Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trh sportu představil přes 30 sportovních klubů a kroužků ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Většina sportovních klubů na jednom místě. Unikátní akci s názvem Trh sportu uspořádalo město Frýdek-Místek , kde se představilo na 33 sportovních spolků. Cílem bylo představit sporty ve městě a poradit s případným výběrem sportu pro děti. Na místě bylo možné si sporty i vyzkoušet.

Hala Polárka plná téměř všech různých typů sportů, do kterých se mohou zapojit děti ve Frýdku-Místku. To byl cíl města, které přišlo s nápadem uspořádat poprvé v historii Trh sportu.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek hledá způsoby, jak podpořit zejména sportující děti a mládež. A vedle toho, že se snažíme každoročně navyšovat prostředky na podporu sportu, budujeme sportovní infrastrukturu. Tak jsme přišli s nabídkou pro kluby uspořádat poprvé v historii města trh sportu, kde by na jednom místě byly všechny velké sportovní kluby. Nebo všechny podstatné kluby, které jsou ve městě, a které město podporuje. A ta myšlenka se setkala s obrovskou reakcí. A je tady všechno podstatné, co se ve městě děje, tak dneska v Polárce na jednom místě. A my si od toho slibujeme, že děti, které tady přijdou, které všechny dostaly informace, tak objeví třeba ten svůj sport, někde se začnou hýbat a pak už to navazuje jedno na druhé. Důležité je, aby děti a jejich rodiče věděli, co všechno se v tom městě děje, a kde všude jejich děti mohou být aktivní."
Anketa: 1.) "Přivedla mě tady moje dcera, protože je strašně aktivní a chtěla by nějak vyvíjet svoji aktivitu, takže jsme se rozhodli, že se přijedeme podívat, aby si mohla vybrat něco, co by ji zaujalo. A co by mohla dělat." – A je něco konkrétního, co by ji blíže zajímalo? – "Gymnastika."
Anketa: 2.) "Hraju basket za Pointers a chtěl jsem tady jít si zkusit nové sporty." – A zajímá tě ještě nějaký konkrétní, zaujalo tě tady něco dneska? – "Teď jsme přišli, ale líbí se mi hokej a florbal."
Anketa: 3.) "Hledáme nějakou zábavu pro naše dcery." – A konkrétně něco zajímavého? – "Asi spíš nějaké tancování hledáme."

Na akci se představilo 33 sportovních oddílů a kroužků, které především malým návštěvníkům předvedly, co nabízejí. Nechyběly praktické ukázky a děti si mohly většinu sportů také vyzkoušet.

Michal Adam, AIKIDO AIKIKAI Frýdek-Místek: "AIKIDO AIKIKAI Frýdek-Místek má příští rok 15 let. Jsme vedeni pod Hombu Dojo v Tokiu. Cvičíme tradiční aikido a tady budeme předvádět to, co se u nás mohou děti naučit. A sídlíme na ulici Palackého ve Frýdku-Místku, samozřejmě u stánku se lidé dozví bližší informace."
David Palkovský, Pickleball Club Frýdek-Místek: "Prezentuji tady sport jménem Pickleball, který je poslední dva nebo tři roky nejrychleji se rozrůstající sport na světě. V Americe ho hraje asi 50 milionů lidí, což je pro srovnání dvakrát tolik, co tenis nebo golf. U nás v Česku a Evropě se teprve ten sport rozšiřuje a relativně na nějaký začátek je to sport, který nepotřebuje nějakou velkou investici, protože se hraje na rozměrech badmintonového kurtu. A stačí mít jenom speciální síť, která je plus mínus tenisová, dvě pálky, míček a můžete hrát."
Adam Kratochvíl, Škola Taekwon-Do ITF Frýdek-Místek: "My jsme Škola Taekwon-Do ITF Frýdek-Místek, Působíme v Místku už 25 let. Učíme děti umění sebeobrany, pohybovému rozvoji a nejenom to, i celkově rozvoj dětí, jak po té tělesné, tak i po té duševní stránce."
Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Pointers Family, rodina klubu Pointers zastřešuje především basketbal, jako takový, co se týče sportovních disciplín, potom kopanou ve Fotbalpointu. Ale my se nesoustředíme na to, ať děti směřujeme jenom k těmto vybraným sportům, ty jsou spíš nástrojem. To už se také ví. Od předškolního věku se snažíme iniciovat děti a jejich vztah ke sportu jako takovému. Provozujeme s nimi v našem areálu, i na mateřských školách, v podstatě dovednosti míčových sportů, drobné atletické, gymnastické. Tak, ať si později najdou cestu a rozumí tomu, co to je sportovní prostředí. Chápou, co je to disciplína v prostoru, ve kterém trénují a připravují se s ostatními dětmi. Pochopí autoritu trenéra jako takového. A mimo jiné jakýmsi způsobem vzděláváme u těch prvních krůčků i rodiče."
Pavel Palát, trenér mládeže HC Frýdek-Místek: "Jsme rádi, že ta akce proběhne, protože důležité pro nás je, jako pro hokejisty, abychom se srovnali se sportem v celém městě. Protože, já už jsem to kdysi říkal, Na hokej se díváme, jak na nějaký protekční projekt, ale my chceme všem dětem a rodičům ukázat, že jsme tady pro všechny, nejsme nároční. A chceme to tady prezentovat. Máme tady výsledky naší práce, kartičky kluků, kteří prošli týmem. A snažíme se tady pro všechny děti ve městě udělat zábavu. Aby to pochopily, že ten hokej je zábava pro všechny."

Na akci dorazilo přes 660 dětí, které často doprovázeli rodiče nebo prarodiče.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Mimo to, že tady sportovní kluby nabízejí své aktivity, tak si myslím, že ta nejpozitivnější zpráva, která tady dneska zazní z mých úst je ta, že potvrdím, že v příštím roce v novém dotačním programu na podporu mládežnického sportu bude minimálně o 7 milionů korun více. A ty se rozdělí mezi mládežnické kluby, na jejich činnost."

Kromě toho pracuje město na budování sportovní infrastruktury, kdy aktuálně řeší stavbu dvou nových tělocvičen.

Nahlásit chybu


K tématu

Trh vzdělávání a uplatnění ve Frýdku-Místku pomáhal žákům s výběrem střední školy

28. září 2023 12:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ve Frýdku-Místku proběhl další ročník tradičního Trhu vzdělávání a uplatnění. Akce pravidelně pomáhá žákům posledních ročníků základních škol s výběrem střední školy nebo učebních oborů. Letos se na akci představilo na 70 škol nejen z Moravskoslezského kraje.

Handicapovaní soutěžili na olympiádě v lehké atletice ve Frýdku-Místku

2. října 2023 13:56 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Handicapovaní ze tří zemí se opět sjeli do Frýdku-Místku. Společně tady poměřili síly na 26. ročníku sportovní olympiády v lehké atletice pro osoby s mentálním postižením. Cílem bylo, aby si hlavně společně užili den plný sportu.

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu

13. července 2023 13:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.


Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

Včera 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Dřevěné stavby v Nýdku lákají návštěvníky na tradiční lidovou architekturu

Zachování lidové architektury jako dědictví pro další generace. To byla primární myšlenka za záchranou nýdecké Dřeviónky na úpatí Beskyd. Původní roubená usedlost bohužel zchátrala natolik, že ji bylo nutné zbourat, avšak na jejím místě v roce 2020 vyrostla její věrná kopie.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Trh sportu představil přes 30 sportovních klubů a kroužků ve Frýdku-Místku
Vydáno 3. června 2024 14:06, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Většina sportovních klubů na jednom místě. Unikátní akci s názvem Trh sportu uspořádalo město Frýdek-Místek , kde se představilo na 33 sportovních spolků. Cílem bylo představit sporty ve městě a poradit s případným výběrem sportu pro děti. Na místě bylo možné si sporty i vyzkoušet.

Hala Polárka plná téměř všech různých typů sportů, do kterých se mohou zapojit děti ve Frýdku-Místku. To byl cíl města, které přišlo s nápadem uspořádat poprvé v historii Trh sportu.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek hledá způsoby, jak podpořit zejména sportující děti a mládež. A vedle toho, že se snažíme každoročně navyšovat prostředky na podporu sportu, budujeme sportovní infrastrukturu. Tak jsme přišli s nabídkou pro kluby uspořádat poprvé v historii města trh sportu, kde by na jednom místě byly všechny velké sportovní kluby. Nebo všechny podstatné kluby, které jsou ve městě, a které město podporuje. A ta myšlenka se setkala s obrovskou reakcí. A je tady všechno podstatné, co se ve městě děje, tak dneska v Polárce na jednom místě. A my si od toho slibujeme, že děti, které tady přijdou, které všechny dostaly informace, tak objeví třeba ten svůj sport, někde se začnou hýbat a pak už to navazuje jedno na druhé. Důležité je, aby děti a jejich rodiče věděli, co všechno se v tom městě děje, a kde všude jejich děti mohou být aktivní."
Anketa: 1.) "Přivedla mě tady moje dcera, protože je strašně aktivní a chtěla by nějak vyvíjet svoji aktivitu, takže jsme se rozhodli, že se přijedeme podívat, aby si mohla vybrat něco, co by ji zaujalo. A co by mohla dělat." – A je něco konkrétního, co by ji blíže zajímalo? – "Gymnastika."
Anketa: 2.) "Hraju basket za Pointers a chtěl jsem tady jít si zkusit nové sporty." – A zajímá tě ještě nějaký konkrétní, zaujalo tě tady něco dneska? – "Teď jsme přišli, ale líbí se mi hokej a florbal."
Anketa: 3.) "Hledáme nějakou zábavu pro naše dcery." – A konkrétně něco zajímavého? – "Asi spíš nějaké tancování hledáme."

Na akci se představilo 33 sportovních oddílů a kroužků, které především malým návštěvníkům předvedly, co nabízejí. Nechyběly praktické ukázky a děti si mohly většinu sportů také vyzkoušet.

Michal Adam, AIKIDO AIKIKAI Frýdek-Místek: "AIKIDO AIKIKAI Frýdek-Místek má příští rok 15 let. Jsme vedeni pod Hombu Dojo v Tokiu. Cvičíme tradiční aikido a tady budeme předvádět to, co se u nás mohou děti naučit. A sídlíme na ulici Palackého ve Frýdku-Místku, samozřejmě u stánku se lidé dozví bližší informace."
David Palkovský, Pickleball Club Frýdek-Místek: "Prezentuji tady sport jménem Pickleball, který je poslední dva nebo tři roky nejrychleji se rozrůstající sport na světě. V Americe ho hraje asi 50 milionů lidí, což je pro srovnání dvakrát tolik, co tenis nebo golf. U nás v Česku a Evropě se teprve ten sport rozšiřuje a relativně na nějaký začátek je to sport, který nepotřebuje nějakou velkou investici, protože se hraje na rozměrech badmintonového kurtu. A stačí mít jenom speciální síť, která je plus mínus tenisová, dvě pálky, míček a můžete hrát."
Adam Kratochvíl, Škola Taekwon-Do ITF Frýdek-Místek: "My jsme Škola Taekwon-Do ITF Frýdek-Místek, Působíme v Místku už 25 let. Učíme děti umění sebeobrany, pohybovému rozvoji a nejenom to, i celkově rozvoj dětí, jak po té tělesné, tak i po té duševní stránce."
Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Pointers Family, rodina klubu Pointers zastřešuje především basketbal, jako takový, co se týče sportovních disciplín, potom kopanou ve Fotbalpointu. Ale my se nesoustředíme na to, ať děti směřujeme jenom k těmto vybraným sportům, ty jsou spíš nástrojem. To už se také ví. Od předškolního věku se snažíme iniciovat děti a jejich vztah ke sportu jako takovému. Provozujeme s nimi v našem areálu, i na mateřských školách, v podstatě dovednosti míčových sportů, drobné atletické, gymnastické. Tak, ať si později najdou cestu a rozumí tomu, co to je sportovní prostředí. Chápou, co je to disciplína v prostoru, ve kterém trénují a připravují se s ostatními dětmi. Pochopí autoritu trenéra jako takového. A mimo jiné jakýmsi způsobem vzděláváme u těch prvních krůčků i rodiče."
Pavel Palát, trenér mládeže HC Frýdek-Místek: "Jsme rádi, že ta akce proběhne, protože důležité pro nás je, jako pro hokejisty, abychom se srovnali se sportem v celém městě. Protože, já už jsem to kdysi říkal, Na hokej se díváme, jak na nějaký protekční projekt, ale my chceme všem dětem a rodičům ukázat, že jsme tady pro všechny, nejsme nároční. A chceme to tady prezentovat. Máme tady výsledky naší práce, kartičky kluků, kteří prošli týmem. A snažíme se tady pro všechny děti ve městě udělat zábavu. Aby to pochopily, že ten hokej je zábava pro všechny."

Na akci dorazilo přes 660 dětí, které často doprovázeli rodiče nebo prarodiče.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Mimo to, že tady sportovní kluby nabízejí své aktivity, tak si myslím, že ta nejpozitivnější zpráva, která tady dneska zazní z mých úst je ta, že potvrdím, že v příštím roce v novém dotačním programu na podporu mládežnického sportu bude minimálně o 7 milionů korun více. A ty se rozdělí mezi mládežnické kluby, na jejich činnost."

Kromě toho pracuje město na budování sportovní infrastruktury, kdy aktuálně řeší stavbu dvou nových tělocvičen.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043360/trh-sportu-predstavil-pres-30-sportovnich-klubu-a-krouzku-ve-frydkumistku