Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sdružení Podané ruce z Frýdku-Místku pomáhá canisterapií už 25 let

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Už 25 let pomáhají formou canisterapie i osobní asistence. Organizace Podané ruce z Frýdku-Místku si toto významné výročí připomněla velkou konferencí. Sešli se na ní zakladatelé i hosté z celé země, kteří přednášeli o zooterapii.

Sdružení Podané ruce z Frýdku-Místku oslavilo 25 let fungování. Při této příležitosti připravili velkou celodenní konferenci, která představovala různé formy zooterapeutické práce.

Štěpán Křístek, spoluzakladatel sdružení Podané ruce: "Jsou tady hosté z celé republiky – z přátelených organizací i organizací, se kterými spolupracujeme. Jsou tady i zástupci našich sponzorů a donátorů. Konference je rozdělená do přednáškových bloků, které se zaměřují na zooterapie – tedy na práci se zvířaty a jejich pozitivní vliv na zdraví lidí."

Podané ruce jsou průkopníky canisterapeutické pomoci v Moravskoslezském kraji.

Monika Křístková, spoluzakladatel sdružení Podané ruce: "Naše organizace vznikla z ničeho – když se pár přátel, kynologů a nadšenců do psů sešlo a rozhodlo se, že chtějí dělat něco užitečného. Něco, co je spojuje – a tím bylo pomáhat druhým s pomocí pejsků. Dnes máme přibližně 100 členů a zhruba 50 aktivních canisterapeutických týmů, které navštěvují různá zařízení – nemocnice, hospice, domovy seniorů, zařízení pro zdravotně postižené, školky a další."
Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Dnešní den jsme chtěli věnovat našim členům, dobrovolníkům a jejich skvělým pejskům, abychom jim poděkovali. Rovněž chceme poděkovat i přátelům z jiných organizací, které se věnují canisterapii, a kteří přijeli z celé republiky, aby nám předali své zkušenosti. Je to skvělé povzbuzení pro naši činnost a také cesta k větší odbornosti."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsem rád, že Podané ruce oslavily 25 let svého výročí a působení na území města. Já jsem opravdu velmi rád, že tato organizace u nás působí. Poskytují tady služby jak osobní asistence, tak canisterapie, kdy dobrovolníci se svými pejsky chodí do našich zařízení. Jako je domov pro seniory, hospic a další zařízení na území města. Takže velmi děkuji všem zaměstnancům a dobrovolníkům sdružení Podané ruce."

Sdružení Podané ruce plánuje i do budoucna rozvíjet své služby. Stejně tak má zájem i o dobrovolníky s pejsky, kteří by se chtěli zapojit do canisterapeutických programů.

Nahlásit chybu


K tématu

Sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku letos podpoří Podané ruce a jejich canisterapii

Adventní program ve Frýdku-Místku odstartoval další ročník veřejné sbírky Vánoční strom. Letos její výtěžek podpoří canisterapii, kterou zajišťuje organizace Podané ruce. Dar mohou lidé vhodit přímo do kasičky nebo poslat převodem na transparentní účet. Sbírka potrvá do konce roku.

Dobrovolnice z Frýdku-Místku pomáhá už 15 let. S Adrou získala celostátní ocenění

Dobrovolnice Anetta Erbanová z Frýdku-Místku byla oceněna ministerstvem vnitra jako jedna z nejlepších dobrovolnic v celé republice. Pomáhá seniorům a klientům domovů už patnáct let. Ocenění získala také místní pobočka ADRY, která dobrovolnictví ve městě koordinuje.

Lidé přispěli ve sbírce Vánoční strom přes 81 tisíc na canisterapii ve Frýdku-Místku

Další ročník veřejné sbírky Vánoční strom překonal ve Frýdku-Místku očekávání. Díky štědrosti lidí se podařilo vybrat přes 81 tisíc korun. Tyto prostředky poputují organizaci Podané ruce, která už 25 let přináší radost a pomoc prostřednictvím canisterapie.


Vytíženou křižovatku v Dobré nahradí kruhový objezd, hotový by měl být do roka

Vytíženou křižovatku mezi Dobrou a Nošovicemi na Frýdeckomístecku už brzy nahradí kruhový objezd. Místní by se tak měli vyhnout dlouhému čekání v kolonách.

Lidé si opět nenechali ujít tradiční předvánoční jarmark v Hukvaldech-Horním Sklenově

Jeden z prvních letošních předvánočních jarmarků v regionu se konal v sobotu v Horním Sklenově, který je místní částí Hukvald. U návštěvníků je oblíbený pro venkovské prostředí a rukodělný sortiment, který nabízí.

Podzimní mlhy komplikují letecký provoz v Krakově, náhradním letištěm je Ostrava

Včera 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V sobotu večer zahalila letiště v Krakově mlha, kvůli které tam nemohla přistávat letadla. Jako náhradní letiště bylo zvoleno to v Ostravě, kde panovaly příznivější podmínky.

Ve frýdlantské knihovně se při přednášce ochutnávala kvalitní čokoláda s vínem

Trochu jinou přednášku připravila knihovna ve Frýdlantě nad Ostravicí. Účastníci si vyslechli zajímavé povídání o čokoládě. Několik druhů mohli také postupně ochutnávat a zapíjet vínem.

Předškoláci celým dnem v pyžamech podpořili své nemocné kamarády

14. listopadu 2025 12:56 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Rychvaldský miniexpres

Netradičně v pyžamech strávili celý pátek předškoláci z mateřských škol v Rychvaldě. Podpořili tím ostatní děti, které se musí léčit v nemocnicích.

Ukryl čokolády pod oblečení. Recidivista kradl bonboniéry za skoro 5 tisíc

14. listopadu 2025 12:30 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ukradl čokolády za skoro pět tisíc korun. Bonboniéry si schoval pod oblečení. Nebyla to jeho první krádež. Strážníci ho předali Policii.

Druhý stupeň poplachu ve Frýdlantu. Sedm jednotek hasičů likvidovalo velký požár

14. listopadu 2025 11:30 | Frýdlant nad Ostravicí | Anna Břenková

Sedm jednotek hasičů likvidovalo velký ranní požár ve Frýdlantu nad Ostravicí. Kvůli rozsahu byl vyhlášen druhý stupeň poplachu a zásah probíhal jen zvenčí. Hasiči museli z vedlejšího domu zachránit čtyři osoby ohrožené kouřem. Požár byl lokalizován po čtyřech hodinách, příčina i škoda se nyní vyšetřují.

Odepnul řetízek nepozornému muži. Zloděj chycen díky kamerám

14. listopadu 2025 10:00 | Ostrava-město | Anna Břenková

Využil nepozornosti muže a vzal mu řetízek a mobil. Jeho krádež celou dobu pozoroval strážník na kamerách. Ještě než stihl věci prodat v zastavárně, už u něj byli strážníci. Muž byl předán Policii ČR.

V Ostravě během jednoho dne sraženi čtyři chodci, dvě ženy utrpěly vážná zranění

14. listopadu 2025 10:00 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Ve středu 12. listopadu došlo v Ostravě hned ke čtyřem dopravním nehodám, při kterých byli zraněni chodci. Dvě z těchto událostí měly vážné následky.

Výměna povrchu tělocvičny je poslední dohrou po loňském požáru

14. listopadu 2025 8:48 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Základní škola Butovická likviduje poslední škodu, která ještě souvisí s požárem z června roku 2024. Probíhá výměna povrchu tělocvičny, který zplodiny hoření také poškodily.

Město chce na rekonstrukci Českého domu získat dotační prostředky

12. listopadu 2025 12:27 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Frýdeckomístecký expres

Velmi důležité bude samozřejmě financování celé rekonstrukce. O informace v této oblasti jsme požádali náměstka primátora Jiřího Kajzara, který má oblast financí a investic na starost.

Projekt rekonstrukce Českého domu ve Frýdku-Místku byl extrémně náročný

12. listopadu 2025 12:11 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Frýdeckomístecký expres

Projekt rekonstrukce Českého domu ve Frýdku-Místku nevznikal snadno. Po prvním kole výběrového řízení dokonce zadavatel, tedy město Frýdek-Místek, změnil požadavky. O to byla práce na projektu náročnější.

Frýdek-Místek představil vítězný projekt rekonstrukce Českého domu

12. listopadu 2025 10:44 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek zrekonstruuje Český dům podle projektu architektů vedených Filipem Vítkem z Brna. Proměna nezasáhne do historického objektu a doplní jej o dřevěnou přístavbu. Město v budově s významnou historií plánuje vybudovat zázemí pro volnočasové aktivity dětí.

Básník Kalus inspiroval další dětské talenty

12. listopadu 2025 8:30 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

“Tady jsem doma” - to bylo téma dalšího ročníku literární soutěže Kalusův kalamář, kterou pořádala čeladenská základní škola ve spolupráci s obcí.

Čeladná hledala, v kom dřímá další Kalus

10. listopadu 2025 12:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Kalusův kalamář je literární soutěž, kterou v Čeladné pořádají pro děti ze základních škol z regionu. Letošní ročník skládaly verše na téma “Tady jsem doma”.

Školáci podpořili hokejisty Frýdku-Místku, ti se odvděčili vítězstvím

10. listopadu 2025 9:28 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Frýdeckomístecký expres

Hokejisté Frýdku-Místku odehráli jedno ze svých prvoligových utkání deset hodin dopoledne. A byl to dobrý tah. Hala Polárka praskala ve švech.

Sdružení Podané ruce z Frýdku-Místku pomáhá canisterapií už 25 let
Vydáno 22. května 2025 15:04, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Už 25 let pomáhají formou canisterapie i osobní asistence. Organizace Podané ruce z Frýdku-Místku si toto významné výročí připomněla velkou konferencí. Sešli se na ní zakladatelé i hosté z celé země, kteří přednášeli o zooterapii.

Sdružení Podané ruce z Frýdku-Místku oslavilo 25 let fungování. Při této příležitosti připravili velkou celodenní konferenci, která představovala různé formy zooterapeutické práce.

Štěpán Křístek, spoluzakladatel sdružení Podané ruce: "Jsou tady hosté z celé republiky – z přátelených organizací i organizací, se kterými spolupracujeme. Jsou tady i zástupci našich sponzorů a donátorů. Konference je rozdělená do přednáškových bloků, které se zaměřují na zooterapie – tedy na práci se zvířaty a jejich pozitivní vliv na zdraví lidí."

Podané ruce jsou průkopníky canisterapeutické pomoci v Moravskoslezském kraji.

Monika Křístková, spoluzakladatel sdružení Podané ruce: "Naše organizace vznikla z ničeho – když se pár přátel, kynologů a nadšenců do psů sešlo a rozhodlo se, že chtějí dělat něco užitečného. Něco, co je spojuje – a tím bylo pomáhat druhým s pomocí pejsků. Dnes máme přibližně 100 členů a zhruba 50 aktivních canisterapeutických týmů, které navštěvují různá zařízení – nemocnice, hospice, domovy seniorů, zařízení pro zdravotně postižené, školky a další."
Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Dnešní den jsme chtěli věnovat našim členům, dobrovolníkům a jejich skvělým pejskům, abychom jim poděkovali. Rovněž chceme poděkovat i přátelům z jiných organizací, které se věnují canisterapii, a kteří přijeli z celé republiky, aby nám předali své zkušenosti. Je to skvělé povzbuzení pro naši činnost a také cesta k větší odbornosti."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsem rád, že Podané ruce oslavily 25 let svého výročí a působení na území města. Já jsem opravdu velmi rád, že tato organizace u nás působí. Poskytují tady služby jak osobní asistence, tak canisterapie, kdy dobrovolníci se svými pejsky chodí do našich zařízení. Jako je domov pro seniory, hospic a další zařízení na území města. Takže velmi děkuji všem zaměstnancům a dobrovolníkům sdružení Podané ruce."

Sdružení Podané ruce plánuje i do budoucna rozvíjet své služby. Stejně tak má zájem i o dobrovolníky s pejsky, kteří by se chtěli zapojit do canisterapeutických programů.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000048854/sdruzeni-podane-ruce-z-frydkumistku-pomaha-canisterapii-uz-25-let