovce, včetně tribuny a kanceláří pro kouče, plus rozhodčí."

V jakém stavu to teď je? Co vás nejvíce trápí?

Petr Solich, ředitel Střední školy řemesel Frýdek-Místek: "Je to v takovém stavu, že ta vana řadu let tekla, je to teď zaplátováno, to znamená, že neteče a provádí se v současné době sonda střechy, zda bude nová nebo ne. Ale vypadá to na celkovou rekonstrukci. Výsledek budeme vědět v srpnu."

Zřizovatelem je kraj, ale město je už dlouhodobě připraveno se na rekonstrukci podílet, aby byl bazén zachován.

Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: "Posuzujeme nejen technologii bazénovou, stav bazénu, ale i celou stavbu, která má za sebou již spousty let. A neradi bychom spustili nějakou rekonstrukci, kdy po dvou až třech letech budeme muset změnit celkovou střešní konstrukci. A tak dále."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Podle informací našich zástupců, kteří byli na koordinačních schůzkách, se jedná už o ukončení životnosti unikátních táhel, které dávají té střeše takový zajímavý a nezvyklý tvar. A pokud nevyhoví, tak je několik variant, podle stupně závažnosti. Jsou tam varianty od kompletní rekonstrukce, nové střechy, až po demolici. Kdyby se kraj rozhodl ještě i pro nějakou další variantu, tak jsme samozřejmě připraveni a ochotni s ním spolupracovat. Tak, aby toto zařízení sportovní nezaniklo."

Pro město i školu to všeobecně znamená velký problém, protože bazén je hojně využívaný a škola by musela poptat náhradní prostory.

Petr Solich, ředitel Střední školy řemesel Frýdek-Místek: "Bazén jede od 6:30 ráno do 21:00 večer. Dopoledne jsou tady školy a školky, odpoledne jsou tady různé soukromé organizace, plus řada pojišťoven a k večeru, kolem 17:00 je to veřejnost anebo plavecké oddíly, které jsou tady dva. Naši žáci to využívají hlavně od 13:00 do 15:00 odpoledne. Včetně soukromé školy."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to teďka složitá situace, uvidíme, jaký bude výsledek jednání zhruba za dva měsíce. A potom bychom mohli teda s konečnou platností říct, před jak velkým problémem stojíme. A hlavně, kolik to bude stát."
Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: "Hovořme jednoznačně, že to bude náklad nějakých 200 až 250 milionů, tak se musíme s městem Frýdek-Místek domluvit, jak to uchopíme a kdo se jakou částkou na té rekonstrukci bude spolupodílet."

Ve Frýdku-Místku jsou celkem 4 bazény, ani jeden z nich ale není kvůli parametrům oficiálně plavecký.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek chce využít šanci na proměnu města

21. srpna 2023 13:11 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Otevření obchvatu a proměna ulice Hlavní. Postupný plán realizace rekonstrukce Národního domu, bývalé Moravia banky a vznik nového sálu. Co by mohl přinést městu Český dům? I stav výstavby nového bulváru. Témata pro rozhovor s primátorem Frýdku-Místku Petrem Korčem.

Věžový dům v Anenské ve Frýdku-Místku má za sebou náročnou revitalizaci

26. června 2023 12:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Skončila další náročná revitalizace šestnáctipatrového domu v Anenské ulici ve Frýdku-Místku. Dům prošel zateplením, výměnou oken a také dostal nové balkony. Práce se kvůli komplikacím výrazně protáhly a vyšly na 30 milionů korun.

Autobusový záliv naproti Ještěra ve Frýdku-Místku prochází opravou

7. srpna 2023 13:04 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Vyježděné koleje od autobusů a celkově špatný technický stav. To byl důvod, proč Frýdek-Místek přistoupil k opravě autobusového zálivu ve Frýdlantské ulici. Nový povrch je betonový a práce jsou ve druhé polovině. Oprava zastávky vyjde na 770 tisíc korun.


