Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

České i světové koledy zazněly ve Frýdlantu nad Ostravicí

Než zavoní jehličí, tak zněl název vánočního koncertu, kterým ožil velký sál Kulturního centra. Lidem tradičně hrál a zpíval Frýdlantský hudební spolek.

“Letos se nám poprvé podařilo ten koncert uspořádat bez početných profesionálních výpomocí, jak tomu bývá ve zvyku v jiných městských orchestrech, čili spolupracujeme se základními uměleckými školami, jak ve Vratimově, odtud máme pět nebo šest mladých muzikantů, tak s místní ZUŠkou v čele s mladých dechařem Honzou Vyláškem,” uvedl dirigent Josef Vráblík.

Během koncertu si návštěvníci vychutnali tradiční české koledy i světové vánoční písně.

“Frýdlant nad Ostravicí není výjimkou, protože u nás se, tak jako všude jinde před Vánoci, koná množství kulturních, společenských a sportovních akcí. Jedno z nich je také koncert Frýdlantského hudebního spolku a letos je to už 31. koncert v pořadí. Frýdlantští patrioti už sedí v sále a užívají si začátku tohoto koncertu a já věřím, že si všichni Frýdlantští budou užívat krásných, spokojených a klidných Vánoc. Přeji všem, aby Vánoce byly pokojné, prožité v rodinném kruhu a aby vyšlápli tou správnou nohou do nového roku,” popřála starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová.

S přáním krásných svátků, pevného zdraví a štěstí do nového roku se připojujeme i my.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků