David Čunta, majitel Muzea hraček ve Frýdku-Místku: "I československá hračka byla, dalo by se říct, pod politickým dohledem. A Tatra 111 měla jako vozidlo neblahou pověst tím, že sloužila v německé armádě, i její konstruktér byl po válce vězněn. A tím, že se ta hračka začala vyrábět, tak by se dalo říct, že svým způsobem tu dobu nějak chlácholila. Takže oni to zakázali a tu hračku stáhli."
Ve druhé části jsou exponáty pro kluky i holky. Mezi vystavenými kousky je i nejstarší jídelní servis z cínu z roku 1850. V sekci starších hraček je i malý Hittler z roku 1940.
David Čunta, majitel Muzea hraček ve Frýdku-Místku: "A k těm nejstarším hračkám se sběratel dostane tak, že s těmi sběrateli většinou mění."
Mezi první návštěvníky muzea patří třiapadesátiletá paní Bílská ze Zelinkovic. Na prohlídku vzala své dva vnuky.
Jarmila Bílská, návštěvnice muzea: "Oni takové modely třeba ještě vůbec neviděli, takže pro ně je to, myslím, moc krásné. Dost věcí si pamatuji. I autíčka, se kterými si hrával brácha. Je to tady perfektní. A staré hračky, kde to se dneska vidí, že?"
V muzeu je kolem tisíce exponátů. Soukromou kolekci pana Čunty tvoří tisíce hraček, které sbíral i jeho tatínek a dědeček. Obsah muzea má proto v plánu obměňovat.