Mošnov se konečně dočkal silničního obchvatu, odvede tranzitní dopravu

Nákladem zhruba 400 milionů korun byl vybudován silniční obchvat Mošnova. Místní obyvatelé od toho očekávají především snížení počtu kamionů v centru obce.

Nový parkovací dům u nemocnice je dokončen. Řidičům nabídne 465 parkovacích míst

Dnes máme velmi dobrou zprávu pro řidiče. V Ostravě byl dokončen parkovací dům u městské nemocnice, který nabízí téměř 500 parkovacích míst a to nejen pacientům, ale i rezidentům z okolí či návštěvníkům města.

Stonava zažila večer plný smíchu s režisérem Zdeňkem Troškou

Včera 16:35 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Sál Domu PZKO ve Stonavě opět praskal ve švech. Do Stonavy totiž zavítal známý režisér Zdeněk Troška. Jeho pořad plný nejen zajímavých historek z natáčení sklidil u diváků velký aplaus.

Pokoje zámku Nová Horka provoněly stovky květin, dominují omamné lilie

V zámku Nová Horka vypukla Květománie. Pokoje zdobí aranžmá známého floristy Slávka Rabušice. Ne náhodu v nich dominují lilie - symbolizují totiž šlechtický rod, který zámek vlastnil.

Projekt Corrency znovu přispívá dětem ze Slezské Ostravy nejen na kroužky

Městský obvod letos opět podpoří místní spolky a volnočasové aktivity dětí. V rámci projektu Corrency mohou rodiče ušetřit při placení za kroužky nebo dětské tábory až polovinu. Stačí se jen zaregistrovat.

Vlastníci budov mohou do 30. června žádat o dotaci

Včera 16:23 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Až do konce června mohou vlastníci budov v katastrálním území obce Stonava žádat na místní radnici o dotaci v rámci vyhlášeného Programu k poskytnutí dotace vlastníkům budov v obci Stonava na rok 2024.

Nemocnice v Havířově dokončila modernizaci rehabilitace, v provozu je po deseti letech i bazén

Třináct měsíců trvala komplexní rekonstrukce ambulantní rehabilitace v havířovské nemocnici. Kraj modernizaci podpořil 65 miliony korun. Součástí je i nový bazén.

Osobnosti Opavy si zahrály s REAL TOP Praha. Fotbalovým utkáním hráči přispěli na dobrou věc

Včera 15:55 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkali osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání v rámci oslav 800 let města. Výtěžek utkání byl v plné výši věnován Paťulce Keis a sourozencům Adélce a Matymu Markovým, kteří jsou upoutáni na vozík.

Řidiče čeká další omezení na ulici Borovského, tento týden začíná poslední etapa opravy

11. června 2024 16:31 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Oprava ulice Borovského míří do další etapy. Tentokrát musí řidiči počítat s úplnou uzavírkou v úseku od ulice V Polích až po hraniční přechod s Polskou republikou.

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou náročné 9. zasedání. Trvalo 7,5 hodiny

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou další náročné zasedání. Probírala se na něm celá řada důležitých bodů. Od schválení výsledku hospodaření, přes dotace až po návrh na koupi Českého domu.

Oblastní kolo Wolframu opět pořádala i partyzánská obec Čeladná

Sportovní areál u Základní školy Čeladná byl dějištěm oblastního kola 7. ročníku branně vědomostní soutěže Wolfram. O postup do krajského kola tu soupeřilo 13 družstev, dvě domácí a další ze škol přilehlého regionu.

Frýdek-Místek se připravuje na 20. ročník festivalu Sweetsen fest

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. To je Sweetsen fest, který letos slaví 20 let od svého založení. I letos opět nabídne více než 100 programových bodů na sedmi scénách.

ZŠ a MŠ Naděje Frýdek-Místek slaví 30 let. Žáci připravili školní akademii

Základní a mateřská škola Naděje Frýdek-Místek slaví letos 30 let od svého založení. K tomuto výročí připravila soubor představení z řad žáků pod vedením pedagogů. Program měl název Strojem času.

