Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovnice z Frýdku-Místku získala čestné uznání v soutěži Knihovnická K2

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou oceňoval nejlepší knihovníky. Jedna z cen putovala i do Frýdku-Místku. Čestné uznání získala vedoucí místecké pobočky Irena Liberdová.

Kaple frýdeckého zámku se stala dějištěm předávání cen Knihovnická K2. Jde o soutěž, která už desátým rokem oceňuje v sudém roce nelepší knihovnice a knihovníky. A v lichém zase nejlepší knihovny.

Lukáš Curylo (SPOLU/KDU-ČSL), náměstek hejtmana: "“Letos jsme oceňovali knihovnice a knihovníky, kteří se loni nějakým významným způsobem zasloužili o rozvoj komunitního života a vůbec ducha knihovny ve své obci či městě. Většinou to je tak, že ty knihovníci nejen, že se zajímají o rozšiřování knihovnického fondu a půjčování knížek, dělají popularizaci knihovnictví a vůbec komunitního života."

Jedno z ocenění zůstalo i ve Frýdku-Místku. Zástupkyně ředitele Městské knihovny a zároveň vedoucí pobočky Místek, Irena Liberdová, získala čestné uznání za vysoké pracovní nasazení, sjednocování kolektivu a zviditelňování služeb knihovny. V knihovnické praxi působí už 39 let.

Irena Liberdová, vedoucí pobočky Místek: "Já si ho moc vážím. Moc si vážím toho, že jsem byla nominována a moc si vážím čestného uznání, které jsem získala. Myslím si, že to čestné uznání patří nejenom mě, ale celému kolektivu naší knihovny. Protože bez nich by to nešlo. A bez nich bych tu cenu určitě nezískala."

Frýdecko-místecká knihovna sklízí úspěchy také v celostátním měřítku. V roce 2022 se stala knihovnou roku České republiky.

Irena Liberdová, vedoucí pobočky Místek: "Ve frýdecko-místecké knihovně se opravdu snažíme věnovat od malých dětí až po seniory. Připravujeme obrovskou spoustu besed, přednášek, workshopů. Kdybych mohla vyzdvihnout, tak bych vyzdvihla činnost našich dětských oddělení, kde dělají úžasný dětský klubík. Kam chodí maminky úplně s malými dětmi. Věnujeme se čtenářské gramotnosti. Věnujeme se kurzům pro seniory. Myslím si, že té práce je obrovská spousta."

Ze 14 nominovaných získala hlavní cenu Markéta Kološová z malé knihovny v Hukvaldech.

Markéta Kološová, Obecní knihovna při ZŠ a MŠ Leoše Janáčka Hukvaldy: "My jsme knihovna malá, máme kolem 300 čtenářů a děláme spoustu aktivit. I když já říkám děláme, ale já jsem tam jediný zaměstnanec v této knihovně, ale děláme to tak, že máme spoustu aktivit, na kterých se podílí hlavně i ti lidé, kteří do knihovny chodí."

Z dalších ocenění se například udílela i cena pro knihovníka do 35 let, kterou získal Jakub Vlček z Bruntálu.

Nahlásit chybu


K tématu

Senioři začali studovat na Virtuální univerzitě třetího věku ve Frýdku-Místku

16. října 2023 17:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Knihovna Frýdek-Místek spustila historicky první ročník Virtuální univerzity třetího věku. O první přednášky formou virtuální projekce je mezi seniory velký zájem. Ti se po absolvování budou moci účastnit i promocí přímo na univerzitě v Praze.

Knihovna Frýdek-Místek připravila pro děti ve Faunaparku program Cesta do cirkusu

31. srpna 2023 15:56 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Městská knihovna Frýdek-Místek připravila ve Faunaparku dopoledne plné cirkusových her pro děti. Nejen, že tím symbolicky ukončuje prázdniny, ale zároveň se takto knihovnice pravidelně hravou formou seznamují s nejmenšími budoucími návštěvníky knihovny.

Městská knihovna Frýdek-Místek se zapojila do soutěže Stavba MSK 2022

20. července 2023 14:02 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Městská knihovna Frýdek-Místek se po generální rekonstrukci těší velké oblibě čtenářů i dalších návštěvníků. Loni dokonce získala celostátní titul Městská knihovna roku. Letos se proto zapojila do hlasování v anketě Stavba Moravskoslezského kraje.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

15. července 2024 15:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

15. července 2024 14:26 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Pobeskydský aviatický klub otevřel hangár veřejnosti, představili se i modeláři

15. července 2024 13:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Prohlídka ultralehkých letadel nebo let na leteckém simulátoru. Ale i letové ukázky modelářů. Letiště v Místku – Bahně má za sebou tradiční letní akci Den otevřeného hangáru. Událost přilákala davy návštěvníků.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Knihovnice z Frýdku-Místku získala čestné uznání v soutěži Knihovnická K2
Vydáno 24. června 2024 15:03, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou oceňoval nejlepší knihovníky. Jedna z cen putovala i do Frýdku-Místku. Čestné uznání získala vedoucí místecké pobočky Irena Liberdová.

Kaple frýdeckého zámku se stala dějištěm předávání cen Knihovnická K2. Jde o soutěž, která už desátým rokem oceňuje v sudém roce nelepší knihovnice a knihovníky. A v lichém zase nejlepší knihovny.

Lukáš Curylo (SPOLU/KDU-ČSL), náměstek hejtmana: "“Letos jsme oceňovali knihovnice a knihovníky, kteří se loni nějakým významným způsobem zasloužili o rozvoj komunitního života a vůbec ducha knihovny ve své obci či městě. Většinou to je tak, že ty knihovníci nejen, že se zajímají o rozšiřování knihovnického fondu a půjčování knížek, dělají popularizaci knihovnictví a vůbec komunitního života."

Jedno z ocenění zůstalo i ve Frýdku-Místku. Zástupkyně ředitele Městské knihovny a zároveň vedoucí pobočky Místek, Irena Liberdová, získala čestné uznání za vysoké pracovní nasazení, sjednocování kolektivu a zviditelňování služeb knihovny. V knihovnické praxi působí už 39 let.

Irena Liberdová, vedoucí pobočky Místek: "Já si ho moc vážím. Moc si vážím toho, že jsem byla nominována a moc si vážím čestného uznání, které jsem získala. Myslím si, že to čestné uznání patří nejenom mě, ale celému kolektivu naší knihovny. Protože bez nich by to nešlo. A bez nich bych tu cenu určitě nezískala."

Frýdecko-místecká knihovna sklízí úspěchy také v celostátním měřítku. V roce 2022 se stala knihovnou roku České republiky.

Irena Liberdová, vedoucí pobočky Místek: "Ve frýdecko-místecké knihovně se opravdu snažíme věnovat od malých dětí až po seniory. Připravujeme obrovskou spoustu besed, přednášek, workshopů. Kdybych mohla vyzdvihnout, tak bych vyzdvihla činnost našich dětských oddělení, kde dělají úžasný dětský klubík. Kam chodí maminky úplně s malými dětmi. Věnujeme se čtenářské gramotnosti. Věnujeme se kurzům pro seniory. Myslím si, že té práce je obrovská spousta."

Ze 14 nominovaných získala hlavní cenu Markéta Kološová z malé knihovny v Hukvaldech.

Markéta Kološová, Obecní knihovna při ZŠ a MŠ Leoše Janáčka Hukvaldy: "My jsme knihovna malá, máme kolem 300 čtenářů a děláme spoustu aktivit. I když já říkám děláme, ale já jsem tam jediný zaměstnanec v této knihovně, ale děláme to tak, že máme spoustu aktivit, na kterých se podílí hlavně i ti lidé, kteří do knihovny chodí."

Z dalších ocenění se například udílela i cena pro knihovníka do 35 let, kterou získal Jakub Vlček z Bruntálu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043719/knihovnice-z-frydkumistku-ziskala-cestne-uznani-v-soutezi-knihovnicka-k2