Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí házenkáři SKP Frýdek-Místek vybojovali v žákovské soutěži bronz

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Mladí házenkáři SPK Frýdek-Místek letos zaznamenali velký sportovní úspěch. Starší žáci po sedmi letech vybojovali v celostátní žákovské lize 3. místo. Bronzové medaile jim osobně předal primátor města přímo na magistrátu.

Zasedací sál zastupitelstva Frýdku-Místku zaplnili starší žáci házenkářů SKP. Přijal se tady primátor, aby jim osobně předal bronzové medaile za skvělý výsledek v celostátní žákovské lize. Mladý tým zažil skvělou sezónu.

Adam Fojtík, starší žáci SPK Frýdek-Místek: "Bylo to dobé, uspěli jsme všude, kde jsme mohli, na každém turnaji. Minimálně vždycky byla medaile a byla to dobrá sezóna. Ještě nás čekají výběroví hráči z kraje a olympiáda dětí a mládeže. To bude ještě na konci června a pak už bude konec." – A co říkáte na ty medaile finální? Jaké jsou? – "Ty medaile? Tak může být zlatá nebo stříbrná, ale bronzová je taky v pohodě, vzhledem k tomu, že tam bylo 25 týmů."
Radim Hustopecký, trenér starších žáků SKP Frýdek-Místek: "Je to pro nás obrovský úspěch, takový úspěch se podařil po sedmi letech. A v konkurenci 25 týmů v celé republice jsme dokázali udělat třetí místo, což je pro náš klub úžasný výsledek. – Kdo jsou ti největší konkurenti? – Mezi největší konkurenty patřila Dukla Praha a tým z Plzně, který celou soutěž vyhrál."
Daniel Valo, trenér A-týmu SPK Frýdek-Místek, mentor mládeže: "Já to považuji za obrovský úspěch. Je samozřejmě potřeba poděkovat trenérovi Radimovi Hustopeckému s Lenkou Kročkovou, ale také všem trenérům, kteří se podíleli na výchově těch kluků. My se z toho moc těšíme a kluci jsou velkým příslibem pro náš klub."

Tým má za sebou dvacet výher, jednu remízu a pouze tři prohry. Právě Adam Fojtík se stal se 199 brankami druhým nejlepším střelcem celé soutěže.

Adam Fojtík, starší žáci SPK Frýdek-Místek: "Já bych rozhodně se chtěl dostat co nejdál. Do 1. Bundesligy by to bylo dobré, případně do těch lepších týmů, jako těch vrcholových, ale to se ještě uvidí. A taky ještě teďka se tvoří reprezentace 2008/2009, tak tam bych se chtěl také dostat."
Radim Hustopecký, trenér starších žáků SKP Frýdek-Místek: Jaký mají ti hráči potenciál? – "Obrovský, akorát záleží na tom, jak budou dále pracovat na sobě, ale talent tam určitě u všech je. Takže máme na čem stavět v klubu."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem moc rád, že jsem mohl dneska přijmout kluky na radnici. Každý úspěch takového mládežnického týmu je dobrý závdavek do budoucna. A je to ocenění práce trenérů a všech, kteří se věnují mládeži a sportu. A my jako město je budeme i nadále podporovat. A jak už jsem dneska říkal, připravujeme spuštění nového dotačního programu pro mládežnický sport, který bude v příštím roce proti letošnímu navýšen minimálně o více než 6 milionů korun."

Mladí házenkáři mají do budoucna velký potenciál, ale čeká je ještě hodně práce. Důležité bude, zda u tohoto sportu zůstanou a budou na sobě ještě dál pracovat.

Nahlásit chybu


K tématu

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek přivezly medaile z Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek mají za sebou účast na Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Početná výprava bojovala v téměř všech kategoriích, a nakonec vybojovala několik stříbrných i bronzových medailí.

Děvčata i trenér Ju Jitsu přivezli do Frýdku-Místku 7 medailí z mistrovství světa

18. prosince 2023 16:16 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

3 zlaté, jedna stříbrná a tři bronzové medaile. To je velkolepý úspěch dvou mladých dívek a jejich trenéra z frýdecko-místecké Akademie japonského Ju Jitsu. Tým totiž přivezl tyto medaile z mistrovství světa v Lotyšsku.

Děti soutěžily O šachového krále a královnu Frýdku-Místku

17. července 2023 16:22 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Akce Prázdniny ve městě baví děti ve Frýdku-Místku v různých sportech a kreativní činnosti. Dokonce se mohly zúčastnit i turnaje O šachového krále a královnu. A zájem byl opravdu velký. Desítky chlapců a dívek mezi sebou poměřili schopnosti ve dvou věkových kategoriích.


Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

Včera 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Dřevěné stavby v Nýdku lákají návštěvníky na tradiční lidovou architekturu

Zachování lidové architektury jako dědictví pro další generace. To byla primární myšlenka za záchranou nýdecké Dřeviónky na úpatí Beskyd. Původní roubená usedlost bohužel zchátrala natolik, že ji bylo nutné zbourat, avšak na jejím místě v roce 2020 vyrostla její věrná kopie.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Mladí házenkáři SKP Frýdek-Místek vybojovali v žákovské soutěži bronz
Vydáno 30. května 2024 16:16, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Mladí házenkáři SPK Frýdek-Místek letos zaznamenali velký sportovní úspěch. Starší žáci po sedmi letech vybojovali v celostátní žákovské lize 3. místo. Bronzové medaile jim osobně předal primátor města přímo na magistrátu.

Zasedací sál zastupitelstva Frýdku-Místku zaplnili starší žáci házenkářů SKP. Přijal se tady primátor, aby jim osobně předal bronzové medaile za skvělý výsledek v celostátní žákovské lize. Mladý tým zažil skvělou sezónu.

Adam Fojtík, starší žáci SPK Frýdek-Místek: "Bylo to dobé, uspěli jsme všude, kde jsme mohli, na každém turnaji. Minimálně vždycky byla medaile a byla to dobrá sezóna. Ještě nás čekají výběroví hráči z kraje a olympiáda dětí a mládeže. To bude ještě na konci června a pak už bude konec." – A co říkáte na ty medaile finální? Jaké jsou? – "Ty medaile? Tak může být zlatá nebo stříbrná, ale bronzová je taky v pohodě, vzhledem k tomu, že tam bylo 25 týmů."
Radim Hustopecký, trenér starších žáků SKP Frýdek-Místek: "Je to pro nás obrovský úspěch, takový úspěch se podařil po sedmi letech. A v konkurenci 25 týmů v celé republice jsme dokázali udělat třetí místo, což je pro náš klub úžasný výsledek. – Kdo jsou ti největší konkurenti? – Mezi největší konkurenty patřila Dukla Praha a tým z Plzně, který celou soutěž vyhrál."
Daniel Valo, trenér A-týmu SPK Frýdek-Místek, mentor mládeže: "Já to považuji za obrovský úspěch. Je samozřejmě potřeba poděkovat trenérovi Radimovi Hustopeckému s Lenkou Kročkovou, ale také všem trenérům, kteří se podíleli na výchově těch kluků. My se z toho moc těšíme a kluci jsou velkým příslibem pro náš klub."

Tým má za sebou dvacet výher, jednu remízu a pouze tři prohry. Právě Adam Fojtík se stal se 199 brankami druhým nejlepším střelcem celé soutěže.

Adam Fojtík, starší žáci SPK Frýdek-Místek: "Já bych rozhodně se chtěl dostat co nejdál. Do 1. Bundesligy by to bylo dobré, případně do těch lepších týmů, jako těch vrcholových, ale to se ještě uvidí. A taky ještě teďka se tvoří reprezentace 2008/2009, tak tam bych se chtěl také dostat."
Radim Hustopecký, trenér starších žáků SKP Frýdek-Místek: Jaký mají ti hráči potenciál? – "Obrovský, akorát záleží na tom, jak budou dále pracovat na sobě, ale talent tam určitě u všech je. Takže máme na čem stavět v klubu."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem moc rád, že jsem mohl dneska přijmout kluky na radnici. Každý úspěch takového mládežnického týmu je dobrý závdavek do budoucna. A je to ocenění práce trenérů a všech, kteří se věnují mládeži a sportu. A my jako město je budeme i nadále podporovat. A jak už jsem dneska říkal, připravujeme spuštění nového dotačního programu pro mládežnický sport, který bude v příštím roce proti letošnímu navýšen minimálně o více než 6 milionů korun."

Mladí házenkáři mají do budoucna velký potenciál, ale čeká je ještě hodně práce. Důležité bude, zda u tohoto sportu zůstanou a budou na sobě ještě dál pracovat.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043310/mladi-hazenkari-skp-frydekmistek-vybojovali-v-zakovske-soutezi-bronz