Nároží na třídě TGM ve Frýdku-Místku je hotové. Lidé vybrali proměnu v participaci

Město Frýdek-Místek proměnilo další veřejný prostor. Nároží na třídě TGM prošlo revitalizací, která vzešla z participativního projektu Zapoj F-M. Veřejnosti se místo plně zpřístupní, jakmile doroste vysazený trávník.

Žáci a studenti z Frýdlantu nad Ostravicí byli ocenění za výbornou reprezentaci města

V Janáčkově síni ve Frýdlantě nad Ostravicí se konalo tradiční oceňování školáků a studentů, kteří výborně reprezentují město v různých školních nebo zájmových oblastech.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci
Vydáno 23. května 2024 16:08, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek oslaví příští rok 60. narozeniny. Již několik let se potýká s řadou problémů a pravděpodobně je tak na hraně své životnosti.

Petr Solich, ředitel Střední školy řemesel Frýdek-Místek: "Ta situace je taková, že ten bazén je postavený v roce 1965, čeká nás podle mě během dvou let celková rekonstrukce. Čili by se jednalo o výměnu střechy, vany nerez a zázemí pro sportovce, včetně tribuny a kanceláří pro kouče, plus rozhodčí."

V jakém stavu to teď je? Co vás nejvíce trápí?

Petr Solich, ředitel Střední školy řemesel Frýdek-Místek: "Je to v takovém stavu, že ta vana řadu let tekla, je to teď zaplátováno, to znamená, že neteče a provádí se v současné době sonda střechy, zda bude nová nebo ne. Ale vypadá to na celkovou rekonstrukci. Výsledek budeme vědět v srpnu."

Zřizovatelem je kraj, ale město je už dlouhodobě připraveno se na rekonstrukci podílet, aby byl bazén zachován.

Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: "Posuzujeme nejen technologii bazénovou, stav bazénu, ale i celou stavbu, která má za sebou již spousty let. A neradi bychom spustili nějakou rekonstrukci, kdy po dvou až třech letech budeme muset změnit celkovou střešní konstrukci. A tak dále."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Podle informací našich zástupců, kteří byli na koordinačních schůzkách, se jedná už o ukončení životnosti unikátních táhel, které dávají té střeše takový zajímavý a nezvyklý tvar. A pokud nevyhoví, tak je několik variant, podle stupně závažnosti. Jsou tam varianty od kompletní rekonstrukce, nové střechy, až po demolici. Kdyby se kraj rozhodl ještě i pro nějakou další variantu, tak jsme samozřejmě připraveni a ochotni s ním spolupracovat. Tak, aby toto zařízení sportovní nezaniklo."

Pro město i školu to všeobecně znamená velký problém, protože bazén je hojně využívaný a škola by musela poptat náhradní prostory.

Petr Solich, ředitel Střední školy řemesel Frýdek-Místek: "Bazén jede od 6:30 ráno do 21:00 večer. Dopoledne jsou tady školy a školky, odpoledne jsou tady různé soukromé organizace, plus řada pojišťoven a k večeru, kolem 17:00 je to veřejnost anebo plavecké oddíly, které jsou tady dva. Naši žáci to využívají hlavně od 13:00 do 15:00 odpoledne. Včetně soukromé školy."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to teďka složitá situace, uvidíme, jaký bude výsledek jednání zhruba za dva měsíce. A potom bychom mohli teda s konečnou platností říct, před jak velkým problémem stojíme. A hlavně, kolik to bude stát."
Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: "Hovořme jednoznačně, že to bude náklad nějakých 200 až 250 milionů, tak se musíme s městem Frýdek-Místek domluvit, jak to uchopíme a kdo se jakou částkou na té rekonstrukci bude spolupodílet."

Ve Frýdku-Místku jsou celkem 4 bazény, ani jeden z nich ale není kvůli parametrům oficiálně plavecký.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043191/bazen-na-stredni-skole-remesel-frydekmistek-potrebuje-rekonstrukci