Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

7. ročník Memoriálu Milana Hrachového ve stolním tenisu

Sportovní klub Frýdlant nad Ostravicí hostil v hale Panorama nejlepší hráče stolního tenisu a to v rámci 7. ročníku Memoriálu Milana Hrachového, který se zasloužil o rozšíření stolního tenisu, začátek extraligy a byl také zakladatel Frýdlantských sportovních her.

Mezinárodní turnaj zorganizovala jeho dcera, Marie Hrachová, nejúspěšnější česká a československá hráčka stolního tenisu, která mimo jiné reprezentovala Československo dvakrát na olympijských hrách.

Marie Hrachová, organizátorka Memoriálu Milana Hrachového: "Jsou tu hráči z celé republiky, hraje se v 10 kategoriích, je tu dorost do 18 let, chlapci, děvčata, junioři, juniorky do 21 let a muži, ženy a veteráni a neregistrovaní. Hrají na devíti stolech, aby si zahráli a pak je vylučovací pavouk."

Frýdlant reprezentovali mladí nadějní hráči jako Bakuta, Ondračka, Štefek, Šlachta, Stramová, Papiková a další. Celkově se memoriálu zúčastnilo více jak 180 hráčů. Nechyběla ani současná jednička Zdena Blašková, která byla dvakrát stříbrná na MS ve čtyřhře, třetí na ME v jednotlivcích a loni byla v družstvu třetí na ME.

Zdena Blašková, účastnice Memoriálu Milana Hrachového: "Na turnaji jsem tady podruhé, jsme tu vždy spokojená, ráda se sem vracím. Zatím jsme hrála dvě utkání, takže jsem spokojená."

S organizací turnaje byla spokojena i Eliška Stramová, i když jí samotné se ve hře moc nedařilo.

Eliška Stramová, účastnice Memoriálu Milana Hrachového: "Teď jsem hrála proti Janě Vašendové, to jsem sice prohrála, ale byl to super zápas."

Vítězové ze všech kategorií získali finanční odměny a hodnotné dary. Snem Marie Hrachové je, aby tento memoriál pokračoval i v dalších letech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy