Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Taneční studio Dancepoint Frýdek-Místek připravilo pro děti letní tábory i jednodenní akce

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Taneční studio Dancepoint Frýdek-Místek se opět zapojilo do letní akce Prázdniny ve městě. Kromě jednodenních akcí pro děti, ale připravilo také několik vlastních příměstských táborů.

Taneční studio Dancepoint patří k největším ve Frýdku-Místku. Letos opět připravilo program pro všechny milovníky tance i na léto. Ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč se například zapojilo do akce Prázdniny ve městě.

Markéta Bilasová, ředitelka Tanečního studia Dancepoint: "To můžou si najít turnusy na webu Klíče a v rámci té akce přijít a zatancovat si 3 hodiny dopoledne. Je to akce zdarma, mohou se naučit street dance, disco dance, různé taneční styly. A kromě toho, co děláme ve spolupráci s Frýdkem-Místkem, my máme ještě vlastní summer campy a příměstské tábory. A letos máme rekordní počet turnusů. Máme 7 týdnů o prázdninách tancování."

Některé tábory jsou už plné, ale přesto se dají ještě nějaká místa najít. První příměstský tábor začíná v pondělí 8. července. Podrobnosti najdete na webu dancepoint.cz

Markéta Bilasová, ředitelka Tanečního studia Dancepoint: "Tím, že tolik turnusů máme, tak máme pořád místa. A my máme obrovské taneční studio na Růžovém pahorku a to pojme dětí dost. Takže jsou pořád turnusy, kde jsou místa k dispozici." – Jak to bude fungovat, na kolik dní to je? – "Je to příměstský tábor, což je takový hit, který jsme tady my zavedli jako první ve městě a v té době se tam nikdo nepřihlásil. Ale zkoušeli jsme to každý rok. A když to začalo být moderní, tak jsme to rozjeli ve velkém a ty příměstské tábory jsou lepší než na noc, protože spousta dětí nechce na noc nebo to není pro ně. Tak přijdou ráno v 8:00 a v 16:00 je rodiče vyzvednou. A ten program je bohatý. Rodiče vždycky mají strach, že ty děti zavřeme do studia a tam se tancuje. Ale my chodíme ven, máme venkovní tréninky, jezdíme na výlety, na bazén, děti si užijí program i mimo studio a přitom je skvělé, že máme zázemí ve studiu, když třeba prší a můžeme spousty aktivit dělat uvnitř."

Dancepoint má aktuálně kolem 170 aktivních dětí, které v průběhu školního roku trénují různé tance a vystupují na soutěžích a akcích. Do studia chodí také přibližně 50 dospělých, kteří tancují latinu a modernu.

Nahlásit chybu


K tématu

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

TS Dancepoint učí děti ve Frýdku-Místku tancovat i během léta

20. července 2023 16:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Děti ve Frýdku-Místku se chtějí hýbat a tancovat i o prázdninách. V hojném počtu tak využily prvního letního kurzu Tanečního studia Dancepoint. Ten je v rámci programu akce Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb zdarma učil základy street dance.

Děti se o prázdninách ve Frýdku-Místku nudit nebudou. SVČ chystá plno aktivit

Středisko volného času Klíč je opět připraveno na prázdniny. Děti měly možnost vybrat si z bohaté nabídky letních příměstských i pobytových táborů. Ale hlavně bude po celé léto opět v plném proudu akce Prázdniny ve městě, která nabídne velké množství jednodenních aktivit.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Dnes 12:59, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

15. července 2024 15:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

15. července 2024 14:26 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Pobeskydský aviatický klub otevřel hangár veřejnosti, představili se i modeláři

15. července 2024 13:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Prohlídka ultralehkých letadel nebo let na leteckém simulátoru. Ale i letové ukázky modelářů. Letiště v Místku – Bahně má za sebou tradiční letní akci Den otevřeného hangáru. Událost přilákala davy návštěvníků.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční studio Dancepoint Frýdek-Místek připravilo pro děti letní tábory i jednodenní akce
Vydáno 4. července 2024 15:59, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Taneční studio Dancepoint Frýdek-Místek se opět zapojilo do letní akce Prázdniny ve městě. Kromě jednodenních akcí pro děti, ale připravilo také několik vlastních příměstských táborů.

Taneční studio Dancepoint patří k největším ve Frýdku-Místku. Letos opět připravilo program pro všechny milovníky tance i na léto. Ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč se například zapojilo do akce Prázdniny ve městě.

Markéta Bilasová, ředitelka Tanečního studia Dancepoint: "To můžou si najít turnusy na webu Klíče a v rámci té akce přijít a zatancovat si 3 hodiny dopoledne. Je to akce zdarma, mohou se naučit street dance, disco dance, různé taneční styly. A kromě toho, co děláme ve spolupráci s Frýdkem-Místkem, my máme ještě vlastní summer campy a příměstské tábory. A letos máme rekordní počet turnusů. Máme 7 týdnů o prázdninách tancování."

Některé tábory jsou už plné, ale přesto se dají ještě nějaká místa najít. První příměstský tábor začíná v pondělí 8. července. Podrobnosti najdete na webu dancepoint.cz

Markéta Bilasová, ředitelka Tanečního studia Dancepoint: "Tím, že tolik turnusů máme, tak máme pořád místa. A my máme obrovské taneční studio na Růžovém pahorku a to pojme dětí dost. Takže jsou pořád turnusy, kde jsou místa k dispozici." – Jak to bude fungovat, na kolik dní to je? – "Je to příměstský tábor, což je takový hit, který jsme tady my zavedli jako první ve městě a v té době se tam nikdo nepřihlásil. Ale zkoušeli jsme to každý rok. A když to začalo být moderní, tak jsme to rozjeli ve velkém a ty příměstské tábory jsou lepší než na noc, protože spousta dětí nechce na noc nebo to není pro ně. Tak přijdou ráno v 8:00 a v 16:00 je rodiče vyzvednou. A ten program je bohatý. Rodiče vždycky mají strach, že ty děti zavřeme do studia a tam se tancuje. Ale my chodíme ven, máme venkovní tréninky, jezdíme na výlety, na bazén, děti si užijí program i mimo studio a přitom je skvělé, že máme zázemí ve studiu, když třeba prší a můžeme spousty aktivit dělat uvnitř."

Dancepoint má aktuálně kolem 170 aktivních dětí, které v průběhu školního roku trénují různé tance a vystupují na soutěžích a akcích. Do studia chodí také přibližně 50 dospělých, kteří tancují latinu a modernu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043877/tanecni-studio-dancepoint-frydekmistek-pripravilo-pro-deti-letni-tabory-i-jednodenni-akce