Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek spolu s krajem opraví bazén a tělocvičny na Střední škole řemesel

Frýdek-Místek |

Moravskoslezský kraj spolu s městem Frýdek-Místek zrekonstruují plavecký bazén a sportovní halu Střední školy řemesel. Díky investici ve výši zhruba 230 milionů korun vznikne zázemí, které bude splňovat parametry pro pořádání plaveckých závodů.

Unikátní stavba na Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku ukrývá bazén a dvě tělocvičny.

Petr Solich, ředitel SŠ řemesel Frýdek-Místek: „Ten bazén je od roku 1965. Byl součástí původního odborného učiliště hornického a opravdu potřebuje rekonstrukci.“

Kraj v minulosti nechal zpracovat studii, která potvrdila, že stavba může projít náročnou rekonstrukcí za zhruba 230 milionů korun. S městem se pak dohodl na spolufinancování.

Josef Bělica (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: „Memorandum, které jsme dnes podepsali, je důležité jak pro střední školu, tak pro Statutární město Frýdek-Místek, i pro Moravskoslezský kraj, protože jsme se dohodli na participaci na projektu rekonstrukce bazénu a sportovní haly, která je stavebně poměrně složitým objektem. Vzhledem k tomu, že ta dohoda z mi neznámého důvodu nebyla možná delší dobu, tak jsem rád, že se konečně povedlo dohodnout a rekonstrukce proběhne.“
Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: „Já jako primátor města, ve kterém se nachází toto krajské zařízení, jsem velmi rád, že se nám podařilo najít společnou řeč s krajem. A přichází na řadu rekonstrukce tohoto bazénu, který je zároveň i dominantou, nebo sportovní dominantou města.“

Díky úpravám bude mít město bazén, který splní standardní parametry pro pořádání soutěží. To dosud žádný ze čtyř zdejších bazénů nesplňoval.

Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: „Spojí se tady několik faktorů. Ta budova zůstane v tom původním vzhledu, čili zůstane tou dominantou. Zároveň dojde k rekonstrukci, která vrátí ten bazén do klasické pětadvacítky, která bude vyhovovat normám a bude možné tady dělat závody. Je to velmi důležité, protože Frýdek-Místek je asi poslední statutární město v republice, které nemá standardní 25metrový plavecký bazén. A já věřím, že poté, co zrekonstruujeme společně napůl tenhle bazén, tak jednou v budoucnu dotáhneme i projekt vlastního městského bazénu, který tady citelně schází.“
Petr Solich, ředitel SŠ řemesel Frýdek-Místek: "Bude potřeba udělat novou střechu, musíme udělat novou vanu, včetně zázemí dole, to znamená celou novou strojovnu. Dále tady bude zázemí pro rozhodčí, pro trenéry a celé to zázemí i pro diváky. Rekonstrukce jako taková by se měla rozjet v červenci v roce 2027, pokud vyřídíme veškerá právní opatření, to znamená stavební povolení, projekt a další věci, které s tím souvisí."

Město dá na rekonstrukci více než 100 milionů korun. Stavební práce potrvají 18 měsíců. Škola bude muset během toho najít náhradní prostory pro výuku tělocviku.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek postupně opravuje významné objekty ve městě a chce do nich vrátit život

28. srpna 2025 14:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se vrací ke svému historickému dědictví a dává mu nový život. Město aktivně pracuje na oživení objektů jako jsou Český dům, bývalá záložna a hotel Centrum, aby zabránilo jejich chátrání. Městský majetek má v budoucnu sloužit novému využití.

Bazén se mění po etapách, na řadě bude opět vnitřek

26. července 2026 7:47 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V následující reportáži zrekapitulujeme letošní největší investiční akci města, což je rekonstrukce venkovního bazénu. Stála 110 milionů korun. Celkem ovšem do tohoto areálu, včetně krytého bazénu, směřovala od roku 2015 už téměř dvojnásobná částka.

Den čistého ovzduší ve Frýdku-Místku zaujal návštěvníky pokusy, měřením i hrou

15. září 2025 15:44 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Čistý vzduch je důležitý a k jeho ochraně můžeme přispět úplně všichni. To bylo téma dalšího ročníku akce Den čistého ovzduší, který připomněl Frýdek-Místek. Připraveny byly pokusy, soutěže i ukázky moderních technologií a měření.


V Kozlovicích v noci kvůli bouřce evakuovali dětský tábor

Dnes 9:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Popadané stromy, utržená střecha i evakuace dětského tábora. Silné bouřky opět prošly i přes Moravskoslezský kraj. Hasiči měli přes noc 46 výjezdů.

V Karviné se opařil roční chlapeček, do nemocnice ho přepravil vrtulník

Včera 19:00 | Karviná | Jiří Cileček

Karvinští záchranáři spěchali v pátek v podvečer do části Nové Město. Opařil se tady teprve roční chlapeček. Po ošetření na místě ho bleskově přepravil vrtulník do ostravské fakultní nemocnice.

Ostravu během týdne rozezněl a roztančil Folklór bez hranic

Pestrobarevné kroje, tradiční hudba a tance z různých koutů světa. Folklor bez hranic letos už po osmadvacáté propojil Ostravu s kulturami několika kontinentů.

Nejlepší guláš byl kančí, u veřejnosti zvítězil hovězí

Včera 18:04 | Studénka | Petra Dorazilová

Ve Studénce se konal 3. ročník Gulášfestu. Do soutěžní kulinářské akce se zapojilo devět kuchařských týmů. Připravovaly guláše v kotlíku z hovězího i krůtího masa a nechyběla ani zvěřina.

Sdílená kola v Porubě jsou rok od roku vytíženější. Nejvyužívanější jsou od června do září

Včera 14:38 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubané si v letních měsících užívají nejen akce, ale také projížďky na sdílených kolech. Svědčí o tom počet výpůjček, kterých v Ostravě-Porubě každým rokem přes léto přibývá.

Řekám chybí voda. Povodí Odry odpouští z přehrad čtyřnásobek přítoku

Včera 10:25 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Horké léto a minimum srážek trápí řeky v Moravskoslezském kraji. Do přehrad teď přitéká jen zlomek běžného množství vody. Přehrady ale systém drží. Povodí Odry z nich vypouští až čtyřnásobek toho, co do nich přitéká. Zachraňují tak život v řekách a zajišťují dostatek pitné vody pro celý kraj.

Průjezd vozidel složek IZS komplikují ve Frýdku-Místku nejen chodci

Včera 12:00 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Někteří řidiči, cyklisté i chodci ve Frýdku-Místku jsou nepoučitelní. Podívejte se, jak to vypadá s průjezdností města z pohledu složek IZS.

Nový Jičín vyčlenil Charitě byty pro sociální bydlení

Včera 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město poskytlo Charitě čtyři byty. Ta je přidělila lidem, kteří si nemohou dovolit běžné tržní nájemné. Současně jim poskytuje odbornou sociální pomoc, která podporuje nájemníky při stabilizaci jejich životní situaci.

Báňští záchranáři zachraňovali lidi z vodní šachty Jeremenko

20. srpna 2026 14:25 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Z hlubiny Vodní jámy Jeremenko v Ostravě-Vítkovicích zachraňovali báňští záchranáři lidi, kteří tam uvízli.

Judisté na konci prázdnin oživili bojovou techniku i týmové vazby

Včera 12:34 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínští judisté absolvovali na konci prázdnin týdenní soustředění. Na tatami si oživili techniky bojového umění, ale také vyrazili pobavit se do trampolínové herny nebo lanového parku.

Domovinka ve Frýdku-Místku otevřela pro klienty novou zahradu

Včera 12:01 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Centrum denních služeb Domovinka ve Frýdku-Místku má novou smyslovou zahradu. Nabízí svým klientům prostor pro venkovní relaxaci, cvičení a rozvoj motoriky.

Rivka Park láká obyvatele Frýdku-Místku, sportovce i turisty

Včera 11:56 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Unikátní Rivka Park, volnočasový areál, který vyrostl v Místku, si získává svůj věhlas. Stal se velmi rychle oblíbeným místem relaxace nejen pro obyvatele Frýdku-Místku, ale také jeho návštěvníky.

Město pozvalo aktivní seniory do Faunaparku

20. srpna 2026 8:52 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek připravil další aktivitu pro aktivní seniory ve svém městě. Pozval je na setkání do oblíbeného Faunaparku, kde pro ně byl připraven naučný program, ale také tradiční občerstvení.

Frýdek-Místek hostil v rámci programu Erasmus+ rakouské studenty

20. srpna 2026 8:50 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola připravila ve spolupráci s městem pobyt pro studenty z Rakouska, kteří dorazili do Frýdku-Místku v rámci programu Erasmus plus. Pracovní program jim připravila společnost Distep.

Frýdek-Místek plný chutí přilákal návštěvníky na řeckou kuchyni

20. srpna 2026 8:48 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Letos šlo na frýdecko-místeckém gastrofestivalu o mnohem víc než jen gastronomii. Návštěvníci si užili den plný chutí a zážitků, hudby, designu, umění i rodinné zábavy v jedinečných kulisách historického centra města.

Senioři se sešli na společném smažení bramborových placků

20. srpna 2026 8:30 | Palkovice | Bára Kelnerová

Na tradičním smažení bramborových placků se sešli senioři z Palkovic a Myslíku. Jednalo se o jednu z mnoha akcí, které senioři v průběhu roku pořádají a kde se pravidelně setkávají.

Frýdek-Místek spolu s krajem opraví bazén a tělocvičny na Střední škole řemesel
Vydáno 30. června 2025 13:33, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Moravskoslezský kraj spolu s městem Frýdek-Místek zrekonstruují plavecký bazén a sportovní halu Střední školy řemesel. Díky investici ve výši zhruba 230 milionů korun vznikne zázemí, které bude splňovat parametry pro pořádání plaveckých závodů.

Unikátní stavba na Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku ukrývá bazén a dvě tělocvičny.

Petr Solich, ředitel SŠ řemesel Frýdek-Místek: „Ten bazén je od roku 1965. Byl součástí původního odborného učiliště hornického a opravdu potřebuje rekonstrukci.“

Kraj v minulosti nechal zpracovat studii, která potvrdila, že stavba může projít náročnou rekonstrukcí za zhruba 230 milionů korun. S městem se pak dohodl na spolufinancování.

Josef Bělica (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: „Memorandum, které jsme dnes podepsali, je důležité jak pro střední školu, tak pro Statutární město Frýdek-Místek, i pro Moravskoslezský kraj, protože jsme se dohodli na participaci na projektu rekonstrukce bazénu a sportovní haly, která je stavebně poměrně složitým objektem. Vzhledem k tomu, že ta dohoda z mi neznámého důvodu nebyla možná delší dobu, tak jsem rád, že se konečně povedlo dohodnout a rekonstrukce proběhne.“
Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: „Já jako primátor města, ve kterém se nachází toto krajské zařízení, jsem velmi rád, že se nám podařilo najít společnou řeč s krajem. A přichází na řadu rekonstrukce tohoto bazénu, který je zároveň i dominantou, nebo sportovní dominantou města.“

Díky úpravám bude mít město bazén, který splní standardní parametry pro pořádání soutěží. To dosud žádný ze čtyř zdejších bazénů nesplňoval.

Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: „Spojí se tady několik faktorů. Ta budova zůstane v tom původním vzhledu, čili zůstane tou dominantou. Zároveň dojde k rekonstrukci, která vrátí ten bazén do klasické pětadvacítky, která bude vyhovovat normám a bude možné tady dělat závody. Je to velmi důležité, protože Frýdek-Místek je asi poslední statutární město v republice, které nemá standardní 25metrový plavecký bazén. A já věřím, že poté, co zrekonstruujeme společně napůl tenhle bazén, tak jednou v budoucnu dotáhneme i projekt vlastního městského bazénu, který tady citelně schází.“
Petr Solich, ředitel SŠ řemesel Frýdek-Místek: "Bude potřeba udělat novou střechu, musíme udělat novou vanu, včetně zázemí dole, to znamená celou novou strojovnu. Dále tady bude zázemí pro rozhodčí, pro trenéry a celé to zázemí i pro diváky. Rekonstrukce jako taková by se měla rozjet v červenci v roce 2027, pokud vyřídíme veškerá právní opatření, to znamená stavební povolení, projekt a další věci, které s tím souvisí."

Město dá na rekonstrukci více než 100 milionů korun. Stavební práce potrvají 18 měsíců. Škola bude muset během toho najít náhradní prostory pro výuku tělocviku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000049519/frydekmistek-spolu-s-krajem-opravi-bazen-a-telocvicny-na-stredni-skole-remesel