Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovní hala v Pustkovci je hotova. Školáci do ní mohou projít v papučích

Ostrava-město |

Ostravský obvod Pustkovec má znovu sportovní halu. Skončila totiž rozsáhlá rekonstrukce bývalé sokolovny, která tak znovu může začít sloužit nejen sportovním spolkům, ale také dětem s přilehlé základní školy.

Původní hala Sokola Pustkovec byla vybudována v roce 1979 a pak už do ní nikdo příliš neinvestoval. Došlo to až tak daleko, že ji přestala využívat přilehlá škola, protože nesplňovala hygienické normy. To už je ale vše zapomenuto, hala je po rekonstrukci a zase začíná plně sloužit svému účelu. Stavba měla mírné zpoždění kvůli vadné kanalizaci. 

Rudolf Kondula (PPŽ), starosta Ostravy-Pustkovce: "300 dnů na realizaci jsem chtěl dodržet. Bohužel těch 40 dnů zpoždění vzniklo kvůli kanalizaci, ale opravdu jsem nedovolil pustit všechny svody ze střechy do staré kanalizace."
Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "My jsme na to přispěli částku 15 milionů korun, která z těch celkových 49 byla podmínka proto, aby si mohl Pustkovec požádat o dotaci z Národní sportovní agentury. Jsem rád, že jsme tomu šli naproti a že se podařilo získat tu dotaci. Jen bych připomněl, že v loňském roce Ostrava získala tři dotace z Národní sportovní agentury."

Rekonstrukce vyšla na 50 milionů korun a klíčová byla rychlost, protože o peníze z Národní sportovní agentury se ucházelo mnoho žadatelů z celé země. Kromě spolků a klubů budou halu znovu využívat i školáci.

Miroslav Bučánek, ředitel ZŠ Josefa Valčíka: "Stoprocentní časová úspora, navíc ta hala je krásná, děti tady budou moct využívat úplně všechno, takže se těšíme."
Jan Dekický (ODS), místostarosta Ostravy-Poruby: "Zázemí, nejen pro tréninky, ale i pro zápasy, které tady přes zimu hrajeme, je krásné, nové, voňavé. Proti tomu, co to bylo, je to nebe a dudy."

Pustkovec chce příští rok ještě vybudovat u haly nářaďovnu. Pozemky pro její stavbu věnoval obvodu Sokol. 

Nahlásit chybu


K tématu

Ostrava postaví za 800 milionů novou multifunkční sportovní halu pro 3 500 diváků

6. dubna 2025 12:46 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava chystá rozsáhlou proměnu území v lokalitě Fifejdy. Mimo jiné i stavbu nové multifunkční haly pro míčové sporty za 800 milionů korun bez DPH. Pojme 3 500 diváků a nabídne zázemí pro mezinárodní turnaje, ale i tréninky dětí, mládeže a amatérských sportovců. Stavba má začít v roce 2026, hotovo by mohlo být o dva roky později.

Výstavbě sportovní haly už nic nestojí v cestě. Její kapacita bude asi 3500 diváků

7. dubna 2025 11:34 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Na Fifejdách vyroste moderní multifunkční hala pro 3 500 diváků. Zanedbaný brownfield se promění v živé sportovní a kulturní centrum evropského formátu. Součástí bude hlavní i tréninková hala, zázemí pro mládež a budoucí šampionáty.

Rekonstrukce haly v Pustkovci je v plném proudu. Asi nejvíce se na tělocvičnu těší školáci

27. května 2025 10:34 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes se podíváme jak pokračuje rekonstrukce sportovní haly v Ostravě-Pustkovci, na kterou se už moc těší žáci Základní školy Valčíka i místní Sokoli. Její nový vzhled už se jasně rýsuje a vše nasvědčuje tomu, že hotovo by mělo být podle plánu ještě v letošním roce.


Nový Jičín je bezpečný, působí radary i mravenčí práce. Na lidi bez domova ale represe nefunguje

Včera 7:52 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Bezpečnostní situace v Novém Jičíně je stabilní. Výrazný pokles přestupků zaznamenali strážníci v překračování rychlosti v dopravě. A také státní policie registruje mírné snížení kriminality ve městě.

Školáci v projektu Příběhy našich sousedů prezentovali zakladatele stanice Radiohrad

Včera 8:13 | Těrlicko | Libor Běčák

Školáci z Těrlicka se zapojili do projektu Příběhy našich sousedů, ve kterém se mladá generace zajímá o životní osudy svých starších sousedů. Letos natáčeli rozhovor s radioamatérem a zakladatelem někdejší rozhlasové stanice Radiohrad.

Havířované vyrazili na první letošní farmářské trhy

Včera 11:50 | Havířov | Bára Kelnerová

Ani nevlídné počasí neodradilo Havířováky od návštěvy náměstí Republiky, kde se v pátek po zimní pauze opět konaly farmářské trhy. Ty přilákaly řadu lidí, kteří si přišli nakoupit čerstvé produkty i nasát první jarní atmosféru.

Březen je ve Slezské Ostravě měsícem železničních modelářů, padesátimetrové kolejiště se naposledy představí o víkendu

Padesátimetrové modelové kolejiště, přes 25 vlakových souprav, ale i další modely si mohou ještě jednou užít návštěvníci Slezskoostravského hradu. Železniční modeláři vystavují ve Slezské Ostravě po celý březen. Naposledy se ukáží v rámci Velikonoc na hradě.

Colours budou ještě více divadelní. Novinkou bude industriální ocelová scéna

Včera 8:59 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Colours of Ostrava je festival, který se stále rozvíjí a vylepšuje. Není to lehké, protože nás čeká už jeho 23. ročník. Na světové hudební hvězdy jsou už návštěvníci zvyklí a tak se pořadatelé zaměřují na doprovodný program. Letos budou například připraveny hned tři divadelní jeviště a novinkou bude i ocelová scéna.

Centrum Ostravy už potřetí spouští program Sousedství

Včera 10:10 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Obyvatelé obvodu Moravská Ostrava a Přívoz mohou opět žádat o příspěvek z dotačního programu Sousedství. Lidé díky něj mohou uspořádat společnou grilovačku, sportovní turnaj nebo třeba soutěžní odpoledne pro děti. Vedení obvodu se tak již třetím rokem snaží podpořit fungující sousedské vztahy.

Nejmenší samonabíjecí pistole na světě i metrový náboj. Zbraňová amnestie v MS kraji odhalila unikáty

Včera 13:13 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V Moravskoslezském kraji už lidé v rámci zbraňové amnestie odevzdali 150 zbraní a tisíce kusů střeliva. Mezi odevzdanými kousky se objevily i vzácné sběratelské rarity, jako je sedmicentimetrová pistole Kolibri nebo zbraň s tlumičem z konce druhé světové války. Policisté také vyjížděli také k dělostřeleckému náboji.

Zahrádkáři se v palkovickém sadu učili správný jarní ořez stromů

Včera 9:34 | Palkovice | Libor Běčák

Zahrádkáři z Palkovic pořádali každoroční setkání se sadařem a ukázkou správného jarního ořezu ovocných stromů.

Etická komise zahájila disciplinární řízení ve fotbale, dotýká se i Opavy

26. března 2026 14:30 | Opava | Yvona Fajtová

Českým fotbalem otřásá rozsáhlá kauza. Etická komise zahájila disciplinární řízení se 47 lidmi a kluby napříč soutěžemi. Mezi nimi figurují i jména spojená se Slezským fotbalovým klubem Opava.

Veletrh maturitních prací odhalil um a nápaditost studentů

26. března 2026 18:51 | Bruntál | Karel Soukop

Výstava závěrečných prací maturantů se stala již oblíbenou tradicí bruntálské Střední průmyslové školy a obchodní akademie. Veletrh maturitních prací představil pestrou škálu projektů různého zaměření.

Hladnov Rock Choir vystoupí na mezinárodním festivalu v Itálii, do ciziny se podívá poprvé

Hladnov Rock Choir ze Slezské Ostravy letos vystoupí na několika místech Itálie v rámci mezinárodního festivalu pěveckých sborů. Zařadí se tak mezi dalších 85 souborů z Evropy, Ameriky, Afriky i Asie. Slezskoostravský sbor vyjede do ciziny úplně poprvé.

O novou odlehčovací službu v Porubě je velký zájem. Lidé se hlásí už na příští rok

26. března 2026 17:36 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Od začátku roku funguje v Porubě nová odlehčovací služba. Pečuje o lidi se sníženou soběstačností po dobu, kdy se o ně nemůže postarat rodina v přirozeném prostředí. O tom, že byla tato služba potřeba, svědčí obrovský zájem.

Řecká obec Ostrava si připomněla státní svátek. V DK Poklad nabídla program pro veřejnost

26. března 2026 17:31 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Řecká obec Ostrava si připomněla státní svátek, který připadá na 25. března. Tento den symbolizuje začátek boje Řeků za nezávislost na Osmanské říši v roce 1821. Nemalá komunita Řeků žije právě v Porubě.

Festival v ulicích má výjimku z vyhlášky o nočním klidu. Uskuteční se 26. a 27. června

26. března 2026 17:26 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava letos udělila výjimku ze zákona o rušení nočního klidu celkem 42 akcím, které tak mohou probíhat i v pozdějších večerních hodinách. Oproti loňsku jde o mírný pokles. V Porubě se jedná o oblíbený Festival v ulicích.

Konference Defence Tech na půdě VŠB - Technické univerzity Ostrava propojila průmysl, výzkum i armádu

26. března 2026 13:26 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

V Ostravě se uskutečnila konference Defence Tech Innovation 2026. Na půdě VŠB–Technické univerzity spojila zástupce průmyslu, armády, výzkumu i veřejného sektoru.

Ostrava bude mít další divadlo. Vznikne rekonstrukcí výstavního pavilonu na Černé louce

26. března 2026 11:27 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava bude mít nové divadlo. Vznikne rekonstrukcí bývalého výstavního pavilonu G na Černé louce. Národní divadlo Moravskoslezské tím získá novou scénu pro přibližně 220 diváků a město bude obohaceno o flexibilní prostor pro pořádání kulturních i společenských akcí.

Sportovní hala v Pustkovci je hotova. Školáci do ní mohou projít v papučích
Vydáno 21. října 2025 13:42, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Ostravský obvod Pustkovec má znovu sportovní halu. Skončila totiž rozsáhlá rekonstrukce bývalé sokolovny, která tak znovu může začít sloužit nejen sportovním spolkům, ale také dětem s přilehlé základní školy.

Původní hala Sokola Pustkovec byla vybudována v roce 1979 a pak už do ní nikdo příliš neinvestoval. Došlo to až tak daleko, že ji přestala využívat přilehlá škola, protože nesplňovala hygienické normy. To už je ale vše zapomenuto, hala je po rekonstrukci a zase začíná plně sloužit svému účelu. Stavba měla mírné zpoždění kvůli vadné kanalizaci. 

Rudolf Kondula (PPŽ), starosta Ostravy-Pustkovce: "300 dnů na realizaci jsem chtěl dodržet. Bohužel těch 40 dnů zpoždění vzniklo kvůli kanalizaci, ale opravdu jsem nedovolil pustit všechny svody ze střechy do staré kanalizace."
Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "My jsme na to přispěli částku 15 milionů korun, která z těch celkových 49 byla podmínka proto, aby si mohl Pustkovec požádat o dotaci z Národní sportovní agentury. Jsem rád, že jsme tomu šli naproti a že se podařilo získat tu dotaci. Jen bych připomněl, že v loňském roce Ostrava získala tři dotace z Národní sportovní agentury."

Rekonstrukce vyšla na 50 milionů korun a klíčová byla rychlost, protože o peníze z Národní sportovní agentury se ucházelo mnoho žadatelů z celé země. Kromě spolků a klubů budou halu znovu využívat i školáci.

Miroslav Bučánek, ředitel ZŠ Josefa Valčíka: "Stoprocentní časová úspora, navíc ta hala je krásná, děti tady budou moct využívat úplně všechno, takže se těšíme."
Jan Dekický (ODS), místostarosta Ostravy-Poruby: "Zázemí, nejen pro tréninky, ale i pro zápasy, které tady přes zimu hrajeme, je krásné, nové, voňavé. Proti tomu, co to bylo, je to nebe a dudy."

Pustkovec chce příští rok ještě vybudovat u haly nářaďovnu. Pozemky pro její stavbu věnoval obvodu Sokol. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000051211/sportovni-hala-v-pustkovci-je-hotova-skolaci-do-ni-mohou-projit-v-papucich