Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár bytu kvůli hoverboardu, část obyvatel domu musela být evakuována v maskách

Kouř z okna ve 2. patře bytového domu - k této události spěchaly v úterý 29. prosince odpoledne tři jednotky hasičů do Frýdlantu nad Ostravicí. Operátor tísňové linky volání přijal pět minut po patnácté hodině.

video: Daniel Konupka

Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče ze stanice HZS MSK ve Frýdku-Místku a dobrovolné jednotky obcí Frýdlant nad Ostravicí a Ostravice.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu na místo události nasadili k likvidaci požáru v zasaženém bytě jeden vodní proud, zároveň zahájili záchranu osob ve vyšších patrech. Pro většinu z nich použili speciální vyváděcí masky pro krátkodobý pohyb v kouři."

Hasiči tímto způsobem bezpečně vyvedli z domu celkem tři desítky lidí. Sedm osob místo opustilo ještě před příjezdem jednotek. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Jeden člověk se nadýchal zplodin hoření a musel být zdravotníky převezen do nemocnice. Lokalizovat požár se podařilo pět minut po půl čtvrté, dalších patnáct minut pak zabrala celková likvidace."

Hasiči i poté zůstali na místě kvůli odvětrání domu a následné kontrole termokamerou. Podle prvotního vyjádření vyšetřovatele byla škoda na místě odhadnuta na 800 tisíc korun, hasičům se podařilo uchránit hodnoty za 1,2 milionu.

René Černohorský, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Požár vznikl technickou závadou při nabíjení hoverboardu, jenž byl umístěn v obývacím pokoji, a to v nepřítomnosti zde bydlících osob. Po samovznícení vznikl kouř, který se rozšířil do společných prostor chodeb na celý šesti patrový panelový dům, což si vyžádalo evakuaci 36 osob. Vzhledem k tomu, že se jedna osoba seniorského věku nadýchala zplodin hoření, byla přivolanou osádkou sanitního vozidla Rychlé záchranné služby převezena k lékařskému vyšetření a ošetření do frýdeckomístecké nemocnice. Žádné jiné přítomné osoby zraněny nebyly a celková hmotná škoda na majetku nebyla doposud vyčíslena. Na místě zasahovali nejen hasiči a zdravotníci, ale také 3 policisté z místně příslušného Obvodního oddělení ve Frýdlantu nad Ostravicí a také policisté z Oddělení hlídkové služby Